Data

16 marca - 7 kwietnia 2018
wernisaż: 23 marca 2018, godz. 17:00
oprowadzanie kuratorskie: 7 kwietnia 2018, godz. 14:00

Miejsce

Galeria FOTO-GEN
Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
tel. 71 344 78 40
e-mail: galeria.foto-gen@okis.pl

Galeria czynna:

Od poniedziałku do soboty w godz. 10:00–18:00

Bilety:

Normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
W poniedziałki wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

16.03.2018 08:01

Agata Szuba „Gesty polemiczne”

W dniach 16.03-7.04.2018 r. w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego zapraszamy na wystawę „Gesty polemiczne” młodej wrocławskiej artystki Agaty Szuby.

Na wystawie pokazane zostaną najważniejsze cykle Szuby, prezentowane wcześniej  na licznych wystawach indywidualnych i pokazach zbiorowych zarówno w kraju, jaki i za granicą, a także  realizacje dotychczas nieupublicznione. Ekspozycja będzie miała charakter intermedialny – przedstawione zostaną dzieła wykonane w rożnych technikach, w tym fotografie, wideo, fotoinstalacje.

Zaprezentowane realizacje – zarówno ze względu na rozwiązania formalne, jak i czytelne przesłanie prac – stanowią ciekawą propozycję artystyczną. W swojej twórczości Szuba podejmuje dyskurs dotyczący podmiotowości artysty, uwarunkowań roli kobiety we współczesnym świecie i kulturze, z ironią  dystansuje się do determinujących zachowania  jednostki stereotypów, stawia pytania o sens codziennych gestów i działań.

Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających już od 16.03.18. W dniu wernisażu, w piątek 23.03 o godz.17.00, odbędzie się premiera wydawnictwa towarzyszącego ekspozycji oraz przedstawienie jej dedykowane pióra Andrzeja Więckowskiego z udziałem zaproszonych, znakomitych gości.

Agata Szuba jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2014 roku jest pracownikiem naukowo-artystycznym w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej ASP, w 2017 roku uzyskała tytuł doktora w PWSFTViT w Łodzi. W swojej twórczości wykorzystuje różnorodne media artystyczne: fotografię, wideo, realizacje multimedialne, działania performatywne oraz rysunek i grafikę. W Pracowni Fotografii Intermedialnej współrealizuje międzyuczelniany projekt badawczy Made in Photo – kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych.

Artystka współpracuje z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego; od grudnia 2015 roku pełni funkcję kuratora Galerii PHOTOZONA, dla której realizuje zróżnicowany program wystawienniczy, cechu­jący się inter­me­dial­nością warun­ku­ją­cą moż­li­wość prze­nie­sie­nia doświad­czeń z tra­dy­cyj­nych obsza­rów pla­stycz­nej dzia­łal­no­ści foto­gra­fii w nową estetyczną przestrzeń interdyscyplinarną, korzystającą z mediów tra­dy­cyj­nych i cyfro­wych.

 

Kurator: Manfred Bator

Mecenat: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Patroni medialni: DYSKURS Pismo Naukowo-Artystyczne ASP we Wrocławiu, DOKiS.pl, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, TVP 3 Wrocław, Pismo Sztuka i Dokumentacja, Made-in-photo.com, Quart Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego,  Miesięcznik Ziemia Kłodzka

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 19.05.2026 00:00

XXXV Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

XXXV Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” to jubileuszowa edycja jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych wykonawstwu historycznemu na Dolnym Śląsku, która odbędzie się w dniach 19–24 maja we Wrocławiu oraz 30–31 maja w regionie dolnośląskim. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 12:50

Fotorelacja z wernisażu pofestiwalowej wystawy DIMENSIONLESSNESS OF GLASS w Krośnie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu pofestiwalowej wystawy DIMENSIONLESSNESS OF GLASS. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbyło się 22 maja 2026 w Piwnicach Przedprożnych CDS w Krośnie. Fot. Krzysztof Antosz oraz archiwum CDS pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 12:02

61. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

W dniach 18–21 czerwca Szczawno-Zdrój ponownie stanie się jednym z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle uroczyście i różnorodnie, łącząc koncerty symfoniczne i kameralne, spotkania z muzyką oraz wydarzenia towarzyszące. pokaż więcej »

Dodano: 21.05.2026 11:27

REPREZENTACJA DOLNEGO ŚLĄSKA NA 60. OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM

25-28 czerwca 2026 odbędzie się 60. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolny. W tym roku Dolny Śląsk reprezentowany będzie przez Łemków z Przemkowa. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2026 00:00

Fotorelacja z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. fot. Łukasz Gościniak pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 04:00

DIMENSIONLESSNESS OF GLASS. Wystawa pofestiwalowa w Krośnie

Zapraszamy na wernisaż wystawy pofestiwalowej „Dimensionlessness of Glass”, który odbędzie się 22 maja o godz. 17.30 w Piwnicach Przedprożnych CDS na Rynku w Krośnie. Wystawa zaprezentuje dział artystek i artystów ubiegłorocznej edycji festiwalu e-Glass. pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 03:30

Scena ukraińska. Sezon III 2025/2026

W ramach III sezonu Sceny Ukraińskiej zapraszamy do Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego, 26 maja na Performans Marii Lisowskiej „Droga do Wyraju” oraz 28 maja na Perfomance  muzyczno-teatralny ukraińskiego chóru KapustaBand „Pieśni płonących serc” pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 03:20

NIGHT MUSIC THERAPY 5

Wraz z Sound Experience zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu NIGHT MUSIC THERAPY, które odbędzie się 27 maja na ul. Tęczowej. Gośćmi tego seta będą Marek Pędziwiatr aka Latarnik, Paweł Chałupa i Michał Macewicz. pokaż więcej »

Przejdź do treści