Data i godzina

20 kwietnia 2017, godz. 18:00

Miejsce

Galeria FOTO-GEN,
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

20.04.2017 11:54

Prześwietlenia S01 E07: Wild Fields I M.Sierakowski

Prześwietlenia i Galeria FOTO-GEN serdecznie zapraszają na spotkanie z Michałem Sierakowskim fotografem-dokumentalistą, absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, autorem cyklu “Wild Fields”.

„Wild Fields” to fotograficzna narracja snuta za pomocą metafory krajobrazu. Autor przemierzając terytorium Ukrainy poszukuje relacji łączących krajobraz z historią, pamięcią i tożsamością. Podróżując śladami wydarzeń formujących narodową świadomość, od terenów XVI wiecznych Dzikich Pól, poprzez skażone krajobrazy Wołynia, aż po arenę współczesnego konfliktu w Donbasie, nasłuchuje niemych świadków historii i odkrywa tropy interpretacyjne, ukazujące jak płynnie formowana jest społeczna i narodowa tożsamość.

––––––––––

Prześwietlenia | Sezon 1 | Ukryty pejzaż

Prześwietlenia to comiesięczny cykl spotkań poświęcony najciekawszym zjawiskom współczesnej, polskiej fotografii, podczas których dyskutujemy z artystami, kuratorami i teoretykami sztuki. Formuła wydarzenia opiera się na prezentacji autorskiego pokazu slajdów przygotowanego przez zaproszonego gościa oraz na rozmowie z prowadzącym i publicznością. Prześwietlenia to inicjatywa stawiająca sobie za cel pogłębioną refleksję nad medium fotografii oraz promocję najciekawszych prac artystów wizualnych młodego pokolenia.

Co skrywają krajobrazy? Czy są one kulturą jeszcze zanim staną się przyrodą jak pisał Simon Schama w swoim eseju „Landscape and Memory”? Podczas serii spotkań z ośmioma zaproszonymi prelegentami będziemy zmagać się z próbą analizy tego fenomenu oraz przyjrzymy się, jak za pomocą metaforycznego charakteru krajobrazu można prowadzić wielopoziomowe narracje. Porozmawiamy o tym, jak czytać krajobraz i dlaczego jest on jednym z najważniejszych nośników pamięci i idei. Spróbujemy dociec, jaką historię mogą nam opowiedzieć zwichrowane drzewo, napotkany na drodze kamień albo wyszczerbiona cegła.

Prowadzenie: Daniel Filipek

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 21.01.2026 09:59

Spotkanie prezentujące 18 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

21 stycznia w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie prezentujące 18 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki” pod redakcją Waldemara Okonia. Tematem przewodnim numeru jest konstelacja. pokaż więcej »

Dodano: 20.01.2026 14:10

Ewa Zarzycka. Monografia / Zapowiedź

Ponad 40 lat temu Ewa Zarzycka zanotowała na luźnej kartce „mam własne archiwum tekstów, filmów, negatywów… Ale kiedy się nad tym wszystkim zastanawiam to «to wszystko jest we mnie»”. pokaż więcej »

Dodano: 19.01.2026 11:11

Marek Sztark odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Nasz kolega, Marek Sztark, został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Serdecznie gratulujemy, Marku! pokaż więcej »

Dodano: 15.01.2026 09:05

ZNIKAJĄCY KLUB x ZETO

Zapraszamy na całonocne wydarzenie ZNIKAJĄCY KLUB do modernistycznego budynku na ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu - oryginalnego wnętrza z lat 60. XX wieku, które stanie się niecodzienną przestrzenią prezentacji sztuk wizualnych oraz muzycznych. pokaż więcej »

Dodano: 13.01.2026 11:15

XXIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

24 stycznia odbędzie się  XXIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Celem wydarzenia jest niesienie pomocy Polakom mieszkającym na Ukrainie i innych krajach wschodnich. pokaż więcej »

Dodano: 12.01.2026 13:12

„Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej” – pokazy dla szkół

24 i 25 lutego zapraszamy do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego na kolejne pokazy spektaklu o życiu słynnej noblistki oraz wyzwaniach i dylematach tej wybitnej naukowczyni. pokaż więcej »

Dodano: 12.01.2026 13:05

34. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KARPACZU

W niedzielę 25 stycznia Karpacz po raz kolejny dołączy do ogólnopolskiego grania w ramach 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej w Karpaczu i potrwa od godzin południowych do wieczora. pokaż więcej »

Dodano: 12.01.2026 13:00

Kapela NA OBYRTKE – koncert kolęd

W niedzielę, 25 stycznia, mieszkańcy Wrocławia będą mogli poczuć wyjątkowy klimat góralskich tradycji bożonarodzeniowych. Kapela „Na Obyrtke”, znana z żywiołowych i pełnych pasji wykonań, zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach inspirowanych folklorem. pokaż więcej »

Przejdź do treści