Data i miejsce:

2 grudnia 2023, godz. 18.00
Teatr Stary w Bolesławcu
ul. Teatralna 1, Bolesławiec

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

PESH to polsko-norweski zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. Ich twórczość najtrafniej opisuje termin ekspresywnego jazzu w kameralnym wydaniu, z pejzażem brzmieniowym od modern jazzu i tradycyjnych rozwiązań, przez etniczną melodykę, aż po swobodną improwizację.

Patrycja Wybrańczyk (PL) – drums
Emil Miszk (PL) – trumpet
Sondre Moshagen (NO) – piano
Håkon Huldt-Nystrøm (NO) – bass
PESHISH /pɛʃɪʃ/ adj. meaningful, demanding, curious, and respectful.
Nasza muzyka jest jak magiczna wyprawa w głąb ludzkiej egzystencji, osadzona w fundamentach wartości: znaczenia, wyzwań, ciekawości i szacunku. W centrum naszej muzyki tkwi nieuchwytne znaczenie, tworzone z zamiarem zagłębiania się w duszę i budzenia najgłębszych uczuć. Wymagania stanowią nieustanne paliwo naszej twórczości. Postawione przed nami wyzwania są jak kamienie milowe, a nasza droga do doskonałości wiedzie przez eksperymenty z nowymi dźwiękami i technikami. Dążymy do stworzenia czegoś, co jest nie tylko oryginalne, lecz także innowacyjne, co pozwala nam stale ewoluować artystycznie i przyciągać coraz to liczniejsze grono słuchaczy. Ciekawość jest dla nas jak nieskończona rzeka inspiracji, z której korzystamy, zawsze gotowi na przyjęcie nowych pomysłów i wpływów. Nasza muzyka czerpie z bogactwa różnorodnych gatunków i kultur muzycznych, co umożliwia nam ciągłe odkrywanie nowych horyzontów i kreatywny rozwój sztuki dźwięku. Ostatecznie, szacunek stanowi fundament naszych interakcji, zarówno wewnątrz zespołu, jak i w relacjach z publicznością. Kreujemy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, gdzie każdy może poczuć się swobodnie, spełniając się w wyrażaniu swojej autentyczności.
plakat informujący o koncercie zespołu pesh
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 16.02.2024 00:30

ANTOLOGIA „KOŃCA ŚWIATA NIE BĘDZIE”. Spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim.

24 lutego w Parafii Greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim, które poprowadzi Anna Ursulenko. pokaż więcej »

Dodano: 16.02.2024 00:22

SALON ZIMOWY I o filmie. kinoMANUAL i Adriana Prodeus

Artyści z kinoMANUAL i Adriana Prodeus, autorka tekstu do publikacji towarzyszącej wystawie "Salon zimowy", zapraszają na rozmowę o filmach, eksperymentach, sprzęcie, dźwiękach i comprovisation. pokaż więcej »

Dodano: 15.02.2024 11:14

Pokazy filmu dokumentalnego „Zrodzony w powietrzu” Bronisława Bubiaka

13 lutego 2024 odbyły się trzy zamknięte pokazy filmu dokumentalnego o pilocie Bolesławie Orlińskim - „Zrodzony w powietrzu” w reżyserii Bronisława Bubiaka. Film prezentowano dla uczniów SP nr 118, noszącej imię słynnego pilota. pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 04:00

Wystawy poplenerowe Impresje Kłodzkie II. Pleneru Malarskiego w Lewinie Kłodzkim

Kolejna odsłona wystawy obrazów powstałych podczas letniego pleneru 1 marca we Wrocławiu. Zapraszamy do Otwartych Pracowni Plastycznych im. Eugeniusza Gepperta przy ul. Ruskiej. pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 03:00

Salon Zimowy: LOTTO – koncert w galerii FOTO-GEN

Zapraszamy na drugi koncert w ramach wystawy "Salon Zimowy" duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi grupa LOTTO. 2 marca 2023, godz. 19.00, wstęp wolny! pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 02:00

Muzyczne Czwartki w Jeleniej Górze 2024

Wraz z uczniami i pedagogami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze zapraszamy na cykl 9 koncertów kameralnych "Muzyczne Czwartki". pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 01:00

DUB PISTOLS, PAPRIKA KORPS,  BOGATYNIA

Wybuchowe połączenie dwóch oryginalnych zespołów Dub Pistols (UK) i Paprika Korps (PL)! Zapraszamy na koncert łączący różne gatunki muzyczne oraz wspólną zabawę do Bogatyni. pokaż więcej »

Dodano: 02.02.2024 05:00

NIE/DOSKONAŁY BŁĄD – WYSTAWA ZPAF W WAŁBRZYCHU

Nowa odsłona wystawy Dolnośląskiego Związku Artystów Fotografików, prezentująca zagadnienie tzw. błędu w sztuce i fotografii. Wernisaż odbędzie się 2 lutego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)