Data:

22 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 11.00, I grupa 8-10 lat
godz. 13.30, II grupa 11-13 lat

Miejsce:

Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Sala Teatru Laboratorium
Rynek-Ratusz 27, Wrocław (Przejście Żelaźnicze)

Wstęp:

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.
Zgłoszenia na www.okis.pl

Udostępnij:

Dodano:

22.04.2023 13:25

Warsztaty lalkarskie dla dzieci. Spotkanie z formą w teatrze

SPOTKANIE Z FORMĄ W TEATRZE.
Warsztaty lalkarskie dla dzieci


Data:
22 kwietnia 2023 (sobota)
godz. 11.00, I grupa 8-10 lat
godz. 13.30, II grupa 11-13 lat

Miejsce:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego,
Sala Teatru Laboratorium,
Rynek-Ratusz 27, Wrocław (Przejście Żelaźnicze)

Bilety:
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Zgłoszenia na www.okis.pl  za pomocą formularza na dole strony

 

 

Autorskie warsztaty dla dwóch grup wiekowych prowadzone przez Macieja Rabskiego i Dagmarę Włoszek- Rabską, podczas których uczestnicy dowiedzą na czym w praktyce polega sztuka lalkarska oraz czym jest animacja przedmiotu, formy i lalki teatralnej.

Czy kiedykolwiek zwróciliście uwagę na to kto stoi na scenie za lalką teatralną? Co trzeba zrobić, aby „tchnąć” życie w formę teatralną, jaką jest np. marionetka czy pacynka? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów lalkarskich [Spotkanie z Formą] w Teatrze. Będą to warsztaty pobudzające waszą wyobraźnię i kreatywność.

Plan warsztatów:
– podstawy animacji, czyli jak sprawić by coś żyło na scenie.
– współpraca podczas animacji, w kilkuosobowych grupach będziemy ożywiać ogromne formy teatralne z tego co znajdziemy na scenie.
– pod okiem zawodowego aktora lalkarza spróbujecie swoich sił w konstrukcji prostych marionetek, oraz poznacie podstawy ich animacji

 

UWAGA ! Prosimy, aby każdy uczestnik warsztatu wziął ze sobą jedną małą poduszkę (tzw. Jaśka)
oraz kawałek materiału, który posłuży do stworzenia marionetek

 

 

 

autorka fotografii: Dagmara Włoszek-Rabska

 

Prowadzący:
Maciej Rabski – absolwent wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor, scenarzysta, reżyser, konstruktor form lalkowych, scenograf, plastyk i animator kultury. Współzałożyciel wrocławskiego niezależnego Teatru UKŁAD FORMALNY. Jest beneficjentem „Programu podyplomowej samo formacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut Grotowskiego oraz AST we Wrocławiu. Jest Stypendystą Prezydenta Miasta Wrocławia w dziedzinie Teatr oraz Stypendystą Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Jako aktor współpracuje z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie gościnnie występuje w tytułach tj. „Biesy”, „Rzeź”, „Hamlet, książę Danii”, „Człowiek na moście” czy „Makbet”. Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie grafiki komputerowej, przede wszystkim interesuje go tzw. sztuka plakatu.

Dagmara Włoszek-Rabska – absolwentka Państwowego Policealnego Zawodowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na wydziale lalkarskim.  Zaraz po szkole współpracowała z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Od roku 2015 roku jest związana z Teatrem Lalek Banialuka w Bielsku Białej. Jest laureatką licznych nagród i nominacji, między innymi nagrody POLUNIMA dla najbardziej obiecującego lalkarza młodego pokolenia czy nominacji do Złotej Maski Województwa Śląskiego. W swoich zainteresowaniach i rozwoju nie ogranicza się tylko do aktorstwa teatralnego. Jest również adeptką kaskaderstwa. Ukończyła szkolenie kaskaderów filmowych i współpracuje z wrocławską grupą kaskaderów.  Aktualnie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie fotografii, która również jest jej dużą pasją, uczestnicząc w zawodowych kursach kwalifikacyjnych. Interesuje ją głównie fotografia teatralna.

 


 

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Warsztaty współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Partner:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

 

 

 

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 18.09.2023 02:00

Dolnośląski Kongres Kultury 2023

W dniach 13-14 października odbędzie się w DCF we Wrocławiu pierwsza odsłona Dolnośląskiego Kongresu Kultury w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz zgłaszania udziału w panelach i dyskusjach. pokaż więcej »

Dodano: 15.09.2023 11:52

XIX EDYCJA Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „MY POLACY – MY DOLNOŚLĄZACY” o Laur Złotego Pióra

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół średnich, techników, szkół branżowych oraz VIII klas szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Termin nadsyłania prac mija 16 listopada 2023 roku. pokaż więcej »

Dodano: 25.09.2023 08:43

Galeria zdjęć z wystawy Konkursu im. Horbowego/ Photos of the Horbowy Competition’s exhibition

Prezentujemy galerię zdjęć Michała Pietrzaka z wrocławskiej wystawy w ramach Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego, którą można oglądać do 21 października w Galerii Geppart./ We present photos by Michal Pietrzak from the Wrocław exhibition as part of the Horbowy International Glass Competition, which will be open until 21st of October at the Geppart Gallery. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 08:00

Równowaga I Performance

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu "Równowaga". 27 września w sali Instytutu im. J. Grotowskiego odbędą się działania artystyczne, performance w wykonaniu Janusza Bałdygi, Angeliki Fojtuch i Ewy Zarzyckiej. Realizacje trójki uznanych polskich artystów poszerzą kontekst pojęcia równowagi, tak kluczowego w diagnozowaniu przyczyn destabilizacji świata. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 07:00

10-lecie Zespołu HEJSZOVINA

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Zespołu Wokalnego Hejszovina, podczas którego wystąpią również zaproszeni artyści z repertuarem operetkowym i operowym. Koncert odbędzie się 30 września o godz. 18:00 w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 07:00

3. KWADRA PEŁNIA – KARKONOSKA NOC ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY

Industrial Art po latach wraca z projektem 3 KWADRA - tym razem w pełni księżyca! 29-30 września 2023, Schronisko na Hali Szrenickiej pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 06:00

Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej we wrześniu

Zapraszamy na wrześniowe wydarzenia artystyczne w ramach XXXIV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 05:00

SPEKTAKL „AUGUST” W PIEKARNI

Organizatorzy Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej zapraszają na wyjątkowy spektakl "August", który odbędzie się w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)