Data i miejsce:

3-25 czerwca 2023 
otwarcie: 3 czerwca 2023, godz. 19.00
Les Mesnuls, Francja
wstęp bezpłatny

Udostępnij:

Dodano:

03.06.2023 10:00

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mesnographies

Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mesnographies,
Les Mesnuls, Francja
3-25 czerwca 2023
otwarcie: 3 czerwca 2023, godz. 19.00
wstęp bezpłatny

Les Mesnographies to pierwszy bezpłatny festiwal fotografii plenerowej w Yvelines (Francja). Każdego roku przez trzy tygodnie artyści różnych narodowości współistnieją ze sobą w Parc des Mesnuls, dzieląc się swoimi perspektywami, marzeniami, nadziejami i promując owocną wymianę. W tegorocznej 3. edycji, OKiS po raz pierwszy jako partner Festiwalu, zaprezentuje projekt „Porcelanka” Gabrieli Piaseckiej. To esej fotograficzny opowiadający o krótkim, granicznym momencie nastoletniości, atmosferze końca szkoły średniej, o tak istotnych, zwłaszcza w tym okresie relacjach w grupie rówieśniczej i o dynamicznie zmieniających się układach rodzinnych. O pozorach, o chwiejności, ale również (może przede wszystkim?) o potrzebie uniezależnienia się i zarazem o ogromnej potrzebie przynależności.

Gabriela Piasecka – fotografka, była studentka kulturoznawstwa i judaistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Ośrodka Postaw Twórczych oraz studentka Programu Mentorskiego Sputnik Photos. W Ośrodku Postaw Twórczych współprowadzi kurs fotografii razem z Krzysztofem Solarewiczem i Filipem Zawadą, prowadząc zajęcia studyjne. Współpracuje również z galerią fotograficzną FOTO-GEN. Porcelanka to jej debiutancka książka fotograficzna.

 

 

Organizator: Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mesnographies, Les Mesnuls, Francja

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 17.07.2026 00:00

BARBARA KUBSKA. GŁADKA POWIERZCHNIA PREFABRYKATÓW

Nowa wystawa w Galerii FOTO-GEN OKIS, na której Barbara Kubska podejmuje dialog z niezwykłym archiwum fotograficznym swojego dziadka, Zygmunta Kubskiego, będącym kroniką jednego z najważniejszych projektów urbanistycznych okresu PRL. pokaż więcej »

Dodano: 04.07.2026 00:00

Legnickie Lato Kulturalne 2026

Legnica przygotowała wyjątkowo bogaty program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. W ramach „Legnickiego Lata Kulturalnego” odbędą się koncerty, seanse filmowe pod gołym niebem, festiwale oraz liczne wydarzenia plenerowe dla uczestników w każdym wieku. pokaż więcej »

Dodano: 21.08.2026 11:44

Turniej Poetycki „O Różę Różewicza”

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim Turnieju Poetyckim „O Różę Różewicza”, który otwiera przestrzeń dla nowych poetyckich głosów. Do 16 października pełnoletni autorzy mogą zgłaszać niepublikowane dotąd utwory poetyckie, które oceni jury pod przewodnictwem Ewy Lipskiej. pokaż więcej »

Dodano: 07.08.2026 11:54

NAGRODA POETYCKA IM. ADAMA MICKIEWICZA. Polsko-białorusko-ukraiński konkurs poetycki i SLAM

Piszesz wiersze po polsku, białorusku lub ukraińsku? Weź udział w Nagrodzie Poetyckiej im. Adama Mickiewicza! Konkurs i slam są otwarte dla osób od 15 lat z całej Polski. Czekają nagrody pieniężne, warsztaty i publikacje. Wyślij swoje zgłoszenie do 31 sierpnia br. na: slam@zawolnosc.eu! pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 05:20

XXV Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy

28–29 sierpnia Legnica zaprasza na widowiskowe święto tradycji! Zobacz kucie na żywo – tylko ogień, młot i kowadło. W programie konkurs rzeźb „Mistrzowski Owad”, koncerty Peyotte Bluesband oraz Wowakin, a także pokazy i potańcówka. Wstęp wolny! Przeżyj te niezapomniane chwile na żywo. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 05:00

Plener malarski – 18. Park sztuki

Inicjatywa „Park Sztuki – Zamek Kliczków” narodziła się w 2009 roku z inicjatywy Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, który podjął się organizacji projektu. Jego celem było stworzenie corocznych, swobodnych spotkań plenerowych dla malarzy z Wrocławia i Dolnego Śląska. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 05:00

Święto Chleba i Piernika – Jawor

W dniach 28–30 sierpnia Jawor zamieni się w stolicę smaków podczas Święta Chleba i Piernika 2026. Na jaworskim Rynku zaplanowano aromatyczne animacje piekarskie, bicie rekordu na najdłuższy piernik oraz koncerty gwiazd, w tym Maryli Rodowicz i Grubsona. Wstęp na wydarzenie wolny. pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2026 05:00

Otwarta Scena Muzyczna im. Piotra Wieruszewskiego

Zapraszamy na drugą edycję spotkania strzelińskiego środowiska kulturalno-artystycznego, dla którego inspiracją była postać Piotra Wieruszewskiego – pochodzącego ze Strzelina muzyka i fotografa. pokaż więcej »

Przejdź do treści