Data:

22 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 11.00, I grupa 8-10 lat
godz. 13.30, II grupa 11-13 lat

Miejsce:

Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Sala Teatru Laboratorium
Rynek-Ratusz 27, Wrocław (Przejście Żelaźnicze)

Wstęp:

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.
Zgłoszenia na www.okis.pl

Udostępnij:

Dodano:

22.04.2023 13:25

Warsztaty lalkarskie dla dzieci. Spotkanie z formą w teatrze

SPOTKANIE Z FORMĄ W TEATRZE.
Warsztaty lalkarskie dla dzieci


Data:
22 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 11.00, I grupa 8-10 lat
godz. 13.30, II grupa 11-13 lat

Miejsce:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego,
Sala Teatru Laboratorium,
Rynek-Ratusz 27, Wrocław (Przejście Żelaźnicze)

Bilety:
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Zgłoszenia na www.okis.pl  za pomocą formularza na dole strony

 

 

Autorskie warsztaty dla dwóch grup wiekowych prowadzone przez Macieja Rabskiego i Dagmarę Włoszek- Rabską, podczas których uczestnicy dowiedzą na czym w praktyce polega sztuka lalkarska oraz czym jest animacja przedmiotu, formy i lalki teatralnej.

Czy kiedykolwiek zwróciliście uwagę na to kto stoi na scenie za lalką teatralną? Co trzeba zrobić, aby „tchnąć” życie w formę teatralną, jaką jest np. marionetka czy pacynka? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów lalkarskich [Spotkanie z Formą] w Teatrze. Będą to warsztaty pobudzające waszą wyobraźnię i kreatywność.

Plan warsztatów:
– podstawy animacji, czyli jak sprawić by coś żyło na scenie.
– współpraca podczas animacji, w kilkuosobowych grupach będziemy ożywiać ogromne formy teatralne z tego co znajdziemy na scenie.
– pod okiem zawodowego aktora lalkarza spróbujecie swoich sił w konstrukcji prostych marionetek, oraz poznacie podstawy ich animacji

 

UWAGA ! Prosimy, aby każdy uczestnik warsztatu wziął ze sobą jedną małą poduszkę (tzw. Jaśka)
oraz kawałek materiału, który posłuży do stworzenia marionetek

 

 

 

autorka fotografii: Dagmara Włoszek-Rabska

 

Prowadzący:
Maciej Rabski – absolwent wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor, scenarzysta, reżyser, konstruktor form lalkowych, scenograf, plastyk i animator kultury. Współzałożyciel wrocławskiego niezależnego Teatru UKŁAD FORMALNY. Jest beneficjentem „Programu podyplomowej samo formacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut Grotowskiego oraz AST we Wrocławiu. Jest Stypendystą Prezydenta Miasta Wrocławia w dziedzinie Teatr oraz Stypendystą Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Jako aktor współpracuje z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie gościnnie występuje w tytułach tj. „Biesy”, „Rzeź”, „Hamlet, książę Danii”, „Człowiek na moście” czy „Makbet”. Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie grafiki komputerowej, przede wszystkim interesuje go tzw. sztuka plakatu.

Dagmara Włoszek-Rabska – absolwentka Państwowego Policealnego Zawodowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na wydziale lalkarskim.  Zaraz po szkole współpracowała z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Od roku 2015 roku jest związana z Teatrem Lalek Banialuka w Bielsku Białej. Jest laureatką licznych nagród i nominacji, między innymi nagrody POLUNIMA dla najbardziej obiecującego lalkarza młodego pokolenia czy nominacji do Złotej Maski Województwa Śląskiego. W swoich zainteresowaniach i rozwoju nie ogranicza się tylko do aktorstwa teatralnego. Jest również adeptką kaskaderstwa. Ukończyła szkolenie kaskaderów filmowych i współpracuje z wrocławską grupą kaskaderów.  Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie fotografii, która również jest jej dużą pasją, uczestnicząc w zawodowych kursach kwalifikacyjnych. Interesuje ją głównie fotografia teatralna.

 


 

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Warsztaty współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Partner:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

 

 

 

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 06.12.2023 09:00

WYSTAWA „HAVEL I POLSKA”

Zapraszamy na warszawską odsłonę wystawy "Havel i Polska", która rozpocznie się 6 grudnia w Ośrodku Kultury "Arsus" w Warszawie. Ekspozycja upamiętnia postać byłego prezydenta Czechosłowacji oraz późniejszych Czech, a jej organizatorami są Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej oraz OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 09:00

HAŁDA JAZZ 2023 – Edycja zimowa

Warsztaty jazzowe dla dzieci, koncert integracyjny oraz koncert z jazzowymi aranżacjami kolęd - to propozycje grudniowej edycji Festiwalu Hałda Jazz, która odbędzie się w terminie 6-20 grudnia w kilku miejscowościach na Dolnym Śląsku. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 09:00

Mała Akademia Jazzu – ,,Jazzowe Mikołajki w Bolkowie’’

Zaprasza na ,,Jazzowe Mikołajki’’ w ramach Małej Akademii Jazzu, które odbędą się w 6 grudnia Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków - GALERIA ARS ET HISTORIA. Wydarzenie jest organizowane w ramach XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2023. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 08:00

Pendofsky, Gumolit & EyeCandy Visual

Już 7 grudnia o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy wystąpi basista, bandleader i kompozytor – Marcin Pendowski ze swoim znakomitym zespołem PENDOFSKY. Koncert z utworami z płyty "Gumolit" uświetnią dynamiczne wizualizacje artystów EyeCandy Visual. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 08:00

REINTERPRETACJE | performens dźwiękowy

Dźwiękowe podsumowanie 2023 roku w sztukach wizualnych OKiS we Wrocławiu. 7 grudnia zapraszamy na „Reinterpretacje” - trzy eksperymenty dźwiękowe reinterpretujące twórczość Mariny Abramowić, Jerzego Rosołowicza i Alex Urban, przenoszące sztukę wizualną na doświadczenie słuchowe. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 07:00

Dolnośląska tożsamość. Kim jest Dolnoślązak?

8 grudnia w Teatrzr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się spotkanie z autorem książki „Dolny Śląsk i Dolnoślązacy", Sławomirem Szymańskim, dot. tożsamości regionalnej i współwydanej przez OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 07:00

Rośnie we mnie to samo, co we mnie maleje

Wystawa podsumowująca tegoroczny cykl rezydencji twórczych w Tarczynie – W/E LAB RESIDENCY. Ekspozycja potrwa w terminie 8-21 grudnia we włocławskich BULVARACH. Zapraszamy na wernisaż w piątek, 8 grudnia o godz. 18:00. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2023 06:00

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2023

Szkolenie adresowane do osób zarządzających w kulturze na Dolnym Śląsku – w instytucjach publicznych oraz w organizacjach pozarządowych. Zapraszamy w dniach 9-10 grudnia do Wrocławia. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)