Data:

20 października 2023,
godz. 11:30 (grupy szkolne)
godz. 19:00

Miejsce:

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34, Wrocław

Bilety:

W cenie od 100 do 160 zł do nabycia na stronie https://spektaklprometeusz.com/

Udostępnij:

Dodano:

20.10.2023 04:00

PROMETEUSZ MUSICAL ACROBATIC & DANCE SHOW

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” ma już 10 lat!
Twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz spektaklu.

 

 

Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów obchodzi swoje dziesięciolecie!

Z tej okazji, twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz „Prometeusza” już 20 października do Hali Orbita we Wrocławiu. Scena będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy w nowych aranżacjach, za które odpowiadać będzie Elżbieta Sokołowska, a które usłyszymy na żywo wraz z towarzyszącym 20-osobowym chórem. Całości dopełni orkiestra kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Artyści planują też zaprezentować wybrane sceny w nowej, rozbudowanej, nie prezentowanej nigdy wcześniej formie. To będzie „Prometeusz”, jakiego nikt wcześniej nie widział!

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser – Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

 

„Prometeusz”

20 października 2023,
godz. 11:30 (grupy szkolne) – bilety kontakt 694 623 189
godz. 19:00 – bilety www.biletomat.pl

Hala Orbita we Wrocławiu

Twórcy:
Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka – choreografia
Marta Brendel – opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
Magdalena Zawartko – przygotowanie wokalne
Elżbieta Sokołowska – kompozycje i aranżacje muzyczne
Anna Chadaj – kostiumy
Tomasz Filipiak – reżyseria świateł
Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia
Adam Bąkowski – realizacja dźwięku

Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha.

 

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.
Czas trwania: 90 minut
Więcej o spektaklu: https://spektaklprometeusz.com/

 

Organizator:  Everest Production
Współorganizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Partner: MPK Wrocław
Patronat: Radio RAM | Radio Wrocław | Radio Wrocław Kultura

 

Projekt wspołfinansowany z budżetu Samorządu Wojewodztwa Dolnośląskiego.
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 25-lecia Święta Województwa Dolnośląskiego

#DolnyŚląsk #Mam25lat #OKiSWrocław

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.01.2026 08:46

NOWOŚĆ WYDAWNICZA: Darek Foks „Czeski Czechow”

„Czeski Czechow" Darka Foksa to pastisz, parodia i filozoficzno-komiczny traktat zarazem. Tekst przyjmuje pozór naukowego opracowania o czeskiej dramaturgii, ale jego forma i treść konsekwentnie podważają sensowność samego mówienia o sztuce w kategoriach powagi, systemu i racjonalnego porządku. pokaż więcej »

Dodano: 30.12.2025 11:34

NOWOŚĆ WYDAWNICZA: Przemysław Wojcieszek „Boże Narodzenie we Wrocławiu”

Boże Narodzenie we Wrocławiu to poruszająca, pełna czułej obserwacji opowieść o jednej świątecznej nocy z życia Vitalika – taksówkarza i imigranta z Ukrainy. Wyruszając w kurs po zimowym Wrocławiu, spotyka ludzi niosących swoje skrywane dramaty: samotność, żal, przemoc i tęsknotę za bliskością. Każdy pasażer wnosi do jego świata cząstkę prawdy o mieście, w którym piękno […] pokaż więcej »

Dodano: 29.12.2025 14:56

Zakrzowskie Wieczory Muzyczne – Koncert inauguracyjny 

Występem Martina Filipiaka i Andrzeja Chorosińskiego, rozpoczynamy cykl koncertowy Zakrzowskie Wieczory Muzyczne 2026. Zapraszamy w niedzielę, 11 stycznia na wrocławski Zakrzów. pokaż więcej »

Dodano: 27.12.2025 00:00

SzymS prod Spinache „Drogi, ścieżki, wybory”

Utwór SzymS prod Spinache „Drogi, ścieżki, wybory” to singiel wrocławskich artystów, który powstał we współpracy z OKiS we Wrocławiu. Zachęcamy do obejrzenia teledysku na kanale YouTube. pokaż więcej »

Dodano: 17.12.2025 00:00

„Zabić Miss” na HBO Max

Zachęcamy do obejrzenia serialu dokumentalnego "Zabić miss" o tragicznej historii Agnieszki Kotlarskiej - Miss Polski i Miss International z lat 90 - którego koproducentem jest OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 15.12.2025 00:10

Fotorelacja z premiery spektaklu „Amatorki” Teatru Kombinat

Fotorelacja z premiery spektaklu „Amatorki” w reżyserii Katarzyny Baranieckiej, która odbyła się 12 grudnia 2025 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym na Scenie na Strychu. pokaż więcej »

Dodano: 12.12.2025 00:00

„W cieniu. Śladami Bronisława Piłsudskiego”

Interdyscyplinarny projekt artystyczno-badawczy twórców i twórczyń z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, łączący sztukę współczesną z antropologią. Punktem wyjścia są pionierskie badania Bronisława Piłsudskiego nad Ajnami i społecznościami Północno-Wschodniej Azji. pokaż więcej »

Dodano: 01.07.2025 00:00

REMONT W GALERII FOTO-GEN

Tymczasowo zawieszamy działalność w Galerii FOTO-GEN. W najbliższym czasie przejdzie ona modernizację uwzględniającą ogólny stan techniczny, warunki ekspozycyjne, podniesienie standardów zwiedzania oraz dostępność przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami. pokaż więcej »

Przejdź do treści