Data i miejsce:

2 maja 2018, Trzebnica,scena ,,między Stawami’’
3 maja 2018, Zgorzelc, ul. Wrocławska 1, Piwnica Staromiejska (dziedziniec)
4 maja 2018, Wrocław, ul.Oławska 13, Vertigo
5 maja 2018, Wałbrzych, ul. Henryka Wieniawskiego 82, Klub A PROPOS

Udostępnij:

Dodano:

02.05.2018 13:37

Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki

Zapraszamy na cykl czterech koncertów Roy Bennett Group, które już niebawem odbędą się w Trzebnicy, Zgorzelcu, Wrocławiu i Wałbrzychu.
Wokalista zespołu to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji tej egzotycznej wyspy, a także funku spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B. Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. Liderem zespołu jest jednak jego basista Krzysztof Witkowski, pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu. W 2017 roku otrzymał on odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’, ponadto uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą XI odsłonę. Oprócz Bennetta, Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, do których należą:
Grzegorz Daroń (perkusja) – muzyk, kompozytor, producent, współpracownik Justyny Steczkowskiej.
Tomasz Pacanowski (gitara) – na co dzień gra w zespołach Sidney Polak oraz Różach Europy.
Artur Florkowski (instrumenty klawiszowe) – to właśnie jego piosenka „Love in Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki„Smooth Jazz Cafe”. Oczywiście to nie wszyscy, gdyż na saksofonach i flecie Pełną zagra znakomity muzyk – Wiesław Mekka.

Niniejsza formacja to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwe show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i „radiową trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’. Ponadto koncert dedykowany jest największym tego świata artystom, którzy zmienili oblicze muzyki. Tak też w tej części band wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya.

 

 

Koncerty odbędą się się:
2 maja  w Trzebnicy  na scenie ,,między Stawami’’
3 maja w Zgorzelcu w Piwnicy Staromiejskiej (dziedziniec)
4 maja w Vertigo we Wrocławiu
5 maja w Wałbrzychu w klubie Apropos.

 

ORGANIZATORZY:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 29.07.2026 00:00

Fotorelacja z „Glass breaks free. 16. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z „Glass breaks free. 16. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”. Więcej informacji o festiwalu na stronie www.e-Glass Festival/Szkło Artystyczne.okis.pl Fot. Maciej Proćków pokaż więcej »

Dodano: 17.07.2026 00:00

BARBARA KUBSKA. GŁADKA POWIERZCHNIA PREFABRYKATÓW

Nowa wystawa w Galerii FOTO-GEN OKIS, na której Barbara Kubska podejmuje dialog z niezwykłym archiwum fotograficznym swojego dziadka, Zygmunta Kubskiego, będącym kroniką jednego z najważniejszych projektów urbanistycznych okresu PRL. pokaż więcej »

Dodano: 04.07.2026 00:00

Legnickie Lato Kulturalne 2026

Legnica przygotowała wyjątkowo bogaty program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. W ramach „Legnickiego Lata Kulturalnego” odbędą się koncerty, seanse filmowe pod gołym niebem, festiwale oraz liczne wydarzenia plenerowe dla uczestników w każdym wieku. pokaż więcej »

Dodano: 07.08.2026 11:54

NAGRODA POETYCKA IM. ADAMA MICKIEWICZA. Polsko-białorusko-ukraiński konkurs poetycki i SLAM

Piszesz wiersze po polsku, białorusku lub ukraińsku? Weź udział w Nagrodzie Poetyckiej im. Adama Mickiewicza! Konkurs i slam są otwarte dla osób od 15 lat z całej Polski. Czekają nagrody pieniężne, warsztaty i publikacje. Wyślij swoje zgłoszenie do 31 sierpnia br. na: slam@zawolnosc.eu! pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 10:00

Muzyczna Jelenia Góra 2026

W dniach 14–16 sierpnia Błonia Jeleniogórskie zamienią się w wielką plenerową scenę. Muzyczna Jelenia Góra 2026 to trzy dni bezpłatnych koncertów i wydarzeń pod hasłem „3 rytmy na Błoniach”, podczas których publiczność usłyszy gwiazdy muzyki rozrywkowej, country i folk-rocka. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 09:00

Country pod Śnieżką 2026

15 sierpnia Błonia Jeleniogórskie wypełnią się muzyką country podczas wydarzenia Country pod Śnieżką. Na scenie wystąpią czołowi wykonawcy tego gatunku, m.in. Alicja Boncol & Koalicja, Colorado, Drops, Droga na Ostrołękę, Maja Bogucka oraz Kraków Street Band. Publiczność zobaczy także pokaz grupy taneczno-rekonstrukcyjnej New West. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 09:00

DOLNOŚLĄSKIE ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W LEGNICY

15 sierpnia w Legnicy spotkają się przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych z całego Dolnego Śląska, by wspólnie uczcić Święto Wojska Polskiego. W programie liczne atrakcje, m.in. prezentacje sprzętu wojskowego, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz saperski tor przeszkód i tor chemiczny. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 08:30

XXXVII Polsko – Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” 2026

Zapraszamy na inaugurację XXXVII Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, która odbędzie się 23 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. W programie koncert "Miłość w Paryżu", w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler. pokaż więcej »

Przejdź do treści