Udostępnij:

Dodano:

19.05.2018 14:22

Galeria FOTO-GEN na Nocy Muzeów

Od kilku lat wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury w jeden wybrany wieczór w roku otwierają swoje podwoje dla wrocławian i turystów. W tym roku Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się 19 maja 2018, Galeria Foto-Gen zaprasza w godzinach  od godz. 10.00 do 24.00

 

 

 

Aktualnie prezentowana wystawa:

Jacek Samotus – Dziewczyny i kwiaty (Girls & flowers) 

Wystawa  „Dziewczyny i kwiaty” to doskonała propozycja dla zwolenników znakomitej tradycyjnej fotografii. Ekspozycja prezentuje akty oraz portrety kobiet i kwiatów w obiektywie fotografa Jacka Samotusa. Jego twórcza droga rozpoczyna się pod koniec lat 70. XX wieku. Dzięki uzyskanym nagrodom i stypendium zagranicznym emigruje w roku 1979 najpierw do Australii , a 10 lat później  do Stanów Zjednoczonych. Rozwija w tym okresie swoje zdolności warsztatowe i osiąga duży sukces  nie tylko na wymagającym rynku amerykańskim, ale także australijskim i europejskim, drukując zdjęcia w czołowych światowych pismach komercyjnych, poświęconych m.in. modzie i sztukom pięknym takich jak:  Vogue, Harper`s Bazaar, Elle, The New York Times czy Australian Creative. Po powrocie do kraju (w roku 2015) postanawia zamieszkać we Wrocławiu, skąd zresztą pochodzi i oddać się wyłącznie twórczości artystycznej, której efekty będzie można zobaczyć właśnie na wystawie pt. „Dziewczyny i kwiaty” (Girls & flowers).

Kurator: Andrzej Saj
Wystawa: od 18 maja do 8 czerwca
Wernisaż: 18 maja, godz. 18:11

Patroni medialni: DOKiS.pl, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Quart Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, TVP 3 Wrocław, Miesięcznik Ziemia Kłodzka

 


Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.06.2026 07:00

DOLNY ŚLĄSK – KRAINA MISTYKÓW konferencja poświęcona tożsamości i mistyce Dolnego Śląska

Celem konferencji jest pogłębienie wiedzy, budowanie tożsamości, rozpoznawalności i popularyzacja mistyków Dolnego Śląska (Angelus Silesius, Jakub Böhme, Friedrich Schleiermacher) wpisując ich myśl w szerszy europejski kontekst. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 06:00

61. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

W dniach 18–21 czerwca Szczawno-Zdrój ponownie stanie się jednym z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle uroczyście i różnorodnie, łącząc koncerty symfoniczne i kameralne, spotkania z muzyką oraz wydarzenia towarzyszące. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 05:00

750-lecie Bolkowa. Dni Bolkowa 2026

750-lecie Bolkowa 2026 będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miasta i całej gminy. Obchody odbędą się w formule Dni Bolkowa w dniach 19–21 czerwca. W programie artystycznym wystąpią m.in. Kamil Bednarek oraz Smolasty. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 04:00

REPREZENTACJA DOLNEGO ŚLĄSKA NA 60. OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM

25-28 czerwca 2026 odbędzie się 60. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolny. W tym roku Dolny Śląsk reprezentowany będzie przez Łemków z Przemkowa. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 03:00

NIESZPORY LUDŹMIERSKIE. Koncert z okazji Święta Wrocławia.

Koncert oratorium Nieszpory Ludźmierskie odbędzie się 26 czerwca w ramach obchodów Święta Wrocławia 2026. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Elżbiety (Bazylice Mniejszej). pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 02:00

„SŁOJE DRZEWA” – na podstawie tekstów Urszuli Kozioł

27 i 28 czerwca na scenę Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego powróci spektakl "Słoje drzewa" Jerzego Bielunasa do wierszy i tekstów wrocławskiej poetki, Urszuli Kozioł. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 02:00

ARTUR LESICKI TRIO | Z JAZZEM PRZEZ POLSKĘ

27 czerwca w Borku Strzelińskim, w ramach cyklu "Z jazzem prze Polskę", zaprezentuje się Artur Lesicki Trio. W programie koncertu autorskie kompozycje lidera oraz kompozycje wybitnych twórców światowego jazzu i muzyki rozrywkowej. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:30

Gitarą i – borowickie spotkania z poezją śpiewaną

Festiwal "Gitarą i... – borowickie spotkania z poezją śpiewaną" odbędzie się w dniach 3–4 lipca. To dwudniowe święto muzyki plenerowej i poezji tradycyjnie zorganizowane zostanie na malowniczej górskiej polanie w Borowicach (Gmina Podgórzyn). pokaż więcej »

Przejdź do treści