Udostępnij:

Dodano:

10.07.2018 08:30

PUNTO y RAYA. Spotkanie informacyjne

Ośrodek Kultury i Sztuki, Galeria FOTO-GEN  i Centrum Technologii Audiowizualnych 10 lipca o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące jedynego na świecie festiwalu filmów abstrakcyjnych Punto y Raya. z udziałem organizatorki Noel Palazzo.
Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-28.10.2018 we wrocławskim CeTA. Podczas spotkania przekażemy informacje dotyczące programu oraz warunków na jakich można zgłaszać jeszcze filmy do konkursu (call for entries trwa do 30 lipca).
Spotkanie w języku angielskim

 

 

 

W październiku, w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu zagości Punto y Raya – jedyny na świecie międzynarodowy festiwal poświęcony filmom abstrakcyjnym. W CeTA odbędą się pokazy krótkometrażowych produkcji, wykłady masterclass, spotkania z twórcami, zajęcia dla dzieci oraz live act’y artystów audiowizualnych. Udział we wszystkich festiwalowych atrakcjach będzie darmowy.

 

Punto y Raya (PyR) to unikatowe w skali światowej wydarzenie w całości dedykowane filmowi abstrakcyjnemu, który łączy w sobie film, sztuki wizualne, nowe media, muzykę, dźwięk i sztukę eksperymentalną. Celem festiwalu jest promocja tych artystycznych filmów, które poprzez wykorzystanie uniwersalnych i ponadczasowych środków wyrazu, tworzą wyjątkowy rodzaj filmowego języka, przekraczającego bariery międzykulturowe. Festiwal zainaugurowany został w 2007 r. i od tego czasu odbywał się już w Hiszpanii, Niemczech i na Islandii, w tak znanych i renomowanych instytucjach kultury jak ZKM w Karlsruhe czy Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie. W tym roku wydarzenie zawita do Polski. Jego siódma edycja odbędzie się w dniach 25-28 października 2018 r. w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, a także w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

 

Festiwal oferuje odbiorcom, zainteresowanym filmem, animacją, muzyką i sztuką współczesną, bardzo atrakcyjny i zróżnicowany program. Poza międzynarodowym konkursem filmów krótkometrażowych, na który zgłaszane są setki prac, przewidziane są m.in. sekcja poświęcona polskim twórcom „Polish Panorama”, sekcja poświęcona brytyjskim twórcom „British Panorama”, retrospektywy artystów, pokazy dla dzieci, pokazy na żywo, warsztaty, wykłady Masterclass, instalacje multimedialne.

 

Do 30 lipca 2018 r. trwa jeszcze nabór prac na konkurs. Zgłoszenia można przesyłać poprzez stronę: https://www.puntoyrayafestival.com/en/blog/articles/18/3

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.03.2026 06:00

„D1. Pieśń o autostradzie”– pokazy w marcu

12 i 13 marca odbędą się pokazy spektaklu "D1. Pieśń o autostradzie" w reżyserii Katarzyny Dudzic-Grabińskiej. To ironiczna i dowcipna opowieść o trwającej od dekad budowie autostrady, łączącej dwa największe miasta Słowacji. pokaż więcej »

Dodano: 27.02.2026 14:00

Agnieszka Chodysz-Foryś odznaczona Złotą odznaką honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”

Nasza koleżanka, Agnieszka Chodysz-Foryś, została odznaczona Złotą odznaką honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Serdecznie gratulujemy Agnieszce nagrody i życzymy dalszych sukcesów! pokaż więcej »

Dodano: 16.02.2026 02:40

SUMMER GUITAR FESTIVAL 2026

Ruszyły zapisy na letnie warsztaty gitarowe w ramach Summer Guitar Festival w Krzyżowej, który odbędzie się w terminie 19-26 lipca. Wśród pedagogów tegorocznej edycji warsztatów m.in. Sven Jungbeck, Marek Pasieczny i Mateusz Kowalski. pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2026 13:44

O JANUSZU BAŁDYDZE W MAGAZYNIE „SZUM”

Zachęcamy do przeczytania tekstu Pawła Polita "Janusz Bałdyga, czyli rozprawa o metodzie" w Magazynie SZUM, który ukaże się w najnowszej monografii tego artysty pod redakcją Agnieszki Chodysz-Foryś i Marty Smolińskiej. pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2026 09:00

Wystawa plenerowa „Odra” – to już 65 lat…

W tym roku legendarny wrocławski miesięcznik „Odra” świętuje swój jubileusz 65-lecia. Z tej okazji przygotowano wystawę plenerową, której ekspozycja potrwa od 6 do 27 marca na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy. pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2026 09:00

MARTA HOŻEWSKA W TVP 3 WROCŁAW

Marta Hożewska, autorka książki “Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice” będzie gościnią programu "Ku kulturze" na antenie TVP 3 Wrocław 6 marca o godz. 18.15. pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2026 08:00

„DZIEWCZYNY BONDA” – DZIEŃ KOBIET W MŚCIWOJOWIE

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór, 7 marca w świetlicy w Mściwojowie odbędą się gminne obchody Dnia Kobiet pod hasłem „Dzień Kobiet: Dziewczyny Bonda” — w klimacie elegancji, blasku i filmowego czerwonego dywanu . pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2026 08:00

JAWORSKI DZIEŃ KOBIET

7 marca w ECMEN w Jaworze odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet. W tym roku wydarzenie odbędzie się w klimacie lat 20. i stylu Wielkiego Gatsby’ego, a na scenie pojawi się projekt „Panowie – Paniom” z programem „Najpiękniejsze męskie głosy świata”. pokaż więcej »

Przejdź do treści