2013

Dodano: 19.09.2019 13:20

Dzień jest za krótki. Kilka opowieści autobiograficznych

Publikacja jest poświęcona autobiograficznym relacjom w najnowszej sztuce polskiej. Zaproszeni artyści opowiadają własne historie. Są to historie z życia wzięte, w których narracja zazwyczaj jest snuta w pierwszej osobie. Napięcie pomiędzy figurą autora a podmiotem dzieła z jednej strony, a z drugiej – pomiędzy fikcją a prawdą przedstawienia tworzy oś tej książki. Słowa „dzień jest […] pokaż więcej »

Dodano: 08.02.2018 11:37

FICTION / NON-FICTION. Biblioteka obrazów. Library of Images

Katalog towarzyszący wystawie pod tym samym tytułem przygotowanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego. pokaż więcej »

Dodano: 06.09.2017 11:02

Bruno Schulz – Klisza Werk – Transgresiones

Katalog towarzyszący wystawie "Bruno Schulz – Klisza Werk – Transgresiones", która zorganizowana została w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 05.09.2017 14:41

Eugeniusz Geppert – W Nierzeczywistość

Katalog towarzyszący wystawie pod tym samym tytułem, zorganizowanej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego przy OKiS, która po raz pierwszy prezentowana była w Pałacu Królewskim we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 21.08.2017 13:42

Wanda Rutkiewicz

W 2013 roku Wanda Rutkiewicz obchodziłaby swoje 70-te urodziny. Nie dane Jej było dożyć tego wieku, ale nadal żywa jest pamięć o Niej. Wanda Rutkiewicz była jedną z najwybitniejszych kobiet w himalaizmie światowym. Była pierwszą kobietą na świecie, która zdobyła szczyt K2 ( i pierwszą osobą z Polski), jako pierwsza Europejka i trzecia kobieta na […] pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)