Udostępnij:

Dodano:

28.05.2018 10:00

BMK – ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU

W ramach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku, 25 maja komisja konkursowa wyłoniła siedem zwycięskich projektów, które niebawem rozpoczną realizację pomysłów z zakresu edukacji kulturowej.

Oto one:

  1. #PotęgaKomunikacji
  2. Kultura języka w eterze
  3. Natura Książki
  4. Dożynki z tańcem i śpiewem- obrzęd dożynkowy rzeszowski
  5. WY- Twory
  6. Migawki z Wrocławia
  7. Opowiem wam o Gryfowie

Pod koniec czerwca, w Gryfowie Śląskim, odbędzie się pierwsze dwudniowe spotkanie warsztatowe z udziałem 21 uczestników realizujących projekty. Będzie to idealna okazja do integracji. Podczas warsztatów liderzy zaprezentują swoje zespoły i projekty, będą mieli także okazję by porozmawiać z ekspertami oraz podzielić się pomysłami i doświadczeniami. Uczestników warsztatów czeka jeszcze jeden zaplanowany dwudniowy warsztat szkoleniowy oraz jeden jednodniowy, dzięki którym zostaną oni w pełni przygotowani do realizacji swoich projektów konkursowych.

Strategicznym celem programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku” jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury w regionie. Program obejmuje diagnozę bieżących potrzeb edukacji kulturowej na Dolnym Śląsku oraz cykl szkoleń i warsztatów dla osób związanych ze sferą kultury i edukacji. Bieżąca edycja jest ostatnią w trzyletnim programie Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura”. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Województwo Dolnośląskie. 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.09.2025 01:00

Sztuka współpracy | Forum edukacji kulturalnej Wrocławia i Dolnego Śląska

Rok temu pod hasłem „Sztuka współpracy” odbył się Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska. 17 października w klubokawiarni Barbara ponownie łączymy siły, by kontynuować tę ważną rozmowę – zapraszamy na Wrocławsko-Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturalnej.  pokaż więcej »

Dodano: 14.09.2025 07:00

Festiwal małych Prapremier 2025 w Wałbrzychu

Festiwal małych Prapremier to jedyny festiwal w Polsce prezentujący wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Jest to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze biennale. pokaż więcej »

Dodano: 13.09.2025 07:30

„Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty
i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Zapraszamy na wrześniową odsłonę tegorocznego e-Glass Festival „Dimensionlessness of glass”, która odbędzie się 13-17.09 w Laboratorium Szkła w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. W ramach wydarzenia odbędą się bezpłatne pokazy otwarte dla publiczności, podczas których będzie można obserwować proces twórczy powstawania szkła artystycznego. pokaż więcej »

Dodano: 16.09.2025 13:23

KONCERT JAZZOWY/ URODZINY LEVANDKA

Zapraszamy na koncert jazzowy z okazji urodzin legendarnego, wrocławskiego jazzmana i perkusisty, Zbigniewa "Levandka" Lewandowskiego. Koncert odbędzie się 17 września w Klubie Liverpool we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 10:00

KINOMURAL 2025: ZŁANOCKA
projekcje z autorskimi narracjami X Festiwal Korelacje

Kiedy kończy się DOBRANOCKA, zaczyna się… ZŁANOCKA. 19–20 września na jednej ze ścian Nadodrza zobaczysz animacje, które odkrywają swoje mroczniejsze, dziwniejsze i bardziej niepokorne oblicze. Towarzyszyć im będą narracje mistrzyń i mistrzów słowa. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 10:00

„Genialna epoka” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Spektakl performatywny/czytanie w ciemności „Genialna epoka” oparty na opowiadaniu Brunona Schulza o tym samym tytule powróci w połowie września do Sali Teatru Laboratorium w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Trwają zapisy na spektakle. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 09:00

Osiedla Kultury i Sztuki 2025

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Zachęcamy do zapoznania się z letnim harmonogramem wydarzeń. Informujemy również, że środki finansowe na projekty zostały wyczerpane. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 09:00

CHOPIN PRZEZ DOLNY ŚLĄSK

Zapraszamy na koncerty chopinowskie w wykonaniu znakomitego pianisty - Gracjana Szymczaka oraz Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej, które odbędą się 4 czerwca w Kowarach,  7 września w Janowicach Wielkich oraz 20 września w Jaworze. Wstęp wolny. pokaż więcej »

Przejdź do treści