Udostępnij:

Dodano:

28.12.2023 11:54

Słuchowisko „Rygor i wyobraźnia”.

„Rygor i wyobraźnia” – druga poetycka książka Kamil Zająca ukazała się w grudniu 2022 roku. Wydawcą jest Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza.  Książka została wydana przy wsparciu Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Autor za swój debiut „Szepty i szyki” zdobył nagrodę publiczności wARTo.

Książka jest swoistą grą na wielu resentymentach. W najnowszej książce autor świadomie rezygnuje z samolubnej zabawy językiem na rzecz komunikatywności i przekazu. Tak jak w dotychczasowych wierszach Zając puszcza rumaki zmysłów, daje upust swojej wyobraźni, ale mocno trzyma lejce etyki. Wiersze przedstawione w tomie tworzą swoisty rys moralny. Momentami ostry, niekiedy gorzki, oczywiście przełamany dowcipem i podszyty bezkompromisowością. Bez wątpienia warto wsłuchać się w ten rygor lirycznej refleksji, bo to głos wyraźny i osobny na scenie poetyckiej.

 

Słuchowisko „Rygor i wyobraźnia”
słowa – Kamil Zając
klarnet – Mateusz Rybicki
kontrabas – Dariusz Dżugan
realizacja dźwięku i mastering – Artur Majewski
Nagranie miało miejsce w Ziębickim Centrum Kultury, w 2023.

Słuchaj całość na: www.tkliwinihilici.bandcamp.com/album/rygor-i-wyobra-nia

Współproducent:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 25.05.2026 09:00

Koncert „Nasze randez-vous – zespół Mazowsze i Kombii”

5 czerwca na pl. Wolności 1 we Wrocławiu odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie. Artyści legendarnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz ikony polskiego rocka – zespół Kombii – po raz kolejny połączą siły, by wspólnie porwać publiczność do fantastycznej zabawy. pokaż więcej »

Dodano: 19.05.2026 00:00

Fotorelacja z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. fot. Łukasz Gościniak pokaż więcej »

Dodano: 01.06.2026 11:08

NOWA PŁYTA JANUSZA CEDRO

Ukazała się najnowsza płyta pt. " Uwierz mi" z muzyką dolnośląskiego muzyka Janusza Cedro do tekstów Michała Kozłowskiego. pokaż więcej »

Dodano: 29.05.2026 10:51

CZERWCOWY NUMER „ODRY” 6/2026

Najnowszy, majowy numer miesięcznika "ODRA" już dostępny! Zapraszamy do lektury. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 09:30

Księstwo Czocha – Twierdza Rycerska

Odwiedź jeden z najpiękniejszych zamków na Dolnym Śląsku i poczuj emocje średniowiecznych turniejów rycerskich, pokazów sokolniczych, piękno tańców, zabaw i zwyczajów dworskich. To wszystko podczas dorocznego święta Księstwo Czocha, które odbędzie się już 4-6 czerwca w Zamku w Leśnej. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:00

SPACER Z AUTORKĄ MARTĄ HOŻEWSKĄ

Zapraszamy na spacer po legendarnym Młynie Sułkowice z Martą Hożewską, autorką książki „Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Spacer literacki" w niedzielę, 7 czerwca. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:00

OPAŁA, ŻAK, Drnayan-Babrouski | Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ

Zapraszamy na koncerty z cyklu "Z klasyką przez Polskę" w wykonaniu artystów Opery Wrocławskiej: Aleksandry Opały – mezzosopran, Pawła Żaka – tenora oraz pianisty Ashota Drnayana-Babrouskiego. Dwa wieczory najpiękniejszych arii i pieśni odbędą się 7 czerwca w Chojnowie i 14 czerwca w Jaworze.  pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 07:00

Prezentacja książki Artura Ławniczaka „Państwowotwórcze związki Czech z innymi krajami”

Zapraszamy na prezentację książki Artura Ławniczaka „Państwowotwórcze związki Czech z innymi krajami”, która odbędzie się 9 czerwca w Klubie Muzyki i Literatury. pokaż więcej »

Przejdź do treści