Data:

3 lutego 2023, godz. 9:00-15:00

Miejsce:

Dolnośląska Biblioteka Publiczna,
Wrocław, Rynek 58, sala 35

Bilety:

Wstęp wolny. Obowiązuje wysłanie zgłoszenia online.

Udostępnij:

Dodano:

30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie wyłącznie praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów z terenu Dolnego Śląska: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane jak się wydaje.

Szkolenie o tym, jak w najprostszy sposób napisać poprawnie dokument do każdej imprezy. Dowiedzą się Państwo, dlaczego one są takie ważne, co muszą zawierać i przede wszystkim, po co i dla kogo one są!

3 lutego 2023, godz. 9:00-15:00
Dolnośląska Biblioteka Publiczna,
Wrocław, Rynek 58, sala 35

 

Informujemy, że nabór chętnych do udziału w szkoleniu został zamknięty.

 

Program szkolenia: 

 • Wnioski i ustalenia z raportu NIK z kwietnia2019 roku dotyczącego imprez masowych i innych wydarzeń kulturalno-sportowych
 • Poprawna dokumentacja jako element systemu bezpieczeństwa imprezy masowej i niemasowej
 • Jak przygotować i zorganizować takie imprezy jak: imprezy masowe, biegi i imprezy plenerowe nieobjęte ustawą, marsze- przemarsze- parady stacjonarne i ruchome
 • Podstawy prawne

– ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych
– art. 65 Kodeksu Ruchu Drogowego
– ustawa o Zgromadzeniach

  • Zadania i rola  Organizatora  w kwestiach bezpieczeństwa, w tym odpowiedzialność prawna
  • Dokumenty obowiązkowe do każdego rodzaju imprezy
  • Analiza ryzyka – po co jest, dlaczego jest taka ważna i jak ją zrobić poprawnie?
  • Co w dokumentach jest ważnego dla każdej ze służb jak Policja, Pogotowi, Straż Pożarna
  • Procedura składania dokumentów
  • Współpraca Organizatora ze Służbami Państwowymi oraz agencją ochrony.  Jak policzyć wymaganą ilość pracowników ochrony, służb medycznych, ale również ilość toalet dla publiczności.
  • Kontrola na imprezie. Kto i kiedy może nam skontrolować imprezę ? Kto i kiedy może przerwać imprezę w trakcie jej trwania?
  • Komunikacja i zasady stosowania dokumentacji
  • Ćwiczenia: z analizy ryzyka i oceny zagrożeń do imprezy, wypełnienie wniosku na imprezę masową lub zajętość pasa ruchu w sposób szczególny
  • Po co są i do czego służą inne dokumenty przygotowane na imprezę masową i niemasową.
  • Regulamin imprezy – jak go przygotować poprawnie i czemu służy
  • Lista przedmiotów zabronionych
  • Plan operacyjny wydarzenia – co to jest i po co jest?
  • Graficzny plan imprezy i plan zmiany organizacji ruchu drogowego – jak zrobić? Kto może go przygotować? Elementy obowiązkowe.

 

Czas trwania szkolenia:  ok. 8  godzin
Liczba miejsc ograniczona do 25 osób
Każdy uczestnik otrzyma  imienny dyplom ukończenia szkolenia.
Prowadzenie: Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

 

Certyfikowany trener, wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu tłumem, systemach antyterrorystycznych i systemach zarządzania kryzysowego. Praktyk  organizator, pod jego opieką przeprowadzono kilkaset wydarzeń zarówno sportowych jak i artystycznych.

W kwietniu 2019 roku ukazał się bardzo krytyczny raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący przestrzegania przepisów prawa w kontekście imprez masowych oraz organizacji imprez na podstawie art. 65 ustawy o ruchu drogowym. W raporcie wyczytać możemy, że urzędy wydawały pozwolenia na imprezy pomimo tego, że 52% wniosków nie zawierało kompletu dokumentów. A w 60% skontrolowanych, składanych dokumentów przez organizatorów zawierała błędy. Jednocześnie po wydarzeniach z 13 stycznia 2019, wiele urzędów (zwłaszcza w dużych miastach) znacznie restrykcyjnie podchodzi do składanej dokumentacji, jak i znacznie częściej kontroluje imprezy i wydarzenia, na które wydawana jest zgoda.
Jednocześnie organizatorzy imprez, głównie ze względu na brak przygotowania merytorycznego w tym zakresie oraz złożoności przepisów mają coraz większy problem z łatwym i szybkim przygotowaniem dokumentacji na imprezę. A prawdziwe kłopoty przychodzą, kiedy z jakiegoś powodu ta dokumentacja poddana zostaje kontroli po imprezie!

 

Dolnośląskie Laboratorium Kultury przy Ośrodku Kultury i Sztuki zajmuje się monitorowaniem sytuacji w kulturze regionu, wsparciem wartościowych zjawisk, sieciowaniem podmiotów kultury i podnoszeniem kompetencji kadr kultury.

 

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA


AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)