Udostępnij:

Dodano:

13.06.2017 10:40

64. Antykabaret Dobry Wieczór We Wrocławiu

13 czerwca 2017 godz. 19:00
Patio Starego Klasztoru
Wrocław ul. Purkyniego 1

Szanowni, Przezacni, Wspaniali! Otóż, pomiędzy wieloma wspaniałymi osobistościami urodzonymi 13 czerwca, znaleźli się dwaj panujący po sobie cesarze rzymscy i królowie Franków Zachodnich. Był wiek dziewiąty naszej ery, na terenie dzisiejszej Francji rządziła dynastia Karolingów. Pierwszy na tronie zasiadł Karol Łysy, po nim Karol Otyły. Cóż za niezwykła koincydencja!!!

Zapytałem doktora Bogusława Bednarka – „Znakomite! Mam arcyciekawy i zabawny traktat o wypadaniu włosów.”

Zapytałem Ścibora Szpaka – „Fantastycznie! Czuję więź z otyłymi.”

Postanowiłem także odnieść się do mądrości ludowej i wiedzy powszechnej. A wiadomo powszechnie, że mądrej głowy włos się nie trzyma a ludzie otyli są jowialni. A zestawmy z tym jeszcze wszechobecny dyktat bycia fit, okrutną modę slim i setki reklam szamponów i odżywek na porost włosów??? Toż to jest temat! Czy łysi i otyli, a więc mądrzy i jowialni są dyskryminowani przez współczesna cywilizację? Co się z nami stało – przecież jeszcze 11 wieków temu oddaliśmy im władzę nad połową Europy? Nadmienię, że niedawno Francuzi wybrali na Prezydenta szczupłego, przystojnego Emmanuela o bujnej czuprynie. Właścicielem jeszcze bujniejszej blond czupryny jest Prezydent Ameryki (ale ten trop odpuśćmy).

Do udziału w Antykabarecie zaproszenie przyjęli m.in.: Agnieszka Damrych, Anna Malek, Justyna Szafran, Bogusław Bednarek, Wiesław Gałązka, Tomasz Leszczyński, Wojciech Dereń, Jerzy Skoczylas, Ścibor Szpak, Jan Węglowski. Kierownictwo muzyczne i pełnie władzy nad klawiszami czarnymi i białymi powierzyliśmy Rafałowi Karasiewiczowi. Wieczór poprowadzi łysiejący i otyły Marek Kocot.

64. Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu
13 czerwca 2017 godz. 19:00
Patio Starego Klasztoru
Wrocław ul. Purkyniego 1

Uwaga! Negocjujemy w barze zniżkę i specjalne przywileje dla Szanownych Łysych i Otyłych. Przyjdźcie bez peruk i w obcisłych ubraniach!!!

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Współorganizatorem Antykabaretu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu- Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.04.2026 10:10

OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2026 | wyniki naboru

Znamy wyniki naboru do programu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI we Wrocławiu. Dofinansowano 9 projektów artystyczno-kulturalnych, które realizowane będą we współpracy z wrocławskimi osiedlami dla mieszkańców do października br. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2026 11:24

Fotorelacja z 148. Antykabaretu 2026 pt. M/S OSSOLIŃSKI

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 148. Antykabaretu 2026 pt. M/S OSSOLIŃSKI, który odbył się 13 kwietnia 2026 w Klubokawiarnia Mleczarnia we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 06:00

PROMOCJA WYDAWNICTW OKIS W MWW

Zapraszamy na promocję najnowszych wydawnictw OKIS - monografii Janusza Bałdygi oraz publikacji „Wrocław performatywny 1957–1989”, która odbędzie się 23 kwietnia w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 05:00

„Jesień” w Teatrze Polskim w Podziemiu. Kwiecień 2026

W dniach 24-26 kwietnia na scenę Teatru Polskiego w Podziemiu powróci spektakl Katarzyny Minkowskiej "Jesień" - sceniczna adaptacja powieści Ali Smith. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 04:30

Gala Jubileuszowa w ramach 80-lecia Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w 2026 roku świętuje Jubileusz 80-lecia swojej działalności. Kluczowym punktem obchodów będzie Gala Jubileuszowa, zaplanowana na 29 kwietnia 2026 roku w sali Filharmonii Dolnośląskiej. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 04:00

15. Targi Książki Regionalnej SILESIANA

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS we Wrocławiu na 15. Targach Książki Regionalnej SILESIANA, które odbędą się w dniach 7-10 maja na Placu Solnym we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 03:30

JUWENALIA WROCŁAWSKIE 2026

Wielkimi krokami zbliżają się Juwenalia Wrocławskie – największe studenckie święto– dwa dni pełne muzyki, zabawy i niezapomnianych emocji! Wydarzenie odbędzie się 8 i 9 maja na Polach Osobowickich, a co najważniejsze – wstęp jest całkowicie darmowy! pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2026 03:00

XXIII Konkurs Piosenki nie tylko Słowiańskiej

13 maja w Oratorium Marianum odbędzie się XXIII edycja Konkursu Piosenki nie tylko Słowiańskiej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Kultowe Piosenki Filmowe" pokaż więcej »

Przejdź do treści