Udostępnij:

Dodano:

19.06.2023 13:35

Fotorelacja z Festiwalu Punto y Raya Junior 2023

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu Punto y Raya Junior interdyscyplinarnego wydarzenia dedykowanego sztuce abstrakcyjnej w ruchu autorstwa dzieci. Festiwal odbył się w dniach 14-18 czerwca 2023 r.

Nazwa festiwalu odwołuje się do dwóch podstawowych elementów graficznych, czyli kropki i kreski, które są obecne we wszystkich systemach komunikacji. Podczas tegorocznej edycji festiwalu  zobaczyliśmy eksperymentalne filmy konkursowe stworzone przez dzieci w ramach międzynarodowego open call’u,  przeprowadzony został bogaty program edukacyjny, oraz odbyła się pokonkursowa wystawa projektów plakatów festiwalowych autorstwa dzieci. Warsztaty poprowadzili m.in. Viktoriia Tofan, KinoManual (Maciej Bączyk i Aga Jarząb), Małe Instrumenty, hiszpański kolektyw Dibuixar música i  Fernando Garlito z Portugalii oraz Radostina Neykova z Bułgarii. W ramach międzynarodowego konkursu zaprezentowano 69 filmów z 13 krajów (Polska, Hiszpania, Portugalia, Bułgaria, Estonia, Grecja, USA, Argentyna, Słowacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Francja).

Wydarzenia festiwalowe odbyły się w kilku lokalizacjach: w Centrum na Przedmieściu, w Sali Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego, Przed-Pokój H13, Przejściu Dialogu i Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN.

Więcej informacji o wystawie na stronie www.okis.pl

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 18.09.2023 02:00

Dolnośląski Kongres Kultury 2023

W dniach 13-14 października odbędzie się w DCF we Wrocławiu pierwsza odsłona Dolnośląskiego Kongresu Kultury w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz zgłaszania udziału w panelach i dyskusjach. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2023 11:52

XIX EDYCJA Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „MY POLACY – MY DOLNOŚLĄZACY” o Laur Złotego Pióra

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół średnich, techników, szkół branżowych oraz VIII klas szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Termin nadsyłania prac mija 16 listopada 2023 roku. pokaż więcej »

Dodano: 25.09.2023 08:43

Galeria zdjęć z wystawy Konkursu im. Horbowego/ Photos of the Horbowy Competition’s exhibition

Prezentujemy galerię zdjęć Michała Pietrzaka z wrocławskiej wystawy w ramach Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego, którą można oglądać do 21 października w Galerii Geppart./ We present photos by Michal Pietrzak from the Wrocław exhibition as part of the Horbowy International Glass Competition, which will be open until 21st of October at the Geppart Gallery. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 08:00

Równowaga I Performance

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu "Równowaga". 27 września w sali Instytutu im. J. Grotowskiego odbędą się działania artystyczne, performance w wykonaniu Janusza Bałdygi, Angeliki Fojtuch i Ewy Zarzyckiej. Realizacje trójki uznanych polskich artystów poszerzą kontekst pojęcia równowagi, tak kluczowego w diagnozowaniu przyczyn destabilizacji świata. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 07:00

10-lecie Zespołu HEJSZOVINA

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Zespołu Wokalnego Hejszovina, podczas którego wystąpią również zaproszeni artyści z repertuarem operetkowym i operowym. Koncert odbędzie się 30 września o godz. 18:00 w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 07:00

3. KWADRA PEŁNIA – KARKONOSKA NOC ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY

Industrial Art po latach wraca z projektem 3 KWADRA - tym razem w pełni księżyca! 29-30 września 2023, Schronisko na Hali Szrenickiej pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 07:00

I BAL CHARYTATYWNY DOBRE SERCA

Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny, który odbędzie się już 29 września w Górze, a całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla Podopiecznych Stowarzyszenia "Gramy dla". pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 06:00

Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej we wrześniu

Zapraszamy na wrześniowe wydarzenia artystyczne w ramach XXXIV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)