Data i miejsce:

Koncert plenerowy
12 października 2023, godz. 13.30
Scena na Rynku, Lubań

Uroczystości jubileuszowe
13 października 2023, godz. 11.00
Sala Lustrzana, Miejski Dom Kultury ,
UL. Kościuszki 4, Lubań

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

09.10.2023 04:00

20-lecie działalności chóru Echo Bukowiny

Zapraszamy na obchody 20-lecia działalności chóru Echo Bukowiny, uroczystości jubileuszowe oraz koncert odbędą się 12 i 13 października w Lubaniu.

Chór ECHO BUKOWINY powstał przy Fundacji Bukowińskiej „Bratnia Pomoc”. Tak początki powstania Chóru wspomina jego współzałożyciel – Jan Guła:

W styczniu 2003 roku TV Polska we Wrocławiu realizowała w Lubaniu film dokumentalny dotyczący historii Polaków, którzy przybyli w latach 1945-46 roku z Bukowiny na teren  powiatu lubańskiego. Dla potrzeb tego filmu reżyser zwrócił się do Zarządu Fundacji Bukowińskiej „Bratnia Pomoc” o zaprezentowanie pieśni o tematyce bukowińskiej. Z  przypomnieniem  pieśni nie było wiele kłopotów, lecz kto miałby to zaśpiewać? To nie stanowiło problemu, gdyż kilku  bukowińczyków  spontanicznie utworzyło grupę śpiewaczą, która  opanowała na początku trzy pieśni wykorzystane w tym filmie jako tło muzyczne. Zaśpiewano wówczas „Witaj zielona Bukowino”, „Gdzie jesteś z warkoczami dziewczyno”  i „Czerwony pas”. Pieśni te wykonano a capella przez następujące osoby: Marię Lesiak, Annę Bućko, Marię Zarzycką, Alicję i Jana Gułów. I właśnie oni stali założycielami późniejszego Chóru „Echo Bukowiny”.

W repertuarze zespołu jest wiele utworów ludowych –  polskich i obcych (w językach ukraińskim, rumuńskim, niemieckim, bośniackim, greckim a nawet hebrajskim), są utwory patriotyczne, kościelne, w tym kolędy polskie i zagraniczne oraz pieśni biesiadne. Imponująco przedstawia się repertuar artystyczny. To ponad 320 różnych pieśni i piosenek..

Corocznie Echo Bukowiny daje  ok. 50 koncertów w kraju i za jego granicami, które ogląda około 5-7 tysięcy widzów. Znany w mieście i powiecie zespół wyjeżdża na międzynarodowe festiwale bukowińskie w Polsce – w Żarach, Rzepinie czy Jastrowiu, występuje również na Węgrzech, w Ukrainie i Rumunii.

 

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)