Data i miejsce:

9-12 kwietnia 2024 
Otwarcie: 9 kwietnia 2024, godz. 18:00

Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

09.04.2024 09:00

Marcin Harlender „O TYM, O CZYM NIE PRZECZYTACIE W KSIĄŻCE, czyli Czasami widzę to, czego nie ma”

Wystawa, spotkanie i promocja książki, działania, malarstwo, obiekty, video.
„O tym, o czym nie przeczytacie w książce czyli czasami widzę to, czego nie ma” Marcina Harlendera to kilkudniowa audio-wizualna podróż przez świat obiektów i obrazów z różnych okresów. Od „Rozjechanego wiadra” z 1978 r, przez „Białe kreski” po Krzywe kółka z 2023. Cykl zdarzeń towarzyszy prezentacji wydanej właśnie przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki książce poświęconej artyście. Jak pisze Cezary Kaszewski, redaktor i pomysłodawca publikacji, „Dla młodych artystów wrocławskich, Harlender jest malarzem ważnym, swoistym mitem. Album pokazuje część jego malarskiej twórczości, przywołuje historyczne performansy.  Książkę z wypowiedziami krytyków sztuki, dziennikarzy, artystów, historyków sztuki, ilustrują obrazy Artysty. Autorzy, którzy napisali o Nim tylko jedno zdanie nawiązują do ważnego gestu Harlendera. Artysta jedną białą kreską, namalowaną pod mostem Warszawskim, wszedł do historii polskiego street-artu. Harlender od ponad 30. lat jest związany z Galerią Entropia. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj album się ujawnia.”  Krótka, efemeryczna wystawa rozpocznie się od spotkania i promocji książki. Przez następne dni będą zachodzić „przemiany i przekroczenia” oraz „hipnagogiczne zjawiska entoptyczne”. Galeria Entropia zaprezentuje unikalne materiały filmowe z działań i performansów Marcina Harlendera. Szczegóły na stronie www.entropia.art.pl
współpraca kuratorska: Mariusz Jodko

 

Organizatorzy:
Galeria Entropia
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)