Data:

10 września 2023, godz. 10.00

Miejsce:

Kamienica OP ENHEIM
pl. Solny 4, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

10.09.2023 07:00

OPIEKUNOWIE (NIE)PAMIĘCI

OPIEKUNOWIE (NIE)PAMIĘCI, spotkanie tych, którzy przywracają szacunek starym, zaniedbanym cmentarzom na Dolnym Śląsku i w innych regionach. Spotkanie odbędzie  się 10 września 2023 roku o godz. 10.00 w OP ENHEIM we Wrocławiu przy pl. Solnym 4.

Program spotkania:
10:00 – 10:30 Rozpoczęcie spotkania
10:30 – 12:00 Podejmowanie inicjatyw ratowania zaniedbanych cmentarzy. Doświadczenia, wątpliwości, satysfakcje. Sesja dyskusyjna.
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 13:30 Sesja dyskusyjna cd.
13:30 wyjazd na ul. Ślężną
14:00 – 16:00 Stary Cmentarz Żydowski (Muzeum Sztuki Cmentarnej) spacer studyjny z oprowadzaniem

Spotkanie ma luźny charakter. Ma służyć nawiązywaniu znajomości i wymianie doświadczeń. Będzie tłumaczone symultanicznie (niemiecki/polski/niemiecki). Gwarantujemy herbatę, kawę i inne napoje. Zachęcamy do przyniesienia ciasta, owoców i drobnych przekąsek.

„Opiekunowie (nie)pamięci” to spotkanie osób, które przywracają szacunek starym, zaniedbanym cmentarzom na Dolnym Śląsku i w innych regionach. W spotkaniu wezmą udział m.in. polscy i niemieccy liderzy działań w obszarze ratowania miejsc pochówków, konserwatorzy zabytków oraz regionaliści. W ramach wydarzenia odbywają się sesje dyskusyjne, mini-warsztaty oraz spacer studyjny. Zapraszamy uczestników do przygotowania prezentacji swoich działań lub problemów do dyskusji (do 10 min. w PowerPoint). Spotkania odbywają się cyklicznie kilka razy w roku i pozwalają na poznanie się oraz wymianę doświadczeń między osobami i grupami zaangażowanymi w ratowanie poszczególnych nekropolii.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 13.12.2025 12:00

JESIENNE WARSZTATY FILMOWE

Trwają bezpłatne warsztaty dla wszystkich amatorów kina, którzy chcą uczyć się języka filmowego, doskonalić swoje autorskie realizacje lub przygotować się do egzaminów do szkół artystycznych. pokaż więcej »

Dodano: 12.12.2025 00:00

„W cieniu. Śladami Bronisława Piłsudskiego”

Interdyscyplinarny projekt artystyczno-badawczy twórców i twórczyń z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, łączący sztukę współczesną z antropologią. Punktem wyjścia są pionierskie badania Bronisława Piłsudskiego nad Ajnami i społecznościami Północno-Wschodniej Azji. pokaż więcej »

Dodano: 11.12.2025 10:01

Tu jest Polska – 80 lat! 

14 i 15 grudnia miasto Wałbrzych stanie się areną centralnych obchodów 80. rocznicy włączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie zwieńczy koncert Anity Lipinickiej w Starej Kopalni. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 01:30

„Zabić Miss”. Premiera w HBO Max 17 grudnia!

Serial dokumentalny "Zabić miss" zadebiutuje na platformie HBO Max 17 grudnia 2025 roku. Produkcja opowiada o tragicznej historii Agnieszki Kotlarskiej, Miss Polski i Miss International z lat 90.. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 01:25

FISZ DJ SET X ADDICTION RECORDS PRES

Wraz z Sound Experience  zapraszamy na ostatnie w tym roku wydarzenie w showroomie przy ul. Tęczowej 7 we Wrocławiu - event zrzeszający artystów, którzy od dekad mają wpływ na kształt polskiej muzyki - FISZ (DJ SET) oraz Ros Addiction. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 01:23

KOLĘDY Z JAZZOWĄ NUTKĄ – Hałda Jazz 2025

Zapraszamy na bezpłatny koncert pełen świątecznego klimatu i jazzowej magii! Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach zabrzmią w wyjątkowej przestrzeni domu przysłupowego, tworząc niezwykłą atmosferę nadchodzących Świąt. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 01:20

BOLESŁAWIECKA GWIAZDKA ŻYCZLIWOŚCI

Magia świąt ponownie rozświetli bolesławiecki Rynek. Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości odbędzie się w tym roku 19 grudnia. Przed mieszkańcami pełen ciepła, muzyki i wspólnego świętowania dzień, który na stałe wpisał się w lokalną tradycję. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 01:20

Velvet Vortex w Kalamburze

Zapraszamy na  przedświąteczny wieczór z muzyką klubową i elektroniczną do Kawiarni Kalambur, gdzie wspólnie z Velvet Vortex i kolektywem Sekwencja / Saarau Sound zabierzemy Was w niezwykłą muzyczną podróż.  pokaż więcej »

Przejdź do treści