Data:

26 maja 2019, godz. 18:00

Miejsce:

Synagoga pod Białym Bocianem,
ul. Włodkowica 7, Wrocław

Bilety:

35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)
Do nabycia w Centrum Informacji Żydowskiej - w Synagodze pod Białym Bocianem (II piętro), w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej, ul. św. Antoniego 8, tel. 71 346 15 34, e-mail: it@dzielnica4wyznan.info.pl; na www.ticketmaster.pl i w Empiku; oraz na godzinę przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.

Udostępnij:

Dodano:

26.05.2019 01:20

Koncert Hawdalowy
Nina Stiller – Jidysze Perł

Charyzmatyczna Nina Stiller we Wrocławiu!

Nina Stiller to wybitna artystka, obdarzona oryginalnym głosem i urodą. Pieśniarka, aktorka, tancerka, śpiewająca w paru językach żydowskich. Samodzielnie układa choreografię, pisze scenariusze i reżyseruje swoje występy obejmujące muzykę żydowską całego świata. Jest laureatką IX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jidysze Perł – Żydowskie Perły, to recital Niny Stiller, podczas którego oprócz ludowych, tradycyjnych utworów prezentowanych w językach oryginalnych, czyli po hebrajsku i w jidysz, oraz w poetyckich przekładach na język polski Roberta Reuvena Stillera, usłyszymy również popularne piosenki kabaretowe. W programie pojawiają się teksty wielkich poetów Żydowskich: Mangera, Gebirtiga, czy Goldfadena. Nie zabraknie dawnych szlagierów, takich jak: „Majn jidysze mame” po polsku z tekstem Hemara, a w jidysz: „Tum bałałajke”, „Majn sztetele Bełz”, czy utwór „Ot azoj!” śpiewany i tańczony przez Ninę Stiller w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. Artystka zaśpiewa „Szpil że mir a lidełe in jidysz”, którą wykonywała w filmie „Cynga” Leszka Wosiewicza. Na scenie będzie jej towarzyszył znakomity polski pianista – Artur Jerzy Zieliński.

 

Zespół wystąpi w składzie:
Nina Stiller – śpiew
Artur Jerzy Zieliński – fortepian

w programie: klasyka i tradycja piosenki hebrajskiej i jidysz

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:
Agencja Art & Business Direction
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu
Fundacja Bente Kahan

Mecenat:
Miasto Wrocław

www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 14.07.2025 01:00

„Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty
i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Tegoroczne hasło e-Glass Festival „Dimensionlessness of glass” ukazuje różnorodność stylistyk, technik i koncepcji, poszukując nowatorskich, eksperymentalnych wymiarów szkła artystycznego i designu. Pierwsza część wydarzenia odbędzie się w terminie 14-26 lipca. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 00:00

25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa | Jubileusz Festiwalu!

20 lipca rozpocznie się jubileuszowa edycja Summer Guitar Festival w Krzyżowej! W programie bezpłatne koncerty m.in. gwiazd Gypsy swing - Joscho Stephana i Svena Jungbecka, a także Mateusza Kowalskiego i Marka Pasiecznego z orkiestrą gitarową, którzy prawykonają suitę Pasiecznego. pokaż więcej »

Dodano: 05.06.2025 08:10

Wystawa „Glass without Borders” w Pradze

W GaleriI DOX by Qubus w Pradze trwa czeska odsłona wystawy dzieł szkła artystycznego i designu trzynastu artystów uczestniczących w ubiegłorocznym projekcie „Glass without Borders". pokaż więcej »

Dodano: 18.07.2025 10:32

XXVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI GRECKIEJ ZGORZELEC 2025

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej! W dniach 18–20 lipca Zgorzelec ponownie stanie się stolicą greckiej muzyki i kultury! Przed nami trzy dni spotkań z kulturą Hellady – od wystaw i rozmów z wyjątkowymi gośćmi, po koncerty na żywo z udziałem artystów z Grecji, Polski i Niemiec. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 02:00

Osiedla Kultury i Sztuki 2025

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2025? Zachęcamy do zapoznania się z letnim harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 02:00

Velvet Thursdays x OKiS – czwartki dla wrażliwych uszu

Zapraszamy w każdy czwartek od 19 czerwca do 21 sierpnia na letni cykl wieczorów z muzyką ambient, deep, dub i organic techno w wykonaniu wrocławskich mistrzów gatunku. To wyjątkowa forma podróży w świat dźwięków i spokojnych rytmów.  pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 01:30

31. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Jedno z największych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wydarzeń w regionie, na którym spotykają się wystawcy, artyści i rzemieślnicy z całej Europy.  Ceramiczne serce Polski otworzy się na turystów z całego świata! Tylko w Bolesławcu nad Bobrem „kobaltowy zawrót głowy” pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 01:00

COUNTRY pod Śnieżką 2025!

15-17 sierpnia zapraszamy na jeleniogórskie Błonie gdzie odbędzie się Piknik Country pod Śnieżką. Przygotujcie się na trzy dni niesamowitej muzyki i wspaniałej atmosfery pod Karkonoszami! To wyjątkowy festiwal nie tylko dla fanów country. pokaż więcej »

Przejdź do treści