Udostępnij:

Dodano:

15.12.2018 12:55

Nowa książka Marcina Bradke „Gniew”

„Gniew” tak nazywa się debiutancka powieść Marcina Bradke. Marcin, wrocławski dokumentalista i dziennikarz telewizyjny, który przez kilka dekad opowiadał historie za pomocą kamery, w ubiegłym roku przypomniał o swojej literackiej pasji świetnie przyjętym zbiorem opowiadań (z Wrocławiem w tle) „Pies o żółtych oczach” (wydawnictwo Światowit). Teraz idzie za ciosem – do rąk czytelników trafia mocna powieść.

 

Jacek Antczak, Radio Wrocław Kultura

 

 

Pisanie to jego pasja, choć zawodowo od blisko 30 lat opowiada historie poprzez formy dokumentalne, takie jak reportaż, film oraz felieton telewizyjny. Autor licznych programów TV. Jest znawcą oraz miłośnikiem dzieł sztuki – spod jego ręki wyszedł lubiany i oglądany cykl programów o kulturze  „Labirynty kultury” oraz seria dokumentów historycznych „Prawdziwy koniec wojny”. Autor filmów „Odbudowa Wrocławia” i „Breslau Rudolfa Tauera”. Podjął się też tematu fabularyzowanego dokumentu o życiu księżnej von Pless – „Daisy”. Filmografię uzupełniają – „Królowa panoram” (o Panoramie Racławickiej) a także najnowszy film „Zamordowane dzieciństwo” – będący biografią wrocławskiego pisarza Stanisława Srokowskiego.

Literacko zadebiutował w 1990 roku jako redaktor i autor wstępu do antologii opowiadań grozy pt. „Pokój na wieży. Opowieści wampiryczne”. Niedawno wrócił do pióra zbiorem opowiadań „Pies o żółtych oczach”. Nowa książka Marcina Bradke nosi tytuł „Gniew”. Jej wydawcą jest OKiS.

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.09.2025 01:00

Sztuka współpracy | Forum edukacji kulturalnej Wrocławia i Dolnego Śląska

Trwa rejestracja na Wrocławsko-Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturalnej, które odbędzie się 17 października w klubokawiarni Barbara.  Dokładnie rok po Kongresie Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska ponownie łączymy siły, by kontynuować ważną rozmowę o edukacji kulturalnej, sztuce i kulturze. pokaż więcej »

Dodano: 14.09.2025 07:00

Festiwal małych Prapremier 2025 w Wałbrzychu

Festiwal małych Prapremier to jedyny festiwal w Polsce prezentujący wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Jest to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze biennale. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 10:00

KINOMURAL 2025: ZŁANOCKA
projekcje z autorskimi narracjami X Festiwal Korelacje

Kiedy kończy się DOBRANOCKA, zaczyna się… ZŁANOCKA. 19–20 września na jednej ze ścian Nadodrza zobaczysz animacje, które odkrywają swoje mroczniejsze, dziwniejsze i bardziej niepokorne oblicze. Towarzyszyć im będą narracje mistrzyń i mistrzów słowa. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 10:00

„Genialna epoka” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Spektakl performatywny/czytanie w ciemności „Genialna epoka” oparty na opowiadaniu Brunona Schulza o tym samym tytule powróci w połowie września do Sali Teatru Laboratorium w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Trwają zapisy na spektakle. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 09:00

Osiedla Kultury i Sztuki 2025

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Zachęcamy do zapoznania się z letnim harmonogramem wydarzeń. Informujemy również, że środki finansowe na projekty zostały wyczerpane. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 09:00

CHOPIN PRZEZ DOLNY ŚLĄSK

Zapraszamy na koncerty chopinowskie w wykonaniu znakomitego pianisty - Gracjana Szymczaka oraz Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej, które odbędą się 4 czerwca w Kowarach,  7 września w Janowicach Wielkich oraz 20 września w Jaworze. Wstęp wolny. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 09:00

Cykl koncertów pt. „Dźwięki Baśni”

Nowy cykl koncertów kameralnych na Dolnym Śląsku, podczas których zaprezentują się wokalistki, Gabriela Stolińska i Magdalena Wachowska oraz pianista, Jerzy Owczarz. Zapraszamy 20 września do Gozdnicy i 21 września do Zawidowa. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2025 08:00

„Z jazzem przez Polskę”| Aga Zaryan z zespołem

Zapraszamy na kolejne wyjątkowe koncerty z cyklu „Z jazzem przez Polskę”. Tym razem na Dolnym Śląsku wystąpi pierwsza dama polskiej sceny jazzowej, Aga Zaryan. pokaż więcej »

Przejdź do treści