Data pleneru:

31 lipca - 25 sierpnia 2023

Miejsce pleneru:

Zakład Ceramiczny „Bolesławiec” Sp. z o.o. w Bolesławcu
„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu
Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz w Bolesławcu

Udostępnij:

Dodano:

31.07.2023 09:00

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu

W Bolesławcu – stolicy dolnośląskiej  ceramiki – już po raz 58. gościć będą artyści biorący udział w Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Uczestnicy pleneru pochodzą z różnych części Europy, w tym z Ukrainy,  Białorusi, Gruzji, Szkocji i Polski, a w swoim dorobku posiadają wiele wystaw i prezentacji.  Nad pomyślnym i owocnym przebiegiem Pleneru czuwać będzie bolesławiecka artystka  Janina Bany-Kozłowska.

Ideą tego przedsięwzięcia jest międzykulturowy dialog, polegający na wymianie doświadczeń artystycznych i integracji. Efekty wspólnej pracy uczestników pleneru prezentowane będą szerszej widowni podczas wystawy poplenerowej 10 sierpnia 2023 r. o godz.18.00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

W tym roku, na zaproszenie OKiS we Wrocławiu, jedną z uczestniczek pleneru będzie znakomita gruzińska artystka Irina Toronjadze, której wizyta wpisana jest w program Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury.

Irina Toronjadze – absolwentka Narodowej Akademii Sztuki w Tbilisi (projektowanie ceramiki), od 2015 wykładowczyni na Wydziale Sztuki Pięknych i Dekoracyjnych Uniwersytetu Sztuki w Batumi. Swoje prace artystyczne wielokrotnie prezentowała podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Gruzji, Polsce, Francji, Niemczech, Ukrainie, Włoszech i Turcji. Jej dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, a także w  Adżarskim Muzeum Sztuki. Jest członkinią Związku Artystów Gruzińskich oraz Międzynarodowej Federacji Artystów.

Prace Iriny Toronjadze

Organizatorzy pleneru:
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy projektu:
„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego
„MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU” Sp. z o.o.
Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. w Bolesławcu

Strona wydarzenia

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 01.12.2025 11:26

MIESIĘCZNIK „ODRA” 12/2025

Najnowszy numer miesięcznika "ODRA" już w sprzedaży stacjonarnej oraz do poczytania online! pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:20

„ZIMA STULECIA” W SOUND EXPERIENCE

Kto zna muzykę EABS czy Błoto, temu z pewnością nieobca jest "Zima Stulecia" - projekt założony przez Marcina Raka (Cancer G) oraz Marka Pędziwiatra (Latarnik), który łączy jazz i elektronikę. Zapraszamy na prezentację muzyczną “Minus 30°C” do przestrzeni Sound Experience. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Legnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Magia Świąt w Legnicy powraca! W dniach 12-14 grudnia Rynek Legnicki zamieni się w centrum świątecznej radości i tradycji. Nie przegapcie tej magicznej okazji, aby poczuć prawdziwego ducha świąt w Legnicy. Zapraszamy na jarmark i życzymy wspaniałych wspomnień! pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Premiera spektaklu „Amatorki” Teatru Kombinat

Nowy spektakl "Amatorki" Teatru Kombinat już 12 i13 grudnia na scenie Teatru Współczesnego. Spektakl na podstawie prozy Elfriede Jelinek w ironiczny sposób opisuje współczesne relacje damsko-męskie. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

„W cieniu. Śladami Bronisława Piłsudskiego”

Interdyscyplinarny projekt artystyczno-badawczy twórców i twórczyń z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, łączący sztukę współczesną z antropologią. Punktem wyjścia są pionierskie badania Bronisława Piłsudskiego nad Ajnami i społecznościami Północno-Wschodniej Azji. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

Koncert Sound’n’Grace w Długołęce

Jeden z najbardziej znanych chórów polskich wykonujących muzykę pop, gospel i soul - Sound’n’Grace - wystąpi 12 grudnia w Długołęce. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 03:00

„Jesień” w Teatrze Polskim w Podziemiu. Grudzień 2025

W dniach 12-14 grudnia na scenę Teatru Polskiego w Podziemiu powróci spektakl Katarzyny Minkowskiej "Jesień" - sceniczna adaptacja powieści Ali Smith. pokaż więcej »

Dodano: 24.11.2025 02:00

Jarmark Bożonarodzeniowy – Szczawno-Zdrój

W najbliższy weekend wesoła i świąteczna atmosfera zawita do centrum do Szczawna-Zdroju, gdzie oprócz tradycyjnych ozdób i upominków świątecznych będzie można zakupić tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy i przysmaki. pokaż więcej »

Przejdź do treści