Udostępnij:

Dodano:

18.12.2023 05:00

Krew Z Kontaktu | Monster Hurricane Wihajster | urouro performance

Krew Z Kontaktu (KZK)
Monster Hurricane Wihajster (MHW)
uroruro performance

⇀ 19 grudnia 2023, godzina 20.00
⇀ Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, Wrocław
⇀ Wstęp wolny


Krew Z Kontaktu (KZK)
Duet improwizujący między ciszą a hałasem, niekiedy dodający elementy performance.
Wcześniej wraz z Waldemarem Payda współtworzyli projekt HUSH (obecnie zawieszony), gdzie improwizacja na wiele źródeł dźwięku od początku do końca opatrzona była błędem i nigdy nie było wiadomo, co może się zdarzyć.
W duecie kontynuowana jest bardziej ekstremalna i przewrotna forma eksperymentu rozpoczętego w HUSH. Podstawowe instrumentarium to generatory częstotliwości, radioodbiorniki, elementy perkusyjne: blachy, rury, a także gitary i inne efekty, które są w zależności od potrzeb modyfikowane. Nacisk jest jednak położony na elektronikę analogową, a preferowane jak najprostsze rozwiązania.
Celem jest wyzwolenie energii poprzez dźwięk i inne elementy występu i skupienie jej na odbiorcach, a jeśli się uda – wciągnięcie ich w interakcję. Reset!
Poprzez cisze i hałaśliwą ekstazę, ale trzeba pamiętać, że nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć


Monster Hurricane Wihajster (MHW)
Para w życiu i sztuce. Choć ich więź sięga czegoś sprzed tysięcy lat, to dopiero w 2011r. objawili się jako duet performance Monster Hurricane Wihajster. W swojej wspólnej działalności praktykują sztukę efemeryczną, sound-art, body-art, autoportret, działania w przestrzeni publicznej i aktywizm społeczny, feministyczny, ekologiczny.
Występowali i prezentowali swoją pracę w różnych przestrzeniach: festiwali, galerii, teatru, knajpy, obozu dla klimatu, demonstracji ulicznych, sceny muzyki eksperymentalnej jak i opery. Impulsem do działań twórczych są osobiste emocje, dynamika na osi bliskość – dystans, niezgoda na otaczający świat, poszukiwania animistycznej duchowości.

https://linktr.ee/monster.hurricane.wihajster

uroruro performance

„przecinam cyfry na fragmentatorze”
Performance najprostsza forma wyrażania siebie
Działam w tym obszarze odkąd w 1988 roku podczas warty będąc przymusowo wcielony do polskiej armii wszedłem z dyktafonem do studni ze wspaniałą akustyką i zamiast pilnować magazynu min rozkoszowałem się swoim protestem i czystym aktem. Urządzonko pożyczył mi stary poznański załogant Kontener abym będąc przymusowym żołnierzem słuchał dobrej muzyki z kaset / materiał, cassiber, no trend / robił swoje pomimo wszystko myślę że nadal tak robię.

uroruro (bandcamp.com)
Uroruro.manufucktura (bandcamp.com)
www.youtube.com/@uroruro.manufucktura1225


Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

"Limba" powraca! Sztukę Teatru Układ Formalny w najbliższym tygodniu spektakl wystawimy w trzech dolnośląskich miejscowościach Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:30

KONCERT HAWDALOWY Ulica Krochmalna

Koncert Hawdalowy w wykonaniu Aleksandry Idkowskiej i Dawida Trocza. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:00

Improwizacja: struktura i impuls | Імпровізація: структура та імпульс

Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12–19 lat, których celem jest pogłębienie kreatywności, motywacji i jakości pracy w grupie. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)