Data i miejsce:

9-12 kwietnia 2024 
Otwarcie: 9 kwietnia 2024, godz. 18:00

Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

09.04.2024 09:00

Marcin Harlender „O TYM, O CZYM NIE PRZECZYTACIE W KSIĄŻCE, czyli Czasami widzę to, czego nie ma”

Wystawa, spotkanie i promocja książki, działania, malarstwo, obiekty, video.
„O tym, o czym nie przeczytacie w książce czyli czasami widzę to, czego nie ma” Marcina Harlendera to kilkudniowa audio-wizualna podróż przez świat obiektów i obrazów z różnych okresów. Od „Rozjechanego wiadra” z 1978 r, przez „Białe kreski” po Krzywe kółka z 2023. Cykl zdarzeń towarzyszy prezentacji wydanej właśnie przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki książce poświęconej artyście. Jak pisze Cezary Kaszewski, redaktor i pomysłodawca publikacji, „Dla młodych artystów wrocławskich, Harlender jest malarzem ważnym, swoistym mitem. Album pokazuje część jego malarskiej twórczości, przywołuje historyczne performansy.  Książkę z wypowiedziami krytyków sztuki, dziennikarzy, artystów, historyków sztuki, ilustrują obrazy Artysty. Autorzy, którzy napisali o Nim tylko jedno zdanie nawiązują do ważnego gestu Harlendera. Artysta jedną białą kreską, namalowaną pod mostem Warszawskim, wszedł do historii polskiego street-artu. Harlender od ponad 30. lat jest związany z Galerią Entropia. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj album się ujawnia.”  Krótka, efemeryczna wystawa rozpocznie się od spotkania i promocji książki. Przez następne dni będą zachodzić „przemiany i przekroczenia” oraz „hipnagogiczne zjawiska entoptyczne”. Galeria Entropia zaprezentuje unikalne materiały filmowe z działań i performansów Marcina Harlendera. Szczegóły na stronie www.entropia.art.pl
współpraca kuratorska: Mariusz Jodko

 

Organizatorzy:
Galeria Entropia
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 04.05.2024 10:30

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Trwa tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

Święto Wyszywanki / Свято Вишиванки

Wielokulturowe wydarzenie dla dużych i małych odbiorców, którego tematem jest wyszywanka - tradycyjna koszula ukraińska z haftem. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

25 maja przestrzeń Galerii FOTO-GEN po raz kolejny wypełnią dźwięki muzyki. Tym razem w świat ambientu przeniesie nas Pruski – producent muzyczny związany z wytwórnią Whitelabrecs (UK) oraz Krysalisound (IT). pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:30

Premiera filmu „Ta nasza młodość. Strajki studenckie ’88 ’89”

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego „Ta nasza młodość. Strajki studenckie '88 '89", będącego koprodukcją wrocławskiego oddziału IPN oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Premierowy pokaz filmu odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.  pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:00

„WĘDROWCY KARKONOSZY” – PREMIERA

30 maja odbędzie się premiera najnowszego filmu dokumentalnego współprodukowanego przez OKiS we Wrocławiu - "Wędrowcy Karkonoszy" - na antenie TVP3 Wrocław. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Sztuka Japonii bliżej ludzi. Warsztaty orientalne.

1 czerwca zapraszamy na bezpłatne warsztaty orientalne składania origami i malowania wachlarzy. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Koncert „Dzieci rodzicom”

1 czerwca 2024 o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Zespołu Piosenki i Tańca GWARKOWIE – „DZIECI RODZICOM” w Hali Widowiskowo – Sportowej RCS. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)