Data:

18 maja 2023 r., godz. 17:00

Miejsce:

Sala Kino Teatr Forum w Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki
plac Piłsudskiego 1C, Bolesławiec

Bilety:

wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

18.05.2023 10:00

Koncert Kordos&Abreu Evolution

Koncert Kordos & Abreu Evolution
Termin: 18. maja 2023 r., godz. 17:00
Miejsce: Sala Kino Teatr Forum w Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
plac Piłsudskiego 1C, Bolesławiec

Yaremi Kordos i Roland Abreu na swoim koncie mają coraz więcej wspólnych projektów, co wiąże się z chęcią jeszcze większego poszerzenia wspólnego portfolio. Dzięki temu powstał projekt o nazwie „Kordos & Abreu Evolution”. W tym projekcie można usłyszeć inspiracje Yaremi i Rolanda – dwóch wyjątkowych muzyków prosto z Kuby, których połączenie na scenie niejednokrotnie robiło niesamowite wrażenie na publiczności. Jest to mocna fuzja muzyki kubańskiej i jazzowej.

Yaremi Kordos to znakomita wokalistka z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd, jak Omara Portuondo czy Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykły tembr głosu potrafi uwieść każdego, kto go usłyszy.

Roland Abreu to ceniony kontrabasista i kompozytor. Pochodzi z Hawany, gdzie się urodził i mieszkał do dwudziestego roku życia. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Jest absolwentem jednego z najbardziej znanych konserwatoriów na Kubie, Konserwatorium Muzycznego. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawanie. Po przyjeździe do Polski ukończył  studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jako lider zespołu „Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz” wydał dwie płyty: „Juntos Por Siempre” i „Roots”. Brał udział i zdobywał nagrody w licznych konkursach, m.in. XVII Krokus Jazz Festival, Grand Prix Jazz nad Odrą, 11th Tarnów Jazz Contest, Jazz Juniors 2019, Blue Note Poznań Competition 2018 oraz był nominowany do wrocławskiej nagrody Warto 2018.

 

 

Organizatorzy:
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 13.07.2026 00:00

Glass breaks free. 16. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 13–28 lipca odbędzie się projekt „Glass breaks free”, łączący artystów i rzemieślników z Polski i Czech w ramach e-Glass Festival. Wydarzenie obejmie otwarte warsztaty, sympozja w hutach szkła oraz wystawę, prezentując fuzję tradycyjnego hutnictwa z nowoczesnym designem. pokaż więcej »

Dodano: 04.07.2026 00:00

Legnickie Lato Kulturalne 2026

Legnica przygotowała wyjątkowo bogaty program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. W ramach „Legnickiego Lata Kulturalnego” odbędą się koncerty, seanse filmowe pod gołym niebem, festiwale oraz liczne wydarzenia plenerowe dla uczestników w każdym wieku. pokaż więcej »

Dodano: 17.07.2026 00:00

„Amatorki” Teatru Kombinat – pokazy w lipcu

Zapraszamy na lipcowe pokazy spektaklu „Amatorki” w reżyserii Katarzyny Baranieckiej na podstawie tekstu noblistki Elfriede Jelinek. Spektakl to pełne ironii i groteski studium przypadków trzech współczesnych kobiet uwikłanych w trudne relacje. pokaż więcej »

Dodano: 17.07.2026 00:00

XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI GRECKIEJ

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu odbędzie się w dniach 17–19 lipca 2026 roku na terenie Stadionu Miejskiego. To jedno z największych wydarzeń promujących kulturę grecką w Europie, połączone z obchodami Dni Miasta Zgorzelec. pokaż więcej »

Dodano: 17.07.2026 00:00

BARBARA KUBSKA. GŁADKA POWIERZCHNIA PREFABRYKATÓW

Nowa wystawa w Galerii FOTO-GEN OKIS, na której Barbara Kubska podejmuje dialog z niezwykłym archiwum fotograficznym swojego dziadka, Zygmunta Kubskiego, będącym kroniką jednego z najważniejszych projektów urbanistycznych okresu PRL. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 08:00

EMISJA FILMU DOKUMENTALNEGO „WĘDROWCY KARKONOSZY” NA ANTENIE TVP DOKUMENT

Zapraszamy przed ekrany TVP na emisję filmu dokumentalnego „Wędrowcy Karkonoszy” która odbędzie się 18 lipca 2026, godz. 11.55 na antenie TVP DOKUMENT. Film w reżyserii: Macieja Kieresa, Igora Wójcika i Daniela Jasińskiego – opowiada o historii patrzenia, poznawania i zagospodarowywania Karkonoszy przez człowieka. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 07:00

SUMMER GUITAR FESTIVAL 2026

Summer Guitar Festival w Krzyżowej odbędzie się w terminie 19-26 lipca. Wśród pedagogów tegorocznej edycji warsztatów m.in. Sven Jungbeck, Marek Pasieczny i Mateusz Kowalski. pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2026 06:00

V SIMA CLASSICS MASTERCLASS LEGNICA 2026

Od 20 lipca w Legnickim Centrum Kultury odbędą się koncerty i mistrzowskie kursy pianistyczne z udziałem pianistek i pianistów z różnych krajów, którzy przez kilka dni doskonalić będą swoje umiejętności pod kierunkiem tak wybitnych profesorów, jak Piotr Paleczny, Jianing Kong, Marc Laforet oraz Artur Haftman. pokaż więcej »

Przejdź do treści