Data i miejsce:

26 czerwca 2022, godz. 12.00-22.00
Zielone Oczko w Złotoryi

Udostępnij:

Dodano:

26.06.2022 02:00

Złoty Piknik „Złoci Ludzie Złote Serca”

Piknik został zorganizowany z inicjatywy Złotoryjskiego Ośrodka Kultury jako jednostki podległej Gminie Miejskiej Złotoryja oraz z inicjatywy Młodzieżowego Zespołu Doradczego Burmistrza Złotoryi, a jego ideą było podziękowanie mieszkańcom, organizacjom pozarządowym, instytucjom, firmom oraz wolontariuszom za pomoc i wsparcie działań na rzecz obywateli Ukrainy, którzy licznie przybyli do tej miejscowości.

Złotoryja jako miasto z ludności1ą nieco powyżej 14 000 mieszkańców przyjęło ok. 650 uchodźców ukraińskich. Po upływie kilku miesięcy wybuchu wojny na Ukrainie i ze względu na powrót obywateli Ukrainy do swojego państwa oszacowano, że na terenie Gminy przebywa się ok. 500 uchodźców. Przejęcie tak dużej ilości uchodźców to niesamowite wyzwanie dla tak małego miasta, które nie poradziłoby sobie bez pomocy mieszkańców i organizacji pozarządowych, jak i udzielających wsparcia firm i wolontariuszy. Piknik był zatem wyrazem ogromnej wdzięczności za wszelką pomoc i wsparcie w zorganizowaniu pobytu ukraińskich rodzin w Złotoryi.

W programie Pikniku szczególne znaczenie miała Gala Złotych Ludzi Złotych Serc, podczas której podziękowano organizacjom pozarządowym i wytypowanym przez nich mieszkańcom, firmom i wolontariuszom oraz lokalnym instytucjom. Wydarzenie to miało także na celu integrację ukraińskich gości z lokalną społecznością. Zaplanowano konkurs Złote Talenty, podczas których wystąpili mieszkańcy, lokalne zespoły oraz obywatele Ukrainy, a także degustacje Smaki Polski i Ukrainy – zorganizowane przez mieszkańców oraz wolontariuszy ukraińskich. Piknik obejmował również aktywności  sportowe i rekreacyjne.

Program Złotego Pikniku:
09.00 – 10.00 Rodzinny Nordic Walking
10.00 – 12.30 Rodzinne wyzwania sportowe na Orliku koło Zielonego Oczka przy ul. Wiosennej
12.00 – 18.00 Złoty Piknik „Złoci Ludzie Złote Serca” Zielone Oczko czyli animacje, warsztaty dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki konne, płuczki złota, smaki Polski i Ukrainy, piknikowa strefa relaksu, pokazy służb
14.00 – 18.00 Złote Talenty – występy mieszkańców i gości ukraińskich oraz lokalnych zespołów
15.00 – 16.00 Gala Złotych Ludzi Złotych Serc – podziękowania dla organizacji pozarządowych, mieszkańców, firm, instytucji i wolontariuszy za pomoc i wsparcie dla obywateli Ukrainy
19.00 –  22.00 Dyskoteka wieczorna na świeżym powietrzu dla młodzieży i wszystkich chętnych

 

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 06.12.2022 14:45

MIESIĘCZNIK ODRA 12/2022

DYMKOWSKI o pogrobowym sarmatyzmie • ŁUCZAK: Gen. Armagedon • GAJDZIŃSKI: Rok 2022 ku pamięci • NICIEJA: O „szkodliwej kresomanii” • Pożegnania z Rosją: BECKER, MIZURO • Rozmowy z GLUZĄ i LUCCHESIM ROMANOWICZOWA • AUGUSTYNIAK: Na targu III Rzeszy • MANTEUFFEL • KRÜGER z Dziennika pandemii • CEMBRZYŃSKA o sztuce szkła • URBANEK   SPIS TREŚCI 12/2022: 2 Maciej Dymkowski: ZRADYKALIZOWANI POGROBOWCY SARMATÓW […] pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 06:00

Koncert JARMUŻEK / PAKOWSKA

Serdecznie zapraszamy wraz z artystami i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, na magiczny koncert “Jarmużek / Pakowska”, który odbędzie się 8 grudnia 2022, w przestrzeni Sztygarówka, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.     JARMUŻEK / PAKOWSKA Ten wrocławski duet łączy dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka […] pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 05:30

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Współczesny teatr radykalny: przypadki Olivera Frljića, Janeza Janšy i Žigii Divjaka

Do udziału UOP zaproszeni zostali tym razem nie tylko polscy badacze i badaczki, ale i goście z Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowenii, którzy zaprezentują w trakcie wykładów i seminariów dorobek awangard teatralnych swoich krajów oraz podejmą próbę refleksji nad ich współczesnymi aspektami. Wykład w języku angielskim. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 05:00

LUDOBÓJSTWO. Spektakl o Pier Paolo Pasolinim

Dramat "Ludobójstwo" Jacka Żebrowskiego oparty jest na tekstach włoskiego intelektualisty, pisarza i reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Zapraszamy na zdarzenie teatralne w tym samym tytule w reżyserii czervo01 w dniu 10 grudnia 2022 o godzinie 19.00 do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 04:30

VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga: Muzyczna zaduma po raz dwunasty.

Zimowe, przedświąteczne dni sprzyjają zadumie, zatrzymaniu i słuchaniu muzyki w pięknych wnętrzach. Taką atmosferę potrafią stworzyć Koncerty Adwentowe w późnobarokowym kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Fundacja Dobrej Muzyki po raz dwunasty zaprasza na dwa popołudnia z muzyką, w czasie których zabrzmią organy Schlaga z 1870 roku. W dwie niedziele adwentu, tuż przed […] pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 04:00

XXXIII Polsko- Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z październikowym programem cyklu Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przez cały rok organizowane są koncerty, wykłady, prelekcje i spotkania. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 03:00

Koncert „Kolęda jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na koncert: "Kolęda jest kobietą". Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska i Małgorzata Koperska. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 02:00

KONCERT ŚWIĄTECZNY PECTUS AKUSTYCZNIE

Serdecznie zapraszamy na niezwykły i magiczny koncert akustyczny zespołu Pectus. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)