Data:

18-23 listopada 2022

Miejsce:

Contemporary Art Space,
Zviad Gamsakhurdia st 1/5, 3 Memed Abashidze Ave, Batumi 6000, Gruzja

Udostępnij:

Dodano:

18.11.2022 11:00

Dialog Obrazów V.2

„Dialog Obrazów V.2” to kolejna edycja polsko-gruzińskiego projektu fotograficznego, w którym udział wzięła grupa fotografów i artystów z Polski i Gruzji. W trakcie tygodniowego pleneru zaproszone do udziału w nim osoby starały się  uchwycić w swoich pracach najistotniejsze elementy zastanego przez nie krajobrazu oraz dostrzec konteksty wpisane w niego przez człowieka, a także specyfikę regionu Adżarii. Kompilacja poszczególnych subiektywnych zapisów rzeczywistości stanowi obszerny ogląd miejsc, który poza wartością estetyczną, pełnił także funkcję promocji regionu gruzińskiej Adżarii, również w Polsce. Projekt został podsumowany wystawą. Odbędzie się ona w dniach 18-23 listopada 2022 w Contemporary Art Space w Batumi.

Zaproszeni artyści spędzili tydzień na poznawaniu regionu oraz siebie nawzajem, zawiązali znajomości i przyjaźnie, byli w tych samych miejscach, fotografowali podobne rzeczy. Efekty ich pracy są jednak różne, a mimo to można w nich wyczuć ducha Adżarii.

 

 

„Dialogue of Images V.2” is another edition of the Polish-Georgian photographic project, in which a group of photographers and artists from Poland and Georgia participate. During the week-long plein-air, the people invited to participate in it tried to capture in their works the most important elements of the landscape they found and to notice the contexts inscribed in it by man, as well as the specificity of the Adjara region. The compilation of individual subjective records of reality is a comprehensive overview of places, which, apart from the aesthetic value, also served as a promotion of the Georgian Adjara region, also in Poland. The project will be summed up with an exhibition. It will take place from November 18, 2022 to November 23, 2022 at the Contemporary Art Space in Batumi.

The invited artists spent a week getting to know the region and each other, they made acquaintances and friendships, they were in the same places, they photographed similar things. The effects of their work, however, are different, and yet you can feel the spirit of Adjara in them.

 

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Contemporary Art Space Batumi

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)