Data i miejsce:

Otwarcie wystawy i spotkanie z artystą 14 grudnia 2018 roku, godz. 18:00
Wystawa trwa od 14 do 23 grudnia 2018
Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański 1, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

14.12.2018 07:50

Wystawa malarstwa Witolda Liszkowskiego „Moje Struktury”

Zapraszamy na wystawę malarstwa Witolda Liszkowskiego „Moje Struktury”. W ramach wystawy zaprezentujemy malarstwo artysty charakteryzujące się szczególnym ułożeniem czarnych, białych i szarych elementów. Są one uporządkowane, czasami powtarzalne a ich ułożenie jest tym, co nadaje całości malarstwa jedność, jest stałym elementem zorganizowanej całości. Struktury Liszkowskiego przybierają formy rozrastających się kręgów, kopców, figur geometrycznych, oraz struktur otwartych – rozrastających się transformacyjnych modułów przypominających kształty organiczne i roślinne.

Obrazy te stanowią lustra, odbicia emocji artysty, są abstrakcyjne i uniwersalne.

 

Wernisaż wystawy będzie miał charakter spotkania z uczestnikami, na którym artysta przedstawi kolejne etapy swojej twórczości: od cyklu „Pytania i Sztuka osobista” z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych poprzedniego wieku, poprzez cykle „Struktury osobiste” i „Multistruktury” aż do działań mających na celu twórczą integracje mieszkańców na dwóch przeciwległych podwórkach przy ul. Roosevelta we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w sali, której ściany w całości pokryte są namalowanymi strukturami artysty.

 

Witold Liszkowski – ur. w 1954r. we Wrocławiu, absolwent (1979) Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych, uczestniczył w wielu seminariach i festiwalach artystycznych, Artysta znany od lat siedemdziesiątych z licznych akcji ulicznych, happeningów i performance (działania na ulicy Świdnickiej, przed Muzeum Narodowym i ACK Pałacyk we Wrocławiu, akcji Bukowice, działania w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Otwartej i wrocławskiego Centrum Sztuki Współczesnej). Witold Liszkowski jest nierozerwalnie kojarzony z paraplastycznymi działaniami społecznymi.

Prezentuje nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej, a aktywność artystyczną łączy z refleksją teoretyczną i estetyczną. W latach 1997-2006 prowadził autorskie wykłady w Wyższym Studium Fotografii AFA we Wrocławiu, od 2006 do 2009 w ASP Wrocław. Od 2004 członek Zarządu Okręgu ZPAP we Wrocławiu. Od 2013 wiceprezes Fundacji OK, ART, pracuje w Ośrodku Kulturalnej Animacji Podwórkowej i Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 1997 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki, w 2008 stypendium Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w 2013 nagrodę w dziedzinie kultury i sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w 2014 złotą odznakę ZPAP.

Organizatorzy:

  • Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
  • Centrum Kultury „ZAMEK” Wrocław

 

Kurator: Remigiusz Lenczyk

 

Otwarcie wystawy i spotkanie z artystą 14 grudnia 2018 roku, godz. 1800

Wystawa trwa od 14 do 23 grudnia 2018

Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański 1, Wrocław

 

 

Fot. Witold Liszkowski

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 30.01.2026 05:00

XXVII Bal Charytatywny

Zapraszamy na XXVII Bal Charytatywny, którego celem zdobywanie środków na stypendia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Wydarzenie odbędzie się w piątek 6 lutego 2026 w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Karnawałowej rozrywce towarzyszyć będzie m. in. licytacja darów przekazanych na rzecz dobroczynnych działań fundacji. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 04:00

Spotkanie z Henrykiem Koczanem z cyklu Dowód Tożsamości

Dowód Tożsamości to cykl spotkań poświęcony ciekawym osobowościom Wrocławia i Dolnego Śląska. Gościem lutowego spotkania będzie Henryk Koczan – kulturoznawca, teolog, pisarz, zastępca dyrektora OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 03:00

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wojcieszkiem wokół jego najnowszej książki „Boże Narodzenie we Wrocławiu”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Przemysławem Wojcieszkiem wokół jego najnowszej książki „Boże Narodzenie we Wrocławiu", które odbędzie się w Księgarni Tajne Komplety 20 lutego. Rozmowę poprowadzi Sebastian Rerak. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 03:00

GÓRY ZARZĄDZANIA 2026 – KONFERENCJA

Dwudniowa konferencja poświęcona jest innowacjom na Dolnym Śląsku w obszarze kultury i nauki, a wśród prelegentów znajdą się naukowcy z wrocławskich uczelni wyższych oraz placówek kultury. Zapraszamy 20 i 21 lutego do Dobromierza. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 02:00

„Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej” – pokazy dla szkół

24 i 25 lutego zapraszamy do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego na kolejne pokazy spektaklu o życiu słynnej noblistki oraz wyzwaniach i dylematach tej wybitnej naukowczyni. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2026 01:00

Spotkanie autorskie z Darkiem Foksem wokół jego najnowszej książki „Czeski Czechow”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Darkiem Foksem wokół jego najnowszej książki „Czeski Czechow”, które odbędzie się w Księgarni Tajne Komplety 27 lutego. pokaż więcej »

Dodano: 29.01.2026 13:43

„BIEG” – film o legendarnym Biegu Piastów

Trwają zdjęcia do nowego filmu dokumentalnego „BIEG", opowiadającego o największej imprezie narciarstwa biegowego w Polsce, Biegu Piastów. W lutym br. w Jakuszycach odbędzie się 50. rocznica tego sportowego wydarzenia. pokaż więcej »

Dodano: 29.01.2026 10:18

„SŁOJE DRZEWA” – na podstawie tekstów Urszuli Kozioł

27 marca na scenę Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego powróci spektakl "Słoje drzewa" Jerzego Bielunasa do wierszy i tekstów wrocławskiej poetki, Urszuli Kozioł. pokaż więcej »

Przejdź do treści