Data i miejsce:

7 grudnia 2023, godz. 19.00
Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy

Bilety:

Wstęp wolny!
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach Kina Polonia, ul. Prusicka 12, Trzebnica.

Udostępnij:

Dodano:

07.12.2023 08:00

Pendofsky, Gumolit & EyeCandy Visual

7 grudnia 2023 roku o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich producentów i realizatorów dźwięku, basista, bandleader i kompozytor – Marcin Pendowski, szerzej kojarzony z charakterystycznymi liniami basu zespołu Fisz Emade Tworzywo czy Wojciech Mazolewski, z którymi współpracuje.

Obecnie Pendowski jest liderem zespołu Pendofsky, nagrodzony Mateuszem Trójki za najlepszy debiut jazzowy roku 2015. Jego druga płyta „Gumolit” (2020) gościła Tomka Organka i Reya Ceballo z Buena Vista Social Club i została nominowana do 5 Fryderyków.  Na płycie znajduje się 11 utworów w klimatach afrobeat, jazz. W 2021 roku Pendowski przeszedł przez poważny wypadek komunikacyjny i dopiero teraz wraca z promocją tego znakomitego albumu. Zapraszamy na koncert!

„Gumolit” jest ewenementem na naszym rynku, trudnym do zaszufladkowania, ale również uświadamiającym nam, jak wielki potencjał tkwi w naszych artystach – napisał w swojej recenzji Piotr Iwicki.

Piękną i wyjątkową w historii tego materiału sytuacją będzie współpraca artystów muzyków z ekipą z EyeCandy Visual!

YANA FEDORYAK VJ – motion designer i producentka wideo & JULIUSZ LEWANDOWSKI – performer grafik, to twórcy – EyeCandy Visual.

Projekt ten to połączenie wizualizacji, technologii, muzyki i tańca!
Dajcie się zaskoczyć!
Czekamy na Was 7 grudnia!!!

plakat reklamujący koncert gumolit pendofsky & eyecandy visual. przedstawia głowę mężczyzny w okularach z głośnikiem w ustach.

Skład zespołu:
Marcin Pendowski (gitara basowa, vox)
Tomasz Wendt (saksofon tenorowy)
Tomasz Waldowski (perskusja)
Krzysztof Kawałko (gitara)

 

Organizatorzy:
Gmina Trzebnica
Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Koncert dofinansowany z budżetu  Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski dolnoślaski

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 16.02.2024 00:30

ANTOLOGIA „KOŃCA ŚWIATA NIE BĘDZIE”. Spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim.

24 lutego w Parafii Greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim, które poprowadzi Anna Ursulenko. pokaż więcej »

Dodano: 16.02.2024 00:22

SALON ZIMOWY I o filmie. kinoMANUAL i Adriana Prodeus

Artyści z kinoMANUAL i Adriana Prodeus, autorka tekstu do publikacji towarzyszącej wystawie "Salon zimowy", zapraszają na rozmowę o filmach, eksperymentach, sprzęcie, dźwiękach i comprovisation. pokaż więcej »

Dodano: 15.02.2024 11:14

Pokazy filmu dokumentalnego „Zrodzony w powietrzu” Bronisława Bubiaka

13 lutego 2024 odbyły się trzy zamknięte pokazy filmu dokumentalnego o pilocie Bolesławie Orlińskim - „Zrodzony w powietrzu” w reżyserii Bronisława Bubiaka. Film prezentowano dla uczniów SP nr 118, noszącej imię słynnego pilota. pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 02:00

Muzyczne Czwartki w Jeleniej Górze 2024

Wraz z uczniami i pedagogami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze zapraszamy na cykl 9 koncertów kameralnych "Muzyczne Czwartki". pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 01:00

DUB PISTOLS, PAPRIKA KORPS,  BOGATYNIA

Wybuchowe połączenie dwóch oryginalnych zespołów Dub Pistols (UK) i Paprika Korps (PL)! Zapraszamy na koncert łączący różne gatunki muzyczne oraz wspólną zabawę do Bogatyni. pokaż więcej »

Dodano: 02.02.2024 05:00

NIE/DOSKONAŁY BŁĄD – WYSTAWA ZPAF W WAŁBRZYCHU

Nowa odsłona wystawy Dolnośląskiego Związku Artystów Fotografików, prezentująca zagadnienie tzw. błędu w sztuce i fotografii. Wernisaż odbędzie się 2 lutego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. pokaż więcej »

Dodano: 26.01.2024 00:18

WYSTAWA TOMASZ DOMAŃSKI „OBRAZ nie OBRAZ”

W dniach 26 stycznia - 3 marca trwa wystawa Tomasza Domańskiego w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Publikacja "Obraz nie Obraz " jest dostępna w naszej księgarni internetowej: www.sklep.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 19.01.2024 15:07

Wystawy poplenerowe Impresje Kłodzkie II. Pleneru Malarskiego w Lewinie Kłodzkim

Kolejna odsłona wystawy obrazów powstałych podczas letniego pleneru 1 marca we Wrocławiu. Zapraszamy do Otwartych Pracowni Plastycznych im. Eugeniusza Gepperta przy ul. Ruskiej. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)