Ekspozycje OKiS-u wśród 15 NAJCIEKAWSZYCH WYSTAW 2017 w Polsce wg pisma ARTLUK
Z dumą informujemy, że dwie z organizowanych w zeszłym roku przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu ekspozycji znalazły się w rankingu 15 NAJCIEKAWSZYCH WYSTAW 2017 roku w Polsce według pisma o sztuce ARTLUK.
Współorganizowana z Okręgiem Dolnośląskim Związku Polskich Artystów Fotografików, w ramach obchodów jego 70-lecia, wystawa „Globalizacja i indywidualność. 70 lat ZPAF 1947–2017” w Muzeum Współczesnym Wrocław znalazła się na miejscu 11, zaś zorganizowana w naszej Galerii FOTO-GEN wystawa Andrzeja Dudka-Dürera pt. „Czas” została umieszczona na miejscu 13 rankingu.
Artyście i kuratorowi wystawy, dr Adamowi Sobocie serdecznie gratulujemy!
Polecamy lekturę relacji z wystawy Andrzeja Dudka-Dürera pt. „Czas”, autorstwa Agnieszki Szkopek, która została opublikowana w ostatnim numerze pisma (2/2017).
Agnieszka Szkopek
CZAS ZATRZYMANY
http://www.artluk.com/main.php
Wystawa Andrzeja Dudka-Dürera „CZAS” w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki (9.11-2.12.2017) to z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń aktualnego sezonu galeryjnego we Wrocławiu. Kuratorem wystawy jest dr Adam Sobota, historyk i znawca fotografii, kurator zbiorów fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, autor licznych opracowań i książek o tematyce medium fotograficznego. Tytuł wystawy, jak opowiada kurator, odnosi się do cechy i istoty twórczości artysty. Wśród liczącego 70 sztuk zbioru, na który składają się prace fotograficzne, grafiki, kolaże, instalacje czy wideo możemy przekrojowo spojrzeć na twórczość artysty od końca lat 60. do dnia dzisiejszego.
Przestrzeń wystawową podzielono na trzy części. Pierwszą zajmowały najwcześniejsze prace twórcy od 1969 roku po lata 80. Mogliśmy zobaczyć tu grafiki i fotografie będące utrwaleniem przemiany, która dokonała się w artyście – początkowo twórczość pojawiła się w wyniku traumy powstałej po stracie najbliższych osób i doświadczenia reinkarnacji. W 1969 roku artysta odkrył w sobie świadomość Albrechta Dürera.