Data:

14 grudnia 2022, godz.19.00

Miejsce:

Kościół Pokoju w Świdnicy
pl. Pokoju 9

Udostępnij:

Dodano:

14.12.2022 04:00

Gala Stypendystów Województwa Dolnośląskiego

W dniu 14 grudnia 2022 roku w Kościele Pokoju w Świdnicy, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbyła się uroczysta prezentacja dokonań 13 stypendystów Województwa Dolnośląskiego zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Podczas gali  można było wysłuchać koncertu Zuzanny Bator, Aleksandra Kobusa, Kariny Skrzeszewskiej, Moniki Kruk oraz Mileny Koniecznej. Całości towarzyszyła wystawa, na której przedstawiono prace Natalii Dzidowskiej, Natalii Komorowskiej, Moniki Koniecznej i Marka Otwinowskiego. Zaprezentowano również dokonania osobowości dolnośląskiej kultury Joanny Wyrwy, Katarzyny Knychalskiej, Zenona Harasyma, Wiktorii Świerk.

– Stypendia są okazją do spotkania ze sobą niezwykłych osobowości artystycznych  – czasem bardzo różnych, dzielenia się wzajemnie twórczością,  rozmów o pomysłach i wizji rozwoju kultury. Co ważne, i niezwykle budujące, nasi stypendyści to reprezentanci nie tylko  różnych dziedzin sztuki, ale także różnych pokoleń. Najmłodsza stypendystka  ma 15 lat, najstarszy stypendysta jest emerytem. Bez względu na wiek łączy ich ogromna pasja. – podsumowuje Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Gala w Kościele Pokoju w Świdnicy to podsumowanie tegorocznych dokonań dolnośląskich stypendystów, którzy zostali wyłonieni przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego po 8-letniej nieobecności programu stypendialnego.

W spotkaniu udział wzięli: Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy oraz radni Sejmiku Dolnośląskiego.

 

Gala Stypendystów Województwa Dolnośląskiego,
14.12.2022 r., godz. 19:00
Kościół Pokoju w Świdnicy
WSTĘP WOLNY!

 

Stypendyści 2022 r.:
•    Aleksander Kobus – muzyka
•    Zuzanna Bator – muzyka
•    Natalia Dzidowska – sztuki wizualne
•    Monika Konieczna – sztuki wizualne
•    Milena Konieczna – muzyka
•    Monika Kruk – animacja i edukacja kulturalna
•    Zenon Harasym – literatura
•    Joanna Wyrwa – film
•    Natalia Komorowska – animacja i edukacja kulturalna
•    Wiktoria Świerk – taniec
•    Marek Otwinowski – sztuki wizualne
•    Katarzyna Knychalska – teatr
•    Karina Skrzeszewska – film

 

 

fot. Natalia Ratajczyk

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Zakończyła się wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentowała prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy był Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywała się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 26.01.2023 12:02

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 05:00

XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

28 i 29 stycznia 2023 roku Syców będzie świętował jubileuszową XX-tą edycję Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. W tym roku myślimy szczególnie o Polakach i Poloniach, które mieszkają na Ukrainie, podkreślając aktualne potrzeby. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 04:00

XI KONCERT CHARYTATYWNY Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Już po raz 12 odbędzie się wyjątkowy Koncert Charytatywny z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej i muzycznej, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy 29 stycznia 2023 do Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 03:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. Szkolenie adresowane jest wyłącznie do praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 02:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie dotyczące tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. Szkolenie adresowane jest wyłącznie do praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)