Data i miejsce:

23 marca 2024, godz. 19.00
Galeria FOTO-GEN OKiS
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona

Udostępnij:

Dodano:

23.03.2024 09:00

kinoMANUAL | Salon zimowy: PIN PARK Koncert w Galerii FOTO-GEN

W sobotę 23 marca zapraszamy na ostatni już z trzech koncertów w ramach wystawy „Salon Zimowy”. Duet kinoMANUAL wystąpi w podwójnej roli – zapewnią wizualizacje do występu PIN PARK, w którym obok Maćka Polaka gra również Maciek Bączyk.

Duet, który tworzą Maciek Bączyk oraz Maciek Polak. Ich muzyka, nacechowana technologiczną melancholią, silnie nawiązuje do klimatu elektronicznej awangardy ubiegłych dekad. Ciepłe, analogowe brzmienie i podszyte harmonicznym minimalizmem melodie, przywodzą na myśl dokonania z klasycznego okresu sceny krautrockowej, ambient, IDM czy minimal music. Równie istotna jest nietypowa i mocno nieortodoksyjna architektura używanych instrumentów, do szpiku analogowych jak pięćdziesięcioletnie syntezatory EMS, ale i bardziej współczesnych konstrukcji spod znaku wczesnych samplerów i pierwszych cyfrowych efektów. Muzyka, którą tworzą, nie jest bynajmniej apoteozą analogowego sprzętu. Z każdą kolejną płytą, Pin Park obiera nowe kierunki, podróżując po zapomnianych czy mniej uczęszczanych rubieżach muzyki elektronicznej. Aktualnie duet promuje trzecią płytę – Blind Spot, której brzmienie w dużym stopniu kształtują japońskie syntezatory przełomu dekad 70/80, oraz wczesne instrumenty i pogłosy cyfrowe. Zespół regularnie nagrywa płyty i koncertuje w Polsce i za granicą. Koncerty Pin Park wzbogacone są o warstwę wizualną realizowaną na żywo przez VJ Agę Jarząb z duetu kinoMANUAL.
pinpark.bandcamp.com/kinoMANUAL to mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem, eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, Agnieszka Jarząb i Maciej Bączyk tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego.
http://kinomanual.pl/

Za scenę muzyczną wystawy odpowiada Discomfort Booking i Hubert Kostkiewicz.

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

"Limba" powraca! Sztukę Teatru Układ Formalny w najbliższym tygodniu spektakl wystawimy w trzech dolnośląskich miejscowościach Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:30

KONCERT HAWDALOWY Ulica Krochmalna

Koncert Hawdalowy w wykonaniu Aleksandry Idkowskiej i Dawida Trocza. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:00

Improwizacja: struktura i impuls | Імпровізація: структура та імпульс

Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12–19 lat, których celem jest pogłębienie kreatywności, motywacji i jakości pracy w grupie. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)