16 lutego 2018, godz. 18:00

Świetlica w Paszowicach

17 lutego 2018, 18:00

Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Grębocicach

18 lutego 2018, godz. 16:00

Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu
ul. K. Miarki 5, Prochowice

19 lutego 2018, godz. 18:00

Wiejski Ośrodek Kultury w Spalonej

Udostępnij:

Dodano:

16.02.2018 08:07

Spotkania autorskie z Krzesimirem Dębskim promujące książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”

W dniach od 16 do 19 lutego 2018 r. w wybranych miejscowościach Dolnego Śląska odbędzie się cykl spotkań autorskich z Krzesimirem Dębskim, kompozytorem, autorem książki Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”.

Podczas spotkań autor opowie o swej książce, w której opisał dzieje i historię swojej rodziny na tle historycznych wydarzeń na Kresach Wschodnich, a także w świetle wzajemnych stosunków polsko-ukraińskich, jakie miały miejsce w latach 40. ubiegłego wieku.

Zawarta w publikacji osobista i skłaniająca do refleksji opowieść przywołuje pamięć o dokonanym na obywatelach Polski ludobójstwie oraz porusza kwestię trudnych relacji obydwu narodów.

Krzesimirowi Dębskiemu towarzyszyć będzie piosenkarka Anna Jurksztowicz, która w trakcie każdego z wydarzeń, przy akompaniamencie kompozytora, zaśpiewa znane przeboje ze swego repertuaru.

Po spotkaniach będzie można nabyć książkę z autografem autora.

Autorskie spotkania odbędą się w następujących miejscowościach:

16 lutego 2018 r. – Świetlica w Paszowicach, godz. 18:00;

17 lutego 2018 r. – Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Grębocicach, godz. 18:00;

18 lutego 2018 r. – Sala Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Prochowicach, godz. 16:00;

19 lutego 2018 r. – Wiejski Ośrodek Kultury w Spalonej, godz. 18:00.

Wstęp wolny.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.06.2026 07:00

DOLNY ŚLĄSK – KRAINA MISTYKÓW konferencja poświęcona tożsamości i mistyce Dolnego Śląska

Celem konferencji jest pogłębienie wiedzy, budowanie tożsamości, rozpoznawalności i popularyzacja mistyków Dolnego Śląska (Angelus Silesius, Jakub Böhme, Friedrich Schleiermacher) wpisując ich myśl w szerszy europejski kontekst. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 06:00

61. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

W dniach 18–21 czerwca Szczawno-Zdrój ponownie stanie się jednym z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle uroczyście i różnorodnie, łącząc koncerty symfoniczne i kameralne, spotkania z muzyką oraz wydarzenia towarzyszące. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 05:00

750-lecie Bolkowa. Dni Bolkowa 2026

750-lecie Bolkowa 2026 będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miasta i całej gminy. Obchody odbędą się w formule Dni Bolkowa w dniach 19–21 czerwca. W programie artystycznym wystąpią m.in. Kamil Bednarek oraz Smolasty. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 04:00

REPREZENTACJA DOLNEGO ŚLĄSKA NA 60. OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM

25-28 czerwca 2026 odbędzie się 60. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolny. W tym roku Dolny Śląsk reprezentowany będzie przez Łemków z Przemkowa. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 03:00

NIESZPORY LUDŹMIERSKIE. Koncert z okazji Święta Wrocławia.

Koncert oratorium Nieszpory Ludźmierskie odbędzie się 26 czerwca w ramach obchodów Święta Wrocławia 2026. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Elżbiety (Bazylice Mniejszej). pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 02:00

„SŁOJE DRZEWA” – na podstawie tekstów Urszuli Kozioł

27 i 28 czerwca na scenę Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego powróci spektakl "Słoje drzewa" Jerzego Bielunasa do wierszy i tekstów wrocławskiej poetki, Urszuli Kozioł. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 02:00

ARTUR LESICKI TRIO | Z JAZZEM PRZEZ POLSKĘ

27 czerwca w Borku Strzelińskim, w ramach cyklu "Z jazzem prze Polskę", zaprezentuje się Artur Lesicki Trio. W programie koncertu autorskie kompozycje lidera oraz kompozycje wybitnych twórców światowego jazzu i muzyki rozrywkowej. pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2026 01:30

Gitarą i – borowickie spotkania z poezją śpiewaną

Festiwal "Gitarą i... – borowickie spotkania z poezją śpiewaną" odbędzie się w dniach 3–4 lipca. To dwudniowe święto muzyki plenerowej i poezji tradycyjnie zorganizowane zostanie na malowniczej górskiej polanie w Borowicach (Gmina Podgórzyn). pokaż więcej »

Przejdź do treści