Udostępnij:

Dodano:

18.12.2022 10:44

Masada Poezje, שירה מצדה, Piotr Chrzczonowicz

Słowo wstępu od Stefanii Pruszyńskiej: Te wiersze rozwibrowane światami bez granic. Mówiące, wołajace śpiewem wyłkanym z cierpień. I tańcem pokonujacym rozpacz – jak muzyka żydawska, ta nieokiełznana w zawodzeniu i też ta w szczerej prostocie dziecięcej radości. Muzyka spleciona z modlitwą i żarem ludzkich pragnień… nostalgii bezkresnej… Takie to mi bliskie, że płaczę w swoim labiryncie, jak myśli i intencje krzyczące w tych wersach o cud pojednania, pokoju…
Pokoju z miłością i wybaczeniem, pochyleniem się w naszym imieniu Jana Pawła II przy Ścianie Płaczu…

Te ślady są czyste jak źródła życia od Pana.

Współwydawcy:

  • Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego,
  • Wydawnictwo Drukarnia Kokociński Sp. z o.o., Nowa Ruda,
  • Stowarzyszenie komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej,
  • Komitet Organizacyjny Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie.
Projekt graficzny okładki: Anat Zagorski Springmann
Grafiki: Jerzy Ruszczyński
Projekt graficzny: Piotr Chrzczonowicz
Wydanie: I
Copyright by: © Piotr Chrzczonowicz
Copyright by: © Anat Zagorski Springmann, tłumaczenie i edycja
Skład i druk: Drukarnia Kokociński Sp. z o.o.
Język: polski, hebrajski
Rok wydania: 2022
Nakład: 300 szt.

Wymiary: 21 x 15 cm | Ilość stron: 85 | Oprawa: miękka

Cena: Wydawnictwo nie jest przeznaczone do sprzedaży. Możesz je otrzymać nieodpłatnie kupując dowolny produkt z naszej internetowej księgarni za minimum 15,00 zł

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Zakończyła się wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentowała prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy był Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywała się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 26.01.2023 12:02

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 05:00

XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

28 i 29 stycznia 2023 roku Syców będzie świętował jubileuszową XX-tą edycję Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. W tym roku myślimy szczególnie o Polakach i Poloniach, które mieszkają na Ukrainie, podkreślając aktualne potrzeby. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 04:00

XI KONCERT CHARYTATYWNY Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Już po raz 12 odbędzie się wyjątkowy Koncert Charytatywny z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej i muzycznej, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy 29 stycznia 2023 do Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 03:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. Szkolenie adresowane jest wyłącznie do praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 02:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie dotyczące tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. Szkolenie adresowane jest wyłącznie do praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów. pokaż więcej »

Dodano: 25.01.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)