Data:

11 sierpnia 2023, godz. 19.00
Kompleks pałacowy w Krzyżowej koło Świdnicy
Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze

13 sierpnia 2023, godz. 19.00
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

05.08.2023 05:00

„Z JAZZEM PRZEZ POLSKĘ”: PEŁECH/HORNA DUO

PEŁECH & HORNA DUO
Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

11 sierpnia 2023, godz. 19.00
Kompleks pałacowy w Krzyżowej koło Świdnicy

13 sierpnia 2023, godz. 19.00
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

 

Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli… Debiutancka płyta “Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.

 Krzysztof Pełech  to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Guitar Masters oraz pomysłodawcą Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 40 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi muzykami i gitarzystami, takimi jak m.in.: Leszek Możdżer, L.U.C., Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

 

 

Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych. Artyści zaproszeni do udziału w koncertach występują na najważniejszych polskich i europejskich scenach koncertowych, a udział w koncertach w ramach projektu będzie dla nich okazją do zaprezentowania się przed nową publicznością, w kameralnej odsłonie poza większymi miastami oraz w niekonwencjonalnej scenerii.

Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 14.07.2025 01:00

„Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty
i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Tegoroczne hasło e-Glass Festival „Dimensionlessness of glass” ukazuje różnorodność stylistyk, technik i koncepcji, poszukując nowatorskich, eksperymentalnych wymiarów szkła artystycznego i designu. Pierwsza część wydarzenia odbędzie się w terminie 14-26 lipca. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 00:00

25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa | Jubileusz Festiwalu!

20 lipca rozpocznie się jubileuszowa edycja Summer Guitar Festival w Krzyżowej! W programie bezpłatne koncerty m.in. gwiazd Gypsy swing - Joscho Stephana i Svena Jungbecka, a także Mateusza Kowalskiego i Marka Pasiecznego z orkiestrą gitarową, którzy prawykonają suitę Pasiecznego. pokaż więcej »

Dodano: 05.06.2025 08:10

Wystawa „Glass without Borders” w Pradze

W GaleriI DOX by Qubus w Pradze trwa czeska odsłona wystawy dzieł szkła artystycznego i designu trzynastu artystów uczestniczących w ubiegłorocznym projekcie „Glass without Borders". pokaż więcej »

Dodano: 25.07.2025 11:50

MIEJSKIE ŚWIĘTOWANIE POD TRZEMA WIEŻAMI

26 i 27 lipca w Prusicach w ramach Miejskiego świętowania 25-lecia odzyskania praw miejskich odbędą się koncerty, występ Kabaretu, zawody sportowe oraz potańcówka . Zapraszamy. pokaż więcej »

Dodano: 25.07.2025 11:16

XX Festyn Św. Anny w Sosnówce

26 lipca zapraszamy do Sosnówki na XX Festyn Św. Anny. W programie koncerty, pokazy tańca, turnieje sportowe i liczne atrakcje dla dzieci. pokaż więcej »

Dodano: 24.07.2025 13:48

Fotorelacja z 25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2025

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 25. Summer Guitar Festival, który odbywa się w dniach 20-27 lipca 2025 w Krzyżowej. pokaż więcej »

Dodano: 22.07.2025 14:14

Z jazzem przez Polskę| Maciej Sikała Trio

W lipcu w ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę" odbędą się dwa koncerty Maciej Sikała Trio. W repertuarze znajdują się autorskie kompozycje wszystkich członków zespołu. Muzycy Tria są znani na polskiej scenie jazzowej, współpracują z wieloma muzykami najwyższego formatu z całego świata. pokaż więcej »

Dodano: 21.07.2025 12:04

Fotorelacja z „Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z „Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu” pokaż więcej »

Przejdź do treści