Data i miejsce:

23 marca 2024, godz. 19.00
Galeria FOTO-GEN OKiS
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona

Udostępnij:

Dodano:

23.03.2024 09:00

kinoMANUAL | Salon zimowy: PIN PARK Koncert w Galerii FOTO-GEN

W sobotę 23 marca zapraszamy na ostatni już z trzech koncertów w ramach wystawy „Salon Zimowy”. Duet kinoMANUAL wystąpi w podwójnej roli – zapewnią wizualizacje do występu PIN PARK, w którym obok Maćka Polaka gra również Maciek Bączyk.

Duet, który tworzą Maciek Bączyk oraz Maciek Polak. Ich muzyka, nacechowana technologiczną melancholią, silnie nawiązuje do klimatu elektronicznej awangardy ubiegłych dekad. Ciepłe, analogowe brzmienie i podszyte harmonicznym minimalizmem melodie, przywodzą na myśl dokonania z klasycznego okresu sceny krautrockowej, ambient, IDM czy minimal music. Równie istotna jest nietypowa i mocno nieortodoksyjna architektura używanych instrumentów, do szpiku analogowych jak pięćdziesięcioletnie syntezatory EMS, ale i bardziej współczesnych konstrukcji spod znaku wczesnych samplerów i pierwszych cyfrowych efektów. Muzyka, którą tworzą, nie jest bynajmniej apoteozą analogowego sprzętu. Z każdą kolejną płytą, Pin Park obiera nowe kierunki, podróżując po zapomnianych czy mniej uczęszczanych rubieżach muzyki elektronicznej. Aktualnie duet promuje trzecią płytę – Blind Spot, której brzmienie w dużym stopniu kształtują japońskie syntezatory przełomu dekad 70/80, oraz wczesne instrumenty i pogłosy cyfrowe. Zespół regularnie nagrywa płyty i koncertuje w Polsce i za granicą. Koncerty Pin Park wzbogacone są o warstwę wizualną realizowaną na żywo przez VJ Agę Jarząb z duetu kinoMANUAL.
pinpark.bandcamp.com/kinoMANUAL to mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem, eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, Agnieszka Jarząb i Maciej Bączyk tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego.
http://kinomanual.pl/

Za scenę muzyczną wystawy odpowiada Discomfort Booking i Hubert Kostkiewicz.

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 13.07.2026 00:00

Glass breaks free. 16. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 13–28 lipca odbędzie się projekt „Glass breaks free”, łączący artystów i rzemieślników z Polski i Czech w ramach e-Glass Festival. Wydarzenie obejmie otwarte warsztaty, sympozja w hutach szkła oraz wystawę, prezentując fuzję tradycyjnego hutnictwa z nowoczesnym designem. pokaż więcej »

Dodano: 04.07.2026 00:00

Legnickie Lato Kulturalne 2026

Legnica przygotowała wyjątkowo bogaty program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. W ramach „Legnickiego Lata Kulturalnego” odbędą się koncerty, seanse filmowe pod gołym niebem, festiwale oraz liczne wydarzenia plenerowe dla uczestników w każdym wieku. pokaż więcej »

Dodano: 17.07.2026 00:00

BARBARA KUBSKA. GŁADKA POWIERZCHNIA PREFABRYKATÓW

Nowa wystawa w Galerii FOTO-GEN OKIS, na której Barbara Kubska podejmuje dialog z niezwykłym archiwum fotograficznym swojego dziadka, Zygmunta Kubskiego, będącym kroniką jednego z najważniejszych projektów urbanistycznych okresu PRL. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 07:00

SUMMER GUITAR FESTIVAL 2026

Summer Guitar Festival w Krzyżowej odbędzie się w terminie 19-26 lipca. Wśród pedagogów tegorocznej edycji warsztatów m.in. Sven Jungbeck, Marek Pasieczny i Mateusz Kowalski. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 06:00

V SIMA CLASSICS MASTERCLASS LEGNICA 2026

Od 20 lipca w Legnickim Centrum Kultury odbędą się koncerty i mistrzowskie kursy pianistyczne z udziałem pianistek i pianistów z różnych krajów, którzy przez kilka dni doskonalić będą swoje umiejętności pod kierunkiem tak wybitnych profesorów, jak Piotr Paleczny, Jianing Kong, Marc Laforet oraz Artur Haftman. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 05:00

Jubileuszowe Legnickie Wieczory Organowe

Legnickie Wieczory Organowe to cykl sześciu bezpłatnych koncertów z udziałem wybitnych artystów, który odbywa się od lipca do listopada br. w Ewangelickim Kościele Marii Panny w Legnicy. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 04:00

XXXI Biesiada Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce

Już 1 sierpnia 2026 roku park przy Wiejskim Domu Kultury w Pielgrzymce zatętni życiem podczas XXXI Biesiady Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe święto folkloru, pełne tradycyjnej muzyki, barwnych korowodów, rękodzieła i wyśmienitej, kresowej kuchni! pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 03:00

XXIX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

Dołącz do nas 5–9 sierpnia 2026 roku na XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu i świętuj 60-lecie kultowych „Samych swoich”! Czekają na Ciebie wyjątkowe projekcje, spotkania z gwiazdami oraz koncerty Blue Cafe i Bad Boys Blue – sprawdź program i zaplanuj weekend! pokaż więcej »

Przejdź do treści