Data:

9-10 grudnia 2023,
godz. 10.00 do 16.00

Miejsce:

Stowarzyszenie TRATWA,
ul. Legnicka 65, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

09.12.2023 06:00

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2023

Szkolenie dedykowane jest wszystkim, którzy zajmują się zarządzaniem w kulturze na Dolnym Śląsku – zarówno w pełni zawodowo jak i wolontariacko, w instytucjach publicznych oraz w organizacjach pozarządowych.

formularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności zarządzania projektami z zakresu animacji i kultury. Szkolenie będzie miało charakter kompleksowy – od etapu pozyskiwania środków publicznych na działalność kulturalną, przez metodykę zarządzania projektem i kierowanie zespołem po osiąganie rezultatu i etap zamykania projektu.

Szkolenie będzie składało się z 2 modułów:

  1. pozyskiwanie środków na projekty kulturalne:
  • przegląd dostępnych źródeł finansowania
  • procedura aplikowania o dotację
  • przygotowanie wniosku dotacyjnego
  • prowadzenie i rozliczenie dotacji

II. zarządzanie projektem:

  • diagnozowanie potrzeb społecznych
  • definiowanie celów projektu
  • tworzenie budżetu projektu
  • budowanie i zarządzanie planem pracy
  • raportowanie i kontrola w projekcie

Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o najnowsze metody pracy grupowej, bazujące na idei uczenia się przez doświadczenie: ćwiczenia, gry, symulacje,  mini-wykład, pracę w grupach, dyskusję – tak by maksymalnie zapewnić uczestnikom możliwość zdobywania konkretnych umiejętności i przełożenia ich na codzienną praktykę.

Uczestnicy otrzymają specjalnie dla nich przygotowaną publikację, zawierającą najbardziej aktualne informacje, będące teoretycznym uzupełnieniem szkolenia.

Szkolenie poprowadzą:

Paweł Dębek – założyciel i szef Instytutu Edukacji Społecznej. Od ponad 20 lat prowadzi autorskie warsztaty i treningi psychologiczne oraz zajmuje się profesjonalną pomocą psychologiczną jako psycholog – psychoterapeuta certyfikowany przez Ośrodek Edukacji Psychologicznej i coach International Coaching Community. Pracuje w oparciu o nurt gestalt, myślenie psychoanalityczne i rozumienie systemowe. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji i szkoleniu. Jest psychologiem zdrowia oraz socjologiem organizacji i zarządzania, ukończył renomowane szkoły psychoterapii, socjoterapii, psychologicznego treningu grupowego, coachingu i systemowych ustawień organizacyjnych. Od roku 2001 współtworzy i zarządza organizacjami o charakterze think-tankowym, szkoleniowym i federacyjnym, m.in. Instytutem Edukacji Społecznej, Polish Governance Institute, Coaching for Health. W latach 2009 – 2018 był członkiem rządowych zespołów eksperckich, doradzając Szefowi Doradców Strategicznych Premiera RP oraz Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej. Pracował również dla takich instytucji jak NFZ i PFRON jako doradca prezesa zarządu. Odznaczony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego za zasługi w działalności społecznej na rzecz regionu.

Kazimierz Szepiela – trener, manager, doradca, społecznik. Absolwent Politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys. Od 2001 roku zaangażowany w pracę na rzecz sektora pozarządowego w kraju i za granicą. Doświadczenie zdobywał jako dyrektor Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa oraz konsultant regionalny Narodowej Agencji Programu „Młodzież w Działaniu”. Pracował jako trener podczas projektów edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainie, Białorusi. Koordynator Programów Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw oraz Mikrogranty NGO – funduszy dotacyjnych na rzecz oddolnych inicjatyw społecznych. Członek Zarządu Fundacji Umbrella oraz Instytutu Edukacji Społecznej. Członek Rady Narodowego Instytutu Cyberbezpieczeństwa. Specjalizuje się we wspieraniu liderów organizacji pozarządowych w obszarach: zarządzania organizacją, w tym zarządzania strategicznego, pozyskiwania środków na działalność statutową, prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej. Współtwórca i członek zarządu Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży – federacji organizacji pozarządowych pracujących na rzecz młodzieży. Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I Kadencji. Autor publikacji z obszaru partycypacji społecznej młodzieży, źródeł finansowania działalności statutowej, a także współautor propozycji aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego o tematykę młodzieżową. Członek kapituły konkursowej Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Wrocławia. Wraz z zespołem Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa laureat nagrody Pro Publico Bono dla najlepszej organizacji pozarządowej o zasięgu regionalnym. Za swoją działalność uhonorowany przez Sejmik Wojewódzki Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2023 we Wrocławiu, w godzinach od 10.00 do 16.00 w siedzibie stowarzyszenia TRATWA, Legnicka 65, 53-671 Wrocław. Udział jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

formularz zgłoszeniowy

Współorganizator:

 

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 01.12.2025 11:26

MIESIĘCZNIK „ODRA” 12/2025

Najnowszy numer miesięcznika "ODRA" już w sprzedaży stacjonarnej oraz do poczytania online! pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:20

„ZIMA STULECIA” W SOUND EXPERIENCE

Kto zna muzykę EABS czy Błoto, temu z pewnością nieobca jest "Zima Stulecia" - projekt założony przez Marcina Raka (Cancer G) oraz Marka Pędziwiatra (Latarnik), który łączy jazz i elektronikę. Zapraszamy na prezentację muzyczną “Minus 30°C” do przestrzeni Sound Experience. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Legnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Magia Świąt w Legnicy powraca! W dniach 12-14 grudnia Rynek Legnicki zamieni się w centrum świątecznej radości i tradycji. Nie przegapcie tej magicznej okazji, aby poczuć prawdziwego ducha świąt w Legnicy. Zapraszamy na jarmark i życzymy wspaniałych wspomnień! pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Premiera spektaklu „Amatorki” Teatru Kombinat

Nowy spektakl "Amatorki" Teatru Kombinat już 12 i13 grudnia na scenie Teatru Współczesnego. Spektakl na podstawie prozy Elfriede Jelinek w ironiczny sposób opisuje współczesne relacje damsko-męskie. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

„W cieniu. Śladami Bronisława Piłsudskiego”

Interdyscyplinarny projekt artystyczno-badawczy twórców i twórczyń z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, łączący sztukę współczesną z antropologią. Punktem wyjścia są pionierskie badania Bronisława Piłsudskiego nad Ajnami i społecznościami Północno-Wschodniej Azji. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Koncert Sound’n’Grace w Długołęce

Jeden z najbardziej znanych chórów polskich wykonujących muzykę pop, gospel i soul - Sound’n’Grace - wystąpi 12 grudnia w Długołęce. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

„Jesień” w Teatrze Polskim w Podziemiu. Grudzień 2025

W dniach 12-14 grudnia na scenę Teatru Polskiego w Podziemiu powróci spektakl Katarzyny Minkowskiej "Jesień" - sceniczna adaptacja powieści Ali Smith. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 02:00

Jarmark Bożonarodzeniowy – Szczawno-Zdrój

W najbliższy weekend wesoła i świąteczna atmosfera zawita do centrum do Szczawna-Zdroju, gdzie oprócz tradycyjnych ozdób i upominków świątecznych będzie można zakupić tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy i przysmaki. pokaż więcej »

Przejdź do treści