Data

01 - 16.07.2011

Miejsce

Szklarska Poręba (PL), Desná (CZ), Mostek Graniczny na rzece Izerze – Stacja Turystyczna Orle (PL-CZ)

Udostępnij:

Dodano:

01.07.2011 12:36

IV Polsko-Czeski Plener i Sympozjum Szkła Artystycznego – EKOGLASS Festiwal 2011

W lipcu 2011 roku odbędzie się czwarta edycja Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego „Ekoglass Festiwal”.

Festiwal organizowany od 2008 roku w swoim założeniu jest platformą łączącą spektakularną twórczość z zakresu szkła z upowszechnianiem sposobów jego produkcji i unikalności w kontekście kreacji artystycznej, wspartą o upowszechnianie edukacji ekologicznej. Jest on elementem wymiany i współpracy polsko-czeskiej w unikalnej dziedzinie twórczości szkła artystycznego.

Miejscem jego realizacji jest izerskie i karkonoskie pogranicze. Region ten posiada historyczne i trwałe tradycje produkcji szkła przemysłowego i artystycznego.

W ramach Festiwalu Ekoglass odbędą się pokazy artystyczne przy piecach hutniczych, otwarte dla publiczności warsztaty witrażowe i palnikowe, sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe. Po zakończeniu festiwalu, w 2011 i 2012 roku zorganizowany zostanie cykl wystaw promocyjnych, na których zaprezentowane zostaną dzieła powstałe podczas pleneru.

Dzięki polsko-czeskiej transgranicznej współpracy Festiwal Ekoglass daje wyjątkową możliwość rozwoju oraz wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy artystami, hutmistrzami i technologami szkła z Polski i Republiki Czeskiej. Ważnym aspektem Festiwalu jest także konfrontacja postaw twórczych artystów młodych i tych doświadczonych, projektantów i profesorów.

„Festiwalowi Ekoglass 2011” towarzyszyć będzie wystawa prezentująca szklane dzieła wykonane podczas zeszłorocznego festiwalu.

Projekt jest współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej w ramach cyklicznego programu „Forum polsko-czeskie – wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich”.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.11.2025 13:16

10.11.2025 OKiS nieczynny

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2025 Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu jest nieczynny. pokaż więcej »

Dodano: 04.11.2025 14:52

MIESIĘCZNIK „ODRA” 11/2025

Nowy numer już w sprzedaży, a w nim m.in.: MOCZAR WIECZNIE ŻYWY Z Pawłem Machcewiczem rozmawia Piotr Gajdziński, Marek Orzechowski: KLĄTWA DOBRYCH UCZYNKÓW, Wojciech Łuczak: CZEKAJĄC NA EFEKT KATHARSIS, Krzysztof Mączkowski: CZY (I JAK) KOWALSKI MOŻE OCALIĆ PLANETĘ? pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:15

„Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty
i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Zapraszamy na trzecią odsłonę tegorocznego e-Glass Festival „Dimensionlessness of glass”, która odbędzie się 6-7 i 10-12 listopada w w Hucie Szkła Martin Stefanek w Desnej. W ramach wydarzenia odbędą się bezpłatne pokazy artystów: Mariusza Łabińskiego i Igora Wójcika. pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:10

80-lecie Harcerstwa na Dolnym Śląsku

Obchody Roku Harcerstwa Dolnośląskiego będą okazją do przypomnienia 80-letniego dorobku harcerstwa poprzez prezentację wybitnych postaci z i aktualnej działalności organizacji na terenie województwa. Zapraszamy 4 listopada do Wrocławia na Kongres 80 lecia Harcerstwa na Dolnym Śląsku oraz 7 listopada do Głogowa na Galę 80-lecia Hufca ZHP Głogów im. Dzieci Głogowskich. pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:10

Jesienne pokazy spektaklu „Lobster” we Wrocławiu

7 i 8 listopada w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego odbędą się pokazy spektaklu „Lobster", który powstał w ramach współpracy pisarki Agnieszki Wolny-Hamkało oraz reżyserki Katarzyny Baranieckiej i opowiada historię kobiety dotkniętej chorobą terminalną. pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:00

Dzień Pamięci i Pojednania

Zapraszamy na Dzień Pamięci i Pojednania! W sobotę, 8 listopada, we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone historii dialogu i solidarności – Dzień Pamięci i Pojednania! pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:00

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK TRWA CAŁY ROK. KONCERT W STYLU CUNTRY

8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbędzie się koncert Mai Boguckiej i Wojciecha Dudkowskiego. Serdecznie Zapraszamy pokaż więcej »

Dodano: 01.11.2025 10:00

Monodram „PARADOX” w Szklarskiej Porębie

Kolejny pokaz monodramu „PARADOX” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza, inspirowany książkami Josepha Hellera „Paragraf 22” i „Closing Time”. Spektakl odbędzie się 8 listopada w Szklarskiej Porębie. pokaż więcej »

Przejdź do treści