Data

18 stycznia, godz. 17:00

Miejsce

Galeria FOTO-GEN
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

18.01.2018 09:20

Spotkanie z Bogusławem Jasińskim i jego książką pt. „Po drugiej stronie życia”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Bogusławem Jasińskim i jego książką pt. „Po drugiej stronie życia”, które odbędzie się 18 stycznia o godz. 17:00 w Galerii FOTO-GEN.

Bogusław Jasiński jest filozofem i artystą, autorem kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, z których najważniejsze to: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Myślenie Heidegggerem”, „Tezy o ethosofii”, „Zagubiony ethos” czy „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger”. Laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. S. Wyspiańskiego, członek kilku stowarzyszeń naukowych i artystycznych w kraju i za granicą, „Najwybitniejszy Młody Polak Roku 1981” wybrany w ankiecie dziennikarzy. Twórca i artystyczny lider grupy artystycznej „Pracownia Teatru”, członek „Sztuki i Teorii”, jeden z animatorów ruchu awangardy. Jest wykładowcą na wielu uczelniach w kraju i za granicą, a także pracownikiem Polskiej Akademii Nauk. Żyje na uboczu, w górach.

Po drugiej stronie życia” to filozoficzny esej, którego przedmiotem jest pojęcie wolności. Tak, jak Gaston Bachelard w książce „Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu” pokazał, iż pojęcie szaleństwa jest funkcją rozumu, tak i ja w swojej książce pokazuję, że pojęcie wolności jest funkcją uwięzienia. Narracja prowadzona jest z pozycji więźnia. Wywód zmierza do tezy: być może całe życie jest więzieniem, a za kratami zyskujemy wolność.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 11.05.2026 07:00

XXXV Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

XXXV Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” to jubileuszowa edycja jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych wykonawstwu historycznemu na Dolnym Śląsku, która odbędzie się w dniach 19–24 maja we Wrocławiu oraz 30–31 maja w regionie dolnośląskim. pokaż więcej »

Dodano: 23.04.2026 10:30

Glass breaks free. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu / nabór 2026

Znamy WYNIKI NABORU. W dniu 20 maja 2026 roku Komisja w składzie: Igor Wójcik oraz Mariusz Łabiński wybrała do udziału w projekcie Glass breaks free. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu: Marcelinę Pawlak, Malinę Wejss, Izabelę Kościewicz i Kalinę Kwiatkowska, Gratulujemy! pokaż więcej »

Dodano: 22.05.2026 11:36

EMISJA FILMU DOKUMENTALNEGO „WĘDROWCY KARKONOSZY” NA ANTENIE TVP HISTORIA

Zapraszamy przed ekrany TVP na emisję filmu dokumentalnego „Wędrowcy Karkonoszy” która odbędzie się 21 maja 2026, godz. 22.05 na antenie TVP HISTORIA. Film w reżyserii: Macieja Kieresa, Igora Wójcika i Daniela Jasińskiego – opowiada o historii patrzenia, poznawania i zagospodarowywania Karkonoszy przez człowieka. pokaż więcej »

Dodano: 21.05.2026 11:27

REPREZENTACJA DOLNEGO ŚLĄSKA NA 60. OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM

25-28 czerwca 2026 odbędzie się 60. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolny. W tym roku Dolny Śląsk reprezentowany będzie przez Łemków z Przemkowa. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2026 00:00

Fotorelacja z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. fot. Łukasz Gościniak pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 05:00

WIELKIE JELENIOGÓRSKIE JUWENALIA 2026

Studenckie święto nadchodzi wielkimi krokami, przed nami trzy dni szalonej zabawy i niezapomnianych wrażeń! Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2026 odbędą się w dniach 21–23 maja 2026 r. na Błoniach Jeleniogórskich. Jedną z głównych gwiazd będzie zespół Dżem. pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 04:00

DIMENSIONLESSNESS OF GLASS. Wystawa pofestiwalowa w Krośnie

Zapraszamy na wernisaż wystawy pofestiwalowej „Dimensionlessness of Glass”, który odbędzie się 22 maja o godz. 17.30 w Piwnicach Przedprożnych CDS na Rynku w Krośnie. Wystawa zaprezentuje dział artystek i artystów ubiegłorocznej edycji festiwalu e-Glass. pokaż więcej »

Dodano: 11.05.2026 04:00

„D1. Pieśń o autostradzie”– pokazy w maju

22 i 23 maja odbędą się pokazy spektaklu "D1. Pieśń o autostradzie" w reżyserii Katarzyny Dudzic-Grabińskiej. To ironiczna i dowcipna opowieść o trwającej od dekad budowie autostrady, łączącej dwa największe miasta Słowacji. pokaż więcej »

Przejdź do treści