Data i miejsce

I część obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
27 marca 2018, godz. 16:00
Miejsce: pl. Wolności, Wrocław, czas trwania: ok. 25 min

II część
27 marca 2018, godz. 18:00
Miejsce: galeria Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46 a/301, Wrocław, czas trwania: ok. 100 min





Udostępnij:

Dodano:

27.03.2018 08:27

Międzynarodowy Dzień Teatru z Teatrem Polskim – w podziemiu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca 2018, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej oraz Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground zapraszają na Nieuniknione / Performance w reżyserii Marzeny Sadochy, którego próby otwarte/work in progress odbyły się w styczniu tego roku, oraz na przygotowywany specjalnie na ten  dzień przez aktorki i aktorów Teatru Polskiego – w podziemiu performance: piligrim/majewski dobre słowo od igora. dobre słowo dla igora w reżyserii Sebastiana Majewskiego, który jest zapowiedzią premiery spektaklu o Igorze Przegrodzkim planowanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu na czerwiec 2018 roku.

 

I część obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
27 marca 2018, godz. 16:00
Miejsce: pl. Wolności, Wrocław,  czas trwania: ok. 25 min
piligrim/majewski

dobre słowo od igora
dobre słowo dla igora

odświętny performance teatru polskiego w podziemiu
z okazji święta
międzynarodowego dnia teatru

Reżyseria: Sebastian Majewski
Obsada: aktorki i aktorzy Teatru Polskiego – w podziemiu

 

II część obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
27 marca 2018, godz. 18:00
Miejsce: galeria Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46 a/301, Wrocław, czas trwania: ok. 50 min

NIEUNIKNIONE / Performance

wg Wściekłości i dumy Oriany Fallaci i Listów przeciwko wojnie Tiziano Terzaniego

Reżyseria, opracowanie tekstu: Marzena Sadocha
Scenografia, muzyka: Andrzej Dudek-Dürer
Obsada: Janka Woźnicka, Edwin Petrykat

 

OPISY SPEKTAKLI:

piligrim/majewski

dobre słowo od igora
dobre słowo dla igora

Od autorów:

„celem performance’u jest spotkanie się wszystkich chętnych i zainteresowanych teatrem ludzi przy drzewie na placu wolności we wrocławiu – drzewie, które stoi w bliskim sąsiedztwie mieszkania wybitnego wrocławskiego aktora igora przegrodzkiego

zależy nam, żeby przypomnieć osobę samego przegrodzkiego

jak również zwrócić uwagę na świąteczny charakter dnia 27 marca

 

przy drzewie

najpierw aktorzy teatru polskiego w podziemiu odczytają tradycyjne orędzie z okazji święta oraz jego polski wariant

|

następnie aktorzy zaprezentują dialog z dramatu o przegrodzkim, który powstanie w teatrze polskim w podziemiu

|

ostatnim akcentem będzie wylosowanie przez każdego z uczestników spotkania dobrego słowa od przegrodzkiego [np. szczęście / przyjaźń / radość / satysfakcja]

|

a w ostatnim geście każdy z uczestników na przygotowanej wcześniej pustej fiszce zostawia swoje dobre słowo do igora [w tym sensie do teatru] i przywiesi je do gałęzi drzewa

 

wszystko

działanie jest dobrowolne

ma charakter wspólnotowego przeżycia

i nie powinno trwać dłużej niż 20-30 minut.”

 

(pisownia zachowana jak w oryginale)

 

Organizator: Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground poprzez Fundację Teatr Polski – „TP dla sztuki” przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

 

NIEUNIKNIONE / Performance

Marzena Sadocha o swojej najnowszej pracy – NIEUNIKNIONE / Performance pisze: „Z ustami pełnymi strachu. Dwa manifesty i dwa sny o przyszłości. Oriana Fallaci i Tiziano Terzani. Nadzy i przerażeni. Zamknięci w jednej przestrzeni swojego doświadczenia. W jednym geście bezradności. Z dwoma projektami. Na brzegu wojny, która ciągle trwa”. Sadochę interesuje spotkanie dwóch postaw w doświadczeniu wojny, Fallaci i Terzaniego, do którego doszło w wyniku zamachu na World Trade Center 11 września 2001. Fallaci, poproszona o przerwanie milczenia napisała wówczas opublikowany przez włoski dziennik „Corriere della Sera” artykuł Wściekłość i duma, potem wydała książkę pod tym samym tytułem; natomiast Terzani pisał Listy przeciwko wojnie. Dwa bieguny współczesnego świata trawiące ludzi.

Na scenie aktorzy Janka Woźnicka i Edwin Petrykat. Autorem scenografii i muzyki jest Andrzej Dudek-Dürer, performer, autor grafik, kolaży, fotografii i filmów, kompozytor i muzyk.
Producent/organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Współorganizator: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
Partner: Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground

Wstęp wolny – informacje o bezpłatnych wejściówkach na Nieuniknione / Performance w galerii Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, Wrocław, tel. 71 790 25 81

 


Więcej o NIEUNIKNIONE / Performance: https://okis.pl/nieuniknioneperformance/

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 13.05.2025 13:00

TEN JEDEN WAWEL – wycieczka do kina w Lubaniu

Zapraszamy na wycieczkę z oprowadzaniem do kina Wawel w Lubaniu, która odbędzie się 31 maja w ramach trwającej w Galerii FOTO-GEN wystawy „Te Wszystkie Raje, Komety i Polonie”. Ilość miejsc ograniczona! pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 13:00

XXXIV Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy na koncerty, wykłady i prezentacje w ramach Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną" - wydarzenia poświęconego pamięci Macieja Kieresa, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2025 10:00

Polskie szkło artystyczne w Bratysławie

W okresie od kwietnia do września 2025 będzie można obejrzeć kilka wystaw polskich artystów szkła w Bratysławie. Ekspozycje promować będą polskie rzemiosło i sztukę szklarską na międzynarodowej scenie artystycznej, a twórczynie i twórcy zaprezentują na nich nowoczesny design oraz dzieła wykonane w tradycyjnych technikach. pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 13:00

„Kiedyś różą byłam, dziś gniję w kanale” – wrocławska premiera spektaklu

Spektakl w reżyserii Roberta Traczyka to historia o Róży Luksemburg, łącząca elementy teatru politycznego, groteski i komiksowej narracji. Wrocławska premiera spektaklu odbędzie się 6 czerwca w Sali Teatru Laboratorium. Bilety już w sprzedaży. pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 11:00

NOC MUZEÓW 2025 W GALERII FOTO-GEN

Po raz kolejny wraz z dziesiątkami galerii i miejsc na kulturalnej mapie Wrocławia bierzemy udział w Nocy Muzeów. Tego wieczoru będziecie mogli obejrzeć wystawę „Te Wszystkie Raje, Komety i Polonie”, a na miejscu czekać będą jej autorzy Lech Moliński i Jerzy Wypych. pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 09:30

JUWENALIA 2025 #WROCŁAWRAZEM

Hubert., Lordofon, Enej i inni - wystąpią podczas wielkiego święta studenckiego, które odbędzie się w weekend 21-22 maja na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy na Juwenalia 2025 #WrocławRazem! pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 09:00

Premiera książki poetyckiej Bogusława Michnika „Śniłem się sobie”

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na premierę książki poetyckiej Bogusława Michnika pt. „Śniłem się sobie”. Wybór wierszy Bogusława Michnika stanowi literacką podróż przez twórczość poety, ukazując ewolucję jego stylu, tematów oraz wrażliwości artystycznej. pokaż więcej »

Dodano: 13.05.2025 08:00

KINO WYOBRAŻONE. Mateusz Rybicki x Zbigniew Kozera. Koncert

W ramach programu towarzyszącego wystawie „Te Wszystkie Raje, Komety i Polonie” wystąpią wrocławscy mistrzowie muzyki improwizowanej — Mateusz Rybicki (klarnet, saksofon) i Zbigniew Kozera (kontrabas). pokaż więcej »

Skip to content