Data i miejsce:

22 października 2024, godz. 18.00
Klub Muzyki i Literatury,
pl. Tadeusza Kościuszki 10, Wrocław

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

22.10.2024 05:00

Spotkanie prezentujące 12 i 13 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszająna spotkanie prezentujące 12 i 13 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki” pod redakcją Waldemara Okonia.

„Format Literacki” to niezależny kwartalnik artystyczno-literacki wydawany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu we współpracy z Klubem Muzyki i Literatury oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

W najnowszym podwójnym numerze czasopisma przygotowanym pod hasłami „Światło” i „Cień” znalazły się wiersze: Adama Bąkowskiego, UrszuliMałgorzaty Benki, Ernesta Brylla, Roberta Gawłowskiego, Jerzego Grotowskiego, Miłosza Kamińskiego, Krzysztofa Kasprzyka, Mariana Kisiela, Agnieszki Kłos, Adama Lizakowskiego, Czesława Miłosza, Waldemara Okonia, Mariglorii Palmy, Marka Rapnickiego, Andrzeja Saja, Dariusza Sasa, Jana Strządały, Lesława Wolaka; eseje, szkice, recenzje i rozmowy: Urszuli Benki, Moniki Braun, Kamila Bryki, Roberta Gawłowskiego, Bogusława Jasińskiego, Wojciecha Korycińskiego, Zbigniewa Kresowatego, Janusza Krupińskiego, Adama Lizakowskiego, Andrzeja Saja, Cezarego Wąsa, Elżbiety Wojnarowskiej; proza: Szamila Idiatullina, Stanisława Karolewskiego, Sary Nowickiej, Piotra Mrasa, Waldemara Okonia, Jarosława Petrowicza, Rogera Piaskowskiego, Krzysztofa Rudowskiego, Małgorzaty Skałbani, Czesława Sobkowiaka, Henryka Wańka i Przemysława Znojka.

Kwartalnik wzbogacony jest również o fotografie: Andrzeja J. Lecha, Janusza Leśniaka, Bogdana Konopki, Marka Likszteta, Jana Mikołajka i Krzysztofa Saja.

Ze wstępu Waldemara Okonia:
„Pisząc Wstęp do najnowszych numerów naszego kwartalnika, przedzieram się poprzez kolejne teksty starające się nie tylko mnie przybliżyć do poetyckiej potrzeby dotarcia do granic, które mieszczą się gdzieś pomiędzy: pomiędzy światłem i ciemnością, dniem i nocą, jasnością i cieniem, mistyczną i filozoficzną claritas i będącą jej przeciwieństwem czarną otchłanią, niebem i piekłem, ale też pomiędzy dobrem i złem, prawdą i kłamstwem. […] Żyjemy zatem w przestrzeni wypełnionej sprzecznymi wektorami, które niekiedy spotykają się, aby ujawnić swoje przeciwieństwa i dzięki temu stać się czymś bardziej materialnym i konkretnym”.

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.06.2025 08:10

Wystawa „Glass without Borders” w Pradze

W GaleriI DOX by Qubus w Pradze trwa czeska odsłona wystawy dzieł szkła artystycznego i designu trzynastu artystów uczestniczących w ubiegłorocznym projekcie „Glass without Borders". pokaż więcej »

Dodano: 01.08.2025 14:27

Festiwal Bachowski w Świdnicy

W tym roku z radością współorganizujemy XXVI Festiwal Bachowski w Świdnicy! Zapraszamy na wszystkie festiwalowe koncerty i wydarzenia! pokaż więcej »

Dodano: 31.07.2025 14:48

XIII Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej „Jestem!”

XIII Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14–19 października 2025 roku. W programie znalazły się wydarzenia z udziałem twórców i twórczyń z różnych dziedzin – muzyków, artystów wizualnych, aktorów, pisarzy, reżyserów i fotografów. pokaż więcej »

Dodano: 30.07.2025 13:34

XXX BIESIADA ZESPOŁÓW KRESOWYCH

Zapraszamy na Biesiadę Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego, która odbędzie się 2 sierpnia w Pielgrzymce. W programie wydarzenia występy zespołów regionalnych i Zespołu Nadija, a także prezentacje kulinarne czy zabawy taneczne. pokaż więcej »

Dodano: 29.07.2025 14:04

„Twórczy Spacer Ludzi Gór” na Snieżce

10 sierpnia współorganizujemy drugi „Twórczy Spacer Ludzi Gór” na Snieżce, w schronisku Samotnia - jako platformę wykładów, dyskusji i historii związanych z Karkonoszami. pokaż więcej »

Dodano: 24.07.2025 13:48

Fotorelacja z 25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2025

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 25. Summer Guitar Festival, który odbywa się w dniach 20-27 lipca 2025 w Krzyżowej. pokaż więcej »

Dodano: 21.07.2025 12:04

Fotorelacja z „Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z „Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu” pokaż więcej »

Dodano: 14.07.2025 02:00

Osiedla Kultury i Sztuki 2025

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Zachęcamy do zapoznania się z letnim harmonogramem wydarzeń. Informujemy również, że środki finansowe na projekty zostały wyczerpane. pokaż więcej »

Przejdź do treści