Data:

27 stycznia 2024. godz. 16:00

Miejsce:

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie

Udostępnij:

Dodano:

22.01.2024 05:00

KONCERT CHARYTATYWNY W SYCOWIE

Burmistrz Miasta i Gmina Syców Dariusz Maniak oraz Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek z przyjemnością zapraszają na XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy Rodakom na Wschodzie. To wyjątkowe wydarzenie, już po raz dwudziesty pierwszy, zaplanowano z myślą o wspieraniu Polaków mieszkających na Ukrainie, starając się odpowiedzieć na ich aktualne potrzeby.

Koncert odbędzie się 27 stycznia o godzinie 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie. Podczas tego wyjątkowego wieczoru odbędą się wzruszające występy, które połączą zarówno patriotyzm, jak i kulturę ludową. Na scenie zobaczymy występ patriotyczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – JEDLINIOK oraz polonijne zespoły z Ukrainy: Zespół taneczno-folklorystyczny Aksamitki oraz Zespół wokalno-instrumentalny Jurek i Przyjaciele.

Drugiego dnia, 28 stycznia o godzinie 13:00, w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny. Będzie to wyjątkowy moment
skupienia i modlitwy, łączący serca wszystkich obecnych. Całe wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Centrum Kultury w Sycowie, które sprawuje pieczę nad artystami i bierze udział w organizacji. Koncert odbywa się pod patronatem honorowym Macieja Awiżenia Wojewody Dolnośląskiego oraz Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkich mieszkańców i gości serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej charytatywnej inicjatywie, gdzie połączymy się dla dobra wspólnej sprawy. Niech ta idea  okaże się wsparciem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy na Wschodzie – puentuje burmistrz Dariusz Maniak.

Koncert jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Starostwa Powiatu Oleśnickiego

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.03.2024 08:00

Wielkanocne wianki – warsztaty dla dzieci

5 i 17 marca, wraz z Fundacją Kolory Życia, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci z wykonywania wielkanocnych wianków dekoracyjnych. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

Spotkanie autorskie – „Dniewnik, czyli kronika niezapowiadanych śmierci. Część II (2019-2022)”

8 marca w Księgarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Waldemarem Okoniem, autorem książki „Dniewnik". Spotkanie poprowadzi Paweł Gołębski z Radia RAM. Wstęp wolny.  pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

BLACKOUT UA
Międzynarodowa wystawa malarstwa i rysunku

Wystawa Blackout to międzynarodowy eksperyment sięgający do idei wspólnotowego wystąpienia społeczności artystycznej dla klimatu. Ekspozycja wpisuje się w globalny dyskurs na temat energii, włącza się w szeroki kontekst debaty o współczesnej ekologii i jej wpływie na kondycję psychologiczną człowieka. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 07:00

„Wiosna, lato, jesień, zima i znowu wiosna” | „Весна, літо, осінь, зима і знову весна”

Spektakl na podstawie klasycznego utworu Łesi Ukrainki pt. „Pieśń lasu” w ramach cyklu „Scena ukraińska” powróci na scenę Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego 9 i 10 marca oraz 13 i 14 kwietnia. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Historie pisane muzyką" w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 14 marca w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 05:00

„FOLWARK ZWIERZĘCY” I „ANIMAL FARM”

Spektakl w języku angielskim inspirowany powieścią „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella w wykonaniu międzynarodowej grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 04:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 03:00

Improwizacja: struktura i impuls | Імпровізація: структура та імпульс

Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12–19 lat, których celem jest pogłębienie kreatywności, motywacji i jakości pracy w grupie. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)