Data:

21 maja - 5 czerwca 2022
24 czerwca - 5 lipca 2022 – edycja letnia

Udostępnij:

Dodano:

21.05.2022 11:00

XXXI Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” to jedyne wydarzenie kulturalne w zachodniej Polsce, którego głównym celem jest promocja muzyki dawnej – od średniowiecza do baroku – wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych, bądź na kopiach instrumentów pochodzących z epoki. Festiwal, podczas którego prezentują się zarówno profesjonalni artyści z Polski i zagranicy, jak i zespoły dziecięco-młodzieżowe, organizowany jest z powodzeniem nieprzerwanie od 1992 r. Koncerty odbywają się w miejscach związanych kulturowo z wykonywaną muzyką, dzięki czemu melomani mają możliwość odkrywania piękna dawnych kompozycji w przestrzeniach z epoki oraz przeżycia swoistej podróży w czasie.

Głównym nurtem muzycznym tegorocznej edycji  „Maja z Muzyką Dawną” były prezentacje artystów z Gruzji (Narodowy Chór Adżarii), którzy przybliżyły słuchaczom kulturę, sztukę muzyczną oraz taniec swojego kraju. W programie festiwalu znalazły się również prawdziwe gratki dla wysmakowanych melomanów, m.in.: Nieszpory Maryjne Monteverdiego w wykonaniu Wrocław Baroque Ensemble z Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka czy barokowe i klasyczne arie operowe w wykonaniu artystów z Czech. Festiwalowa publiczność usłyszała także Laureatów Konkursu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum, Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika, wykonującego francuską  poezję z XIII oraz Zespół Muzyki Dawnej Rocal Fuza.

Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” jest ważnym przedsięwzięciem w kontekście kultury całego regionu dolnośląskiego, otwartym dla szerokiego grona odbiorców. Koncerty odbywają się nie tylko w różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku, ale również w sposób szczególny promują lokalnych artystów oraz prawdziwe perły regionalnej architektury.

 

 

 

 

 

XXXI Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” – książeczka programowa

 

 

UWAGA ! Dodatkowy koncert

 

 

 

 

 

 

 

FOTORELACJA Z XXXI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ”

 

 

Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

 

 

 

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Akademickie Stowarzyszenie Kultury „Wagant”

 

Patronat honorowy:
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka
Senator Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Szwed
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Michał Dworczyk
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.06.2026 14:09

WAKACYJNY NUMER „ODRY” 7-8/2026

Niemcy bez alternatywy? • Politycy na łączach ze stwórcą • Koka w Unii Porażka Habermasa • Wałbrzych: zaginione miasto • Dedecius dydaktyk Austromelancholia Schulza • Literatura hebrajska wobec wojny Teatr Telewizji: reaktywacja • Muzea – świątynie prz(e/y)szłości Wiersze: Podgórnik, Melecki, Bonowicz • Proza: Siwczyk, Woźniak   Spis treści 7-8/2026: 2 CZY ISTNIEJE ALTERNATYWA DLA NIEMIEC Z […] pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:30

Gitarą i – borowickie spotkania z poezją śpiewaną

Festiwal "Gitarą i... – borowickie spotkania z poezją śpiewaną" odbędzie się w dniach 3–4 lipca. To dwudniowe święto muzyki plenerowej i poezji tradycyjnie zorganizowane zostanie na malowniczej górskiej polanie w Borowicach (Gmina Podgórzyn). pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:25

Wakacyjne Święto Polszczyzny. Uroczyste 80-te urodziny Profesora Jana Miodka

Uroczyste 80-te urodziny Profesora Jana Miodka odbędą się 4 lipca 2026 r. w Domu Chłopa we Wróblowicach. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji, które uświetnią to wyjątkowe święto: m.in. Mini Akademia Pana Miodka dedykowana dzieciom, Turniej piłki nożnej o puchar Profesora Miodka, konkursy oraz biesiada przy wspólnym stole i muzyczne niespodzianki. Głównym punktem będzie wykład Profesora Miodka, dyktando […] pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:20

„ODA DO KRUCHOŚCI” – PREMIERA FILMU DOKUMENTALNEGO

5 lipca na antenie TVP 3 Wrocław odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o regionalnych tradycjach szklarstwa oraz współczesnych tendencjach artystycznych tej sztuki użytkowej w Karkonoszach. OKiS jest koproducentem filmu. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:15

JAKUB OLEJNIK TRIO | Z JAZZEM PRZEZ POLSKĘ

W lipcu w cyklu "Z jazzem przez Polskę" zaprezentujemy w Strzelinie i Sokołowsku nowy autorski projekt Jakub Olejnik Trio. Twórczość tego zespołu nawiązuje do jazzowego mainstreamu, łącząc klasyczne brzmienia z nowoczesnym podejściem do rytmu, formy i harmonii. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:10

Glass breaks free. 16. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 13–25 lipca odbędzie się projekt „Glass breaks free”, łączący artystów i rzemieślników z Polski i Czech w ramach e-Glass Festival. Wydarzenie obejmie otwarte warsztaty, sympozja w hutach szkła oraz wystawę, prezentując fuzję tradycyjnego hutnictwa z nowoczesnym designem. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:00

SUMMER GUITAR FESTIVAL 2026

Summer Guitar Festival w Krzyżowej odbędzie się w terminie 19-26 lipca. Wśród pedagogów tegorocznej edycji warsztatów m.in. Sven Jungbeck, Marek Pasieczny i Mateusz Kowalski. pokaż więcej »

Dodano: 01.06.2026 11:08

NOWA PŁYTA JANUSZA CEDRO

Ukazała się najnowsza płyta pt. " Uwierz mi" z muzyką dolnośląskiego muzyka Janusza Cedro do tekstów Michała Kozłowskiego. pokaż więcej »

Przejdź do treści