Data:

2 grudnia 2023, godz. 10.00-18.00

Miejsce:

Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium,
Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Bilety:

Wstęp bezpłatny.
Z powodu ograniczonej ilości miejsc obowiązują zapisy.
Zgłoszenie udziału prosimy przesłać na adres: agnieszka.rusnak@okis.pl.

Udostępnij:

Dodano:

24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe skierowane są do osób interesujących się kinem, chcących realizować własne projekty filmowe, przygotowujących się do studiów artystycznych. Do wszystkich, którzy pragną pracować z obrazem i tworzyć materiały filmowe.

Warsztaty odbędą się w formie panelu, który poprowadzi reżyserka – Joanna Czarnecka, scenografka i kostiumografka  –  Maria Duffek-Bartoszewska oraz autor zdjęć filmowych – Wojciech Todorow.

Podczas ośmiogodzinnych zajęć mających formę panelu będziemy m.in analizować budowę sekwencji filmowych oraz  omawiać przemiany języka w czasie. Na wybranych fragmentach obrazów różnych twórców, które są realizacją tej samej opowieści przeanalizujemy: sposoby ujęcia tematu, zmiany w budowie przestrzeni, kostium, charakteryzację, decyzje obsadowe, style gry aktorskiej, pracę z dźwiękiem czy  specyfikę produkcji.

 

plakat informujący o warsztatach

 

Wojciech Todorow
Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Często współpracuje z reżyserką Magdaleną Łazarkiewicz – m. in. przy filmach „Powrót” (2018), „Maraton tańca” (2010) i serialu „Głęboka woda” (2011). Długoletnie relacje zawodowe łączyły go również z Piotrem Łazarkiewiczem, z którym pracował przy telewizyjnych inscenizacjach takich utworów, jak „Martwa królewna” (2004) czy „Trelemorele” (2006). Jest również reżyserem i operatorem wielu seriali telewizyjnych. Zdjęcia do spektaklu „Najweselszy Człowiek” (2011) Łukasza Wylężałka przyniosły mu nagrodę na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Karierę rozpoczął zdjęciami do debiutu fabularnego Jana Jakuba Kolskiego „Pogrzeb kartofla”.

Maria Duffek-Bartoszewska
Scenografka, dekoratorka wnętrz i kostiumografka filmowa, pracowała przy ponad 80 produkcjach, również międzynarodowych, współpracowała m.in. z Sylwestrem Chęcińskim, Janem Jakubem Kolskim, Januszem Zaorskim. Laureatka Polskiej Nagrody Filmowej  – Orzeł 2018 za scenografię filmu „Twój Vincent”, przewodnicząca Wrocławskiego Koła  Stowarzyszenia Filmowców Polskich. We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych kieruje zespołem odpowiedzialnym za restaurowanie kostiumów.

Joanna Czarnecka
Absolwentka Wydziału Reżyserii Filmów Fabularnych Szkoły Filmowej Famu w Pradze (dyplom mistrzowski w klasie prof. Very Chytilovej), absolwentka rocznego seminarium „The Art of Film Storytelling” (prowadzonego przez Babette Buster, USC, scenarzystkę Scott Free Production).

 

2 grudnia 2023, godz. 10.00-18.00
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium,
Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Wstęp bezpłatny.
Z powodu ograniczonej ilości miejsc obowiązują zapisy.
Zgłoszenie udziału prosimy przesłać na adres: agnieszka.rusnak@okis.pl.

 

 

 

 

 

 

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Warsztaty współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)