Data:

23 maja 2022, godz. 16.00

Miejsce:

Oratorium Marianum
plac Uniwersytecki 1, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

23.05.2022 08:00

XIX Konkurs Piosenki Słowiańskiej „Sercem z Ukrainą”

XIX Konkurs Piosenki słowiańskiej „Sercem z Ukrainą”. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 23 maja 2022 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. W pierwszej odsłonie konkurs, w którym wystąpią soliści oraz zespoły – studenci UWr., którzy wykonają piosenki w języku ukraińskim. W drugiej części wystąpią finaliści oraz goście specjalni. Wydarzenie odbędzie się w Oratorium Marianum UWr.

Konkurs Piosenki Słowiańskiej stał się wizytówką nie tylko Instytutu Filologii Słowiańskiej, Wydziału Filologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego, ale i całego Wrocławia. Skromna początkowo impreza wpisała się już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych miasta, a zorientowana początkowo na wrocławskich slawistów z biegiem lat nabrała charakteru ogólnopolskiego, a potem międzynarodowego.

W poszczególnych edycjach w Oratorium Marianum i Auli Leopoldyńskiej śpiewali studenci z Opola, Krakowa, Legnicy, Olsztyna. Gdańska, Białegostoku, Torunia, Lublina, Czech, Macedonii, Ukrainy i Rosji.

Studenci spoza Wrocławia, zarówno z polskich ośrodków akademickich, jak i uczelni zagranicznych, wyjeżdżają z Wrocławia nie tylko z nagrodami zdobytymi w konkursie, ale i pięknymi wrażeniami, którymi dzielą się po powrocie na swoje uczelnie. Konkurs jest świetną reklamą Uniwersytetu i miasta, a niepowtarzalna atmosfera przyciąga do nas utalentowaną młodzież nie tylko z polskich uczelni.

 

 

Rekrutacja do XIX Konkursu Piosenki Słowiańskiej.

Do udziału zapraszamy wszystkich śpiewających studentów (zarówno solistów, jak i zespoły), którzy chcieliby zaprezentować na scenie utwory w języku ukraińskim.

Zgłoszenia
Będą przyjmowane do 30 kwietnia 2022 roku pod adresem e-mail kps@uwr.edu.pl

Powinny zawierać:

  • demo dwóch utworów (z których organizatorzy wybiorą jeden)
  • nazwę zespołu/solisty, uczelnię/miasto
  • tytuł utworu oraz język, w jakim będzie on wykonywany
  • dotychczasowe osiągnięcia (obowiązkowo kilka zdań o sobie)
  • skład osobowy oraz instrumentarium (utwory można wykonywać tylko a capella lub z akompaniamentem – brak możliwości odtwarzania z podkładu muzycznego)
  • telefon oraz adres e-mail

Ewentualne pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 71 3754563, +48 506 75 83 22.

 

 

 

 

 

Konkurs Piosenki Słowiańskiej 2022

 

 

 

fot: Maria Kozan i Ryszard Cach

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 03.06.2026 13:10

5 czerwca OKiS będzie nieczynny.

Informujemy, że w dniu 5 czerwca 2026 roku (piątek) Ośrodek Kultury i Sztuki będzie nieczynny. Zapraszamy ponownie od poniedziałku, 8 czerwca 2026 roku, w standardowych godzinach otwarcia. Za utrudnienia przepraszamy. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 09:00

Koncert „Nasze randez-vous – zespół Mazowsze i Kombii”

5 czerwca na pl. Wolności 1 we Wrocławiu odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie. Artyści legendarnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz ikona polskiego rocka – zespół Kombii – po raz kolejny połączą siły, by wspólnie porwać publiczność do fantastycznej zabawy. pokaż więcej »

Dodano: 19.05.2026 00:00

Fotorelacja z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXXV Międzynarodowego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. fot. Łukasz Gościniak pokaż więcej »

Dodano: 01.06.2026 11:08

NOWA PŁYTA JANUSZA CEDRO

Ukazała się najnowsza płyta pt. " Uwierz mi" z muzyką dolnośląskiego muzyka Janusza Cedro do tekstów Michała Kozłowskiego. pokaż więcej »

Dodano: 29.05.2026 10:51

CZERWCOWY NUMER „ODRY” 6/2026

Najnowszy, majowy numer miesięcznika "ODRA" już dostępny! Zapraszamy do lektury. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 09:30

Księstwo Czocha – Twierdza Rycerska

Odwiedź jeden z najpiękniejszych zamków na Dolnym Śląsku i poczuj emocje średniowiecznych turniejów rycerskich, pokazów sokolniczych, piękno tańców, zabaw i zwyczajów dworskich. To wszystko podczas dorocznego święta Księstwo Czocha, które odbędzie się już 4-6 czerwca w Zamku w Suchej w gminie Leśna. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:30

„Legnickie Pole 1241”

5-6 czerwca 2026 roku serce Gminy Legnickie Pole ponownie zabije w rytmie średniowiecza. Przed nami „Legnickie Pole 1241” – wydarzenie, które od lat przyciąga tysiące pasjonatów historii, rekonstruktorów i rodzin z całego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 25.05.2026 08:00

SPACER Z AUTORKĄ MARTĄ HOŻEWSKĄ

Zapraszamy na spacer po legendarnym Młynie Sułkowice z Martą Hożewską, autorką książki „Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Spacer literacki" w niedzielę, 7 czerwca. pokaż więcej »

Przejdź do treści