Udostępnij:

Dodano:

27.11.2021 09:02

Turniej Poetycki „Róże Różewicza” nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki dla twórcy z Dolnego Śląska

27 listopada 2021 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Turnieju Poetyckiego „Róże Różewicza”, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu, którego pomysłodawczynią jest Wanda Ziembicka-Has. Nadesłanych zostało 651 zgłoszeń od 360 uczestników i uczestniczek. Utwory zostały nadesłane z całej Polski oraz zagranicy.

 

 

W dniu 15.11.2021 roku, Jury w składzie:

Bogusław Kierc – Przewodniczący Jury
Urszula Benka
Dariusz Bereski
Gabriel Kamiński
Waldemar Okoń
Andrzej Saj
Wanda Ziembicka-Has – sekretarz Jury,

podjęło decyzję o rozstrzygnięciu Konkursu poetyckiego „Róże Różewicza”.

Lista laureatów:

Nagrody główne ufundowane przez Prezydenta Wrocławia:

I nagroda w wysokości 1500 PLN: Łukasz Pawłowski z Warszawy (godło: Akwizytor), za utwór pt. „poemat optymistyczny”

II nagroda w wysokości 1200 PLN: Dariusz Wróbel z Radomia (godło: Piesek Pana Kieszonki), za utwór „Piękna noc”

III nagroda w wysokości 1000 PLN: Katarzyna Nowak z Warszawy (godło: Weronika) za utwory: „Sen Salvadore” oraz „Praga 2.0”

 

Nagrody dodatkowe:

Nagroda Dolnośląskiego Centrum Filmowego: Ewa Sonnenberg z Wrocławia (godło: Cold Black Prince) za utwór „Tylko nie mów nikomu”

Nagroda rzeczowa prof. dr hab. Krystiana Kiełba, Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Joanna Eliza Pawelczyk z Paryża (godło: Andrzej i Eliza) za utwór „z zawieszenia wzroku”

Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu dla twórcy/twórczyni z Dolnego Śląska: Magdalena Spychaj z Gryfowa Śląskiego (godło: Jarząbek zwyczajny) za utwór „Koniec końców”

Nagroda Formatu Literackiego oraz prof. Waldemara Okonia, prezesa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu: Janusz Pyziński z Dębicy (godło: „Akwamaryn”) za utwory: „Trzeba” oraz „Odległość miejsca”

Nagroda Instytutu im. Jerzego Grotowskiego: Marek Szczerbiński z Krakowa (godło: Czarny śnieg) za wiersz liberaturowy „Śnieżna kula”

Gratulujemy laureatom i laureatkom Turnieju!


Organizator:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

 

 

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 09.02.2026 12:29

Walentynkowy Jazz na Polanie Jakuszyckiej

Zapraszamy na walentynkowy koncert muzyki jazzowej, który odbędzie się 13 lutego w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 03:30

Gala Kryształu Górskiego Nowin Jeleniogórskich z koncertem Anny Jurksztowicz!

Gala Kryształu Górskiego Nowin Jeleniogórskich! Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, pełne niecodziennych emocji i wspaniałej muzyki, odbędzie się w poniedziałek 16 lutego 2026 o godz. 18.00 w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 03:00

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wojcieszkiem wokół jego najnowszej książki „Boże Narodzenie we Wrocławiu”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Przemysławem Wojcieszkiem wokół jego najnowszej książki „Boże Narodzenie we Wrocławiu", które odbędzie się w Księgarni Tajne Komplety 20 lutego. Rozmowę poprowadzi Sebastian Rerak. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 03:00

GÓRY ZARZĄDZANIA 2026 – KONFERENCJA

Dwudniowa konferencja poświęcona jest innowacjom na Dolnym Śląsku w obszarze kultury i nauki, a wśród prelegentów znajdą się naukowcy z wrocławskich uczelni wyższych oraz placówek kultury. Zapraszamy 20 i 21 lutego do Dobromierza. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 02:00

„Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej” – pokazy dla szkół

24 i 25 lutego zapraszamy do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego na kolejne pokazy spektaklu o życiu słynnej noblistki oraz wyzwaniach i dylematach tej wybitnej naukowczyni. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 01:00

Spotkanie autorskie z Darkiem Foksem wokół jego najnowszej książki „Czeski Czechow”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Darkiem Foksem wokół jego najnowszej książki „Czeski Czechow”, które odbędzie się w Księgarni Tajne Komplety 27 lutego. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 01:00

ROŚLINY, PLANETY, SŁOŃCE I BŁĘKIT NIEBA
kinoMANUAL – projekcje z Jurkiewicza

Aga Jarząb i Maciej Bączyk sięgają do prac Jurkiewicza i — zainspirowani jego sposobem patrzenia — roztaczają wizje planet, słońca i błękitu nieba, splatając je z tym, co codzienne i domowe. pokaż więcej »

Dodano: 29.01.2026 13:43

„BIEG” – film o legendarnym Biegu Piastów

Trwają zdjęcia do nowego filmu dokumentalnego „BIEG", opowiadającego o największej imprezie narciarstwa biegowego w Polsce, Biegu Piastów. W lutym br. w Jakuszycach odbędzie się 50. rocznica tego sportowego wydarzenia. pokaż więcej »

Przejdź do treści