Udostępnij:

Dodano:

12.08.2019 12:03

9. Dolnośląski Przegląd Twórczości „Ludowe i Artystyczne Rękodzieło”

Dolnośląski Przegląd Twórczości Ludowe i Artystyczne Rękodzieło – Dzierżoniów 2018 – katalog pokonkursowy. Celem projektu było ożywienie i popularyzacja zanikającej tradycyjnej sztuki ludowej, a także dokumentacja i archiwizacja jej aktualnego stanu, z uwzględnieniem zachodzących w niej przemian. W ramach nadesłanych prac konkursowych, wyłoniono w 16 kategoriach (hafciarstwo, koronkarstwo, tkactwo, rzeźba, artystyczne wyroby ze słomy, intarsja, wycinanka, metaloplastyka-kowalstwo, wiklina, recykling, ceramika, witraż, lalkarstwo, techniki niekonwencjonalne, plastyka obrzędowa, piernikarstwo) 116 artystów, których prace opublikowano w katalogu. Ekspozycja wystawy odbyła się na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 w Galerii „Na piętrze”.

 

Redakcja: Jolanta Maniecka

Teksty: Elżbieta Berendt, Dorota Chmielewska, Ryszard Pajączek

Projekt graficzny: Teresa Walczak, Michał Stawicki

Wydawca: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury i Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Druk: „EDYTOR” Drukarnia-Wydawnictwo

ISBN 978-83-65892-27-0

Format:  cm | liczba stron: 84 | oprawa: miękka

Język: polski

Egzemplarz bezpłatny

Książkę można zamówić pisząc na adres wydawnictwa@okis.pl

Publikacja towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)