Data:

18-23 listopada 2022

Miejsce:

Contemporary Art Space,
Zviad Gamsakhurdia st 1/5, 3 Memed Abashidze Ave, Batumi 6000, Gruzja

Udostępnij:

Dodano:

18.11.2022 11:00

Dialog Obrazów V.2

„Dialog Obrazów V.2” to kolejna edycja polsko-gruzińskiego projektu fotograficznego, w którym udział wzięła grupa fotografów i artystów z Polski i Gruzji. W trakcie tygodniowego pleneru zaproszone do udziału w nim osoby starały się  uchwycić w swoich pracach najistotniejsze elementy zastanego przez nie krajobrazu oraz dostrzec konteksty wpisane w niego przez człowieka, a także specyfikę regionu Adżarii. Kompilacja poszczególnych subiektywnych zapisów rzeczywistości stanowi obszerny ogląd miejsc, który poza wartością estetyczną, pełnił także funkcję promocji regionu gruzińskiej Adżarii, również w Polsce. Projekt został podsumowany wystawą. Odbędzie się ona w dniach 18-23 listopada 2022 w Contemporary Art Space w Batumi.

Zaproszeni artyści spędzili tydzień na poznawaniu regionu oraz siebie nawzajem, zawiązali znajomości i przyjaźnie, byli w tych samych miejscach, fotografowali podobne rzeczy. Efekty ich pracy są jednak różne, a mimo to można w nich wyczuć ducha Adżarii.

 

 

„Dialogue of Images V.2” is another edition of the Polish-Georgian photographic project, in which a group of photographers and artists from Poland and Georgia participate. During the week-long plein-air, the people invited to participate in it tried to capture in their works the most important elements of the landscape they found and to notice the contexts inscribed in it by man, as well as the specificity of the Adjara region. The compilation of individual subjective records of reality is a comprehensive overview of places, which, apart from the aesthetic value, also served as a promotion of the Georgian Adjara region, also in Poland. The project will be summed up with an exhibition. It will take place from November 18, 2022 to November 23, 2022 at the Contemporary Art Space in Batumi.

The invited artists spent a week getting to know the region and each other, they made acquaintances and friendships, they were in the same places, they photographed similar things. The effects of their work, however, are different, and yet you can feel the spirit of Adjara in them.

 

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Contemporary Art Space Batumi

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2022 07:00

OKiS na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 w dniach 1-4 grudnia 2022 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... Zapraszamy na nową wystawę Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW oraz na wernisaż wystawy 1 grudnia 2022 o godz. 18:00. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 07:00

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Od 2 grudnia 2022 zapraszamy na nową wystawę w Galerii FOTO-GEN OKiS "Technologia nie znosi ambicji", na której zdjęcia Lucjana Demidowskiego Piotra Zugaja pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:30

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2022

Zapraszamy 3-4 grudnia na wyjątkowe szkolenie z zarządzania projektem w kulturze. Będą na nim bardzo praktyczne informacje o tym, jak pozyskać środki na projekty kulturalne oraz treningowy pokaz metodyki zarządzania projektem społecznym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:00

Koncert JARMUŻEK / PAKOWSKA

Serdecznie zapraszamy wraz z artystami i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, na magiczny koncert “Jarmużek / Pakowska”, który odbędzie się 8 grudnia 2022, w przestrzeni Sztygarówka, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.     JARMUŻEK / PAKOWSKA Ten wrocławski duet łączy dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka […] pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 05:00

LUDOBÓJSTWO. Spektakl o Pier Paolo Pasolinim

Dramat "Ludobójstwo" Jacka Żebrowskiego oparty jest na tekstach włoskiego intelektualisty, pisarza i reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Zapraszamy na zdarzenie teatralne w tym samym tytule w reżyserii czervo01 w dniu 10 grudnia 2022 o godzinie 19.00 do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 04:00

XXXIII Polsko- Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z październikowym programem cyklu Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przez cały rok organizowane są koncerty, wykłady, prelekcje i spotkania. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 03:00

Koncert „Kolęda jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na koncert: "Kolęda jest kobietą". Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska i Małgorzata Koperska. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)