Data:

12 grudnia 2021, godz. 18:00

Miejsce:

Teatr Stary w Bolesławcu
Teatralna 1, Bolesławiec

Udostępnij:

Dodano:

12.12.2021 11:00

Kolędy z jazzową nutką

Już 12 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert kolęd w aranżacji jazzowej.  Program kolęd zaaranżowanych w nowych, ciekawych i pogodnych kompozycjach sprawi, że pomimo jazzowej harmonii wykonywane melodie nie stracą nic ze swojego wyjątkowego charakteru, a cały koncert wprowadzi słuchacza w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu będzie można nabyć cegiełki, z których dochód trafi na zakup materiałów do terapii zajęciowej pacjentów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Wstęp na koncert jest wolny, jednak z uwagi na ograniczenia związane z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzamy ograniczoną ilość miejsc (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 571 306 437)

 

ARTYŚCI:

Katarzyna Mirowska – wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów. Laureatka Grand Prix na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005 r.), znalazła się w gronie 10 finalistów opolskich Debiutów (2008 r.). Wspólnie z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie Wiesława Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości” (2005 r.). W 2013 r. wydała autorską płytę pt. „Liquid love” (Luna Music). Przez lata występowała z różnymi zespołami: The Crackers Band, kwartetem wokalnym The Sound Office, czy własnym kwartetem, z którymi gościła na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i Europie. Współpracowała z tuzami polskiego jazzu: Piotrem Baronem, Leszkiem Możdżerem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Piotrem Wojtasikiem, RGG Trio, Adamem Sztabą. Obecnie jest jedną czwartą kwartetu wokalnego The Sound Pack. W październiku 2019r. ukazała się ich pierwsza płyta „On air” (SJ Records). Występuje gościnnie z Yarosh Organ Trio, z którym to również nagrała płytę pt. „Aletrakcje” (AM Wrocław, 2018r.). Jest wykładowcą śpiewu jazzowego na Uniwersytecie Zielonogórskim, związana także z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz ze Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu.

Adam Kawończyk – jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych. Debiutował w 1975 na festiwalu Jazz nad Odrą i otrzymał nagrodę jako instrumentalista. Podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie, współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Były to formacje Extra Ball, Made in Poland Ptaszyna Wróblewskiego i Sami Swoi, oraz muzycy: Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, Jan Kanty Pawluśkiewicz. Doceniany dzięki swoim wysokim kompetencjom, jest poszukiwanym muzykiem sesyjnym. Nagrywał muzykę Zbigniewa Preisnera. Autorska płyta „Sprzedawca marzeń” została wysoko oceniona przez krytykę jazzową. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych. Jest liderem własnych formacji, a także cenionym kompozytorem.

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku posiada trzy autorskie płyty, wysoko ocenione przez publiczność i krytyków. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich i polskich scenach muzycznych. Obecnie jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obronił pracę doktorską. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi – Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą. Współtworzy także projekty z udziałem muzyków klasycznych: z Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną PR w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych, które realizuje wspólnie z Teatrem Słowackiego w Krakowie.

Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, pedagog. Pomysłodawca i reżyser spektaklu „Nim wstanie dzień”, wystawionego jesienią br. w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy i Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz oraz producentem własnych projektów muzycznych, m.in. „Tribute to Aretha Franklin”, z wokalistką Ewą Urygą. Założyciel Roy Bennet Group oraz producent albumu „Positive Energy” z 2010, wydanego pod patronatem radiowej Trójki, z osobistą rekomendacją Marka Niedźwieckiego. Jego zapał, profesjonalizm i pasja zostały docenione i wyróżnione Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”. Został także uhonorowany Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Oleg Dyyak – Multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w Europie i USA. Wśród postaci, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia. Od ponad dwudziestu lat związany z zespołem The Cracow Klezmer Group, z którym dokonał szeregu nagrań, wydanych przez prestiżowe nowojorskie wydawnictwo Tzadik, należące do Johna Zorna.

 

 

 

Organizatorzy koncertu:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerem koncertu jest Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

 

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)