Udostępnij:

Dodano:

03.12.2018 19:48

Wrocławska Nagroda Teatralna dla Sebastiana Majewskiego za POSTAĆ DNIA

3 grudnia o godzinie 19.00 w Narodowym Forum Muzyki odbyła się gala wręczenia Wrocławskiej Nagrody Teatralnej. Otrzymał ją Sebastian Majewski za przygotowany wspólnie z Teatrem Polskim – w podziemiu spektakl POSTAĆ DNIA wyprodukowany przez OKiS!

” Za poruszającą i wielowymiarową opowieść o współczesnych zagrożeniach dla artysty”

 

Wśród nominowanych znaleźli się:

  • Alicja Morawska-Rubczak za reżyserię hipnotyzującego, pełnego ciepła, adresowanego do najmłodszych widzów spektaklu „Dżungla” we Wrocławskim Teatrze Lalek (druga równoległa nagroda)
  • Anna Kieca za świetną w formie, przekonującą kreację aktorską w przedstawieniu „Genialna przyjaciółka” Eleny Ferrante w reżyserii Weroniki Szczawińskiej we Wrocławskim Teatrze Współczesnym
  • Joanna Gerigk za reżyserię spektaklu „Café Panique” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego – bezpretensjonalną, atrakcyjną i nieoczywistą interpretację opowiadań Rolanda Topora
  • Sebastian Majewski za reżyserię spektaklu „Postać dnia” przygotowaną przez Teatr Polski – w podziemiu – poruszającą i wielowymiarową opowieść o współczesnych zagrożeniach dla artysty

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 25.05.2026 09:00

Koncert „Nasze randez-vous – zespół Mazowsze i Kombii”

5 czerwca na pl. Wolności 1 we Wrocławiu odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie. Artyści legendarnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz ikony polskiego rocka – zespół Kombii – po raz kolejny połączą siły, by wspólnie porwać publiczność do fantastycznej zabawy. pokaż więcej »

Dodano: 19.05.2026 00:00

Fotorelacja z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. fot. Łukasz Gościniak pokaż więcej »

Dodano: 01.06.2026 11:08

NOWA PŁYTA JANUSZA CEDRO

Ukazała się najnowsza płyta pt. " Uwierz mi" z muzyką dolnośląskiego muzyka Janusza Cedro do tekstów Michała Kozłowskiego. pokaż więcej »

Dodano: 29.05.2026 10:51

CZERWCOWY NUMER „ODRY” 6/2026

Najnowszy, majowy numer miesięcznika "ODRA" już dostępny! Zapraszamy do lektury. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 09:30

Księstwo Czocha – Twierdza Rycerska

Odwiedź jeden z najpiękniejszych zamków na Dolnym Śląsku i poczuj emocje średniowiecznych turniejów rycerskich, pokazów sokolniczych, piękno tańców, zabaw i zwyczajów dworskich. To wszystko podczas dorocznego święta Księstwo Czocha, które odbędzie się już 4-6 czerwca w Zamku w Leśnej. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:00

SPACER Z AUTORKĄ MARTĄ HOŻEWSKĄ

Zapraszamy na spacer po legendarnym Młynie Sułkowice z Martą Hożewską, autorką książki „Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Spacer literacki" w niedzielę, 7 czerwca. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:00

OPAŁA, ŻAK, Drnayan-Babrouski | Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ

Zapraszamy na koncerty z cyklu "Z klasyką przez Polskę" w wykonaniu artystów Opery Wrocławskiej: Aleksandry Opały – mezzosopran, Pawła Żaka – tenora oraz pianisty Ashota Drnayana-Babrouskiego. Dwa wieczory najpiękniejszych arii i pieśni odbędą się 7 czerwca w Chojnowie i 14 czerwca w Jaworze.  pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 07:00

Prezentacja książki Artura Ławniczaka „Państwowotwórcze związki Czech z innymi krajami”

Zapraszamy na prezentację książki Artura Ławniczaka „Państwowotwórcze związki Czech z innymi krajami”, która odbędzie się 9 czerwca w Klubie Muzyki i Literatury. pokaż więcej »

Przejdź do treści