Pokaz w Poznaniu

11 czerwca 2021, godz. 20.00 - Poznań, Pracownia, ul Gwarna 7a
Wstęp: 50 zł
Rezerwacja biletów pod adresem: kontakt@wojcieszek.pl

Udostępnij:

Dodano:

11.06.2021 04:30

„AMAZON BURNS” w Poznaniu

W czerwcu zapraszamy na dwa dodatkowe pokazy spektaklu „Amazon Burns”:

 

10 czerwca 2021, godz. 20.00 – Warszawa, loft na Grochowskiej 301/305
Wstęp: 50 zł Rezerwacja biletów pod adresem: kontakt@wojcieszek.pl
Spektakl odwołany

11 czerwca 2021, godz. 20.00 – Poznań, Pracownia, ul Gwarna 7a
Wstęp: 50 zł Rezerwacja biletów pod adresem: kontakt@wojcieszek.pl

 

12 czerwca 2021, godz. 20.00 – Wrocław, Centrum Reanimacji Kultury, ul. Jagiellończyka 10 c/d

 

Maja Staśko, autorka rewelacyjnych „W*wionych kobiet w leju po Polsce” powraca z nową komedią! Tym razem bohaterkami są dwie pracownice pewnego internetowego giganta, które w przerwie na papierosa marzą o lepszym życiu, miłości, szczęściu, czy po prostu o bogatym facecie, który wszystko zmieni. W tle płonie Amazonia, świat się kończy, dlatego śmiejcie się z nami, póki jest z czego.

 

AMAZON BURNS

Tekst: Maja Staśko
Występują: Magdalena Kaczmarek i Patrycja Bukowczan
Reżyseria: Przemek Wojcieszek i Robert Traczyk
Muzyka: Magdalena Gorwa
Kostiumy: Anna Molga
Światła: Robert Traczyk

fot. Bartek Sadowski

 

Maja Staśko – publicystka, aktywistka, autorka książki Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?, współzałożycielka Stowarzyszenia Forget-Me-Not wspierającego osoby po przemocy seksualnej. Aktywnie wspiera  osoby, będące ofiarami przemocy. Prowadzi autorskie konta na Instagramie i Facebooku poruszające tematy związane z kulturą gwałtu, wyzyskiem i feminizmem socjalnym. Prowadzi także kanał „Twoja Herstoria” na YouTubie, na którym kobiety, które doświadczyły przemocy mogą podzielić się swoimi historiami. Organizatorka demonstracji i protestów. Współpracuje z „Krytyką Polityczną” i Codziennikiem Feministycznym. Publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach”, „Nowym Obywatelu”, OKO.press, „Dwutygodniku”, na Onecie, Gazeta.pl czy w Wirtualnej Polsce. Autorka scenariusza do spektaklu Wkurwione kobiety w leju po Polsce w reżyserii Przemka Wojcieszka we wrocławskim teatrze Capitol. Wraz z Patrycją Wieczorkiewicz przygotowuje książkę Gwałt polski.

Magdalena Kaczmarek, aktorka teatralna i filmowa, debiutowała u Magdy Piekorz w „Wizycie starszej Pani” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, współpracuje m.in. z teatrami w Katowicach, Krakowie i ze scenami warszawskimi. Na ekranie pojawiła się po raz pierwszy w roli pielęgniarki Jolki w „Bogach” Łukasza Palkowskiego. Jej głos usłyszeć można w polskich wersjach językowych seriali fabularnych i animowanych. Oprócz aktorstwa zajmuje się działaniami performatywnymi i improwizowanymi oraz nauczaniem. W 2018 roku współtworzyła „Playing Replaying” pod opieką Liny Majdalanie w ramach Atlasu Planetarnej Przemocy Biennale. Prowadzi warsztaty z dykcji i emisji oraz wystąpień publicznych, ważnym obszarem jest dla niej praca z kobietami i wspieranie ich w budowaniu silnej pozycji w obszarze zawodowym i osobistym. Kocha zwierzęta.

Patrycja Bukowczan, studentka piątego roku Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu. Można zobaczyć ją w spektaklach dyplomowych: „Szczęśliwa siódemka” w reżyserii Przemysława Jaszczaka oraz „Golem” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Wcześniej ukończyła: Zarządzanie organizacjami publicznymi i obywatelskimi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Absolwentka Studium Aktorskiego Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety. Związana ze Stowarzyszeniem Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych, do którego dołączyła po spektaklu w reżyserii Mateusza Brodowskiego: „KORPO_racje”, który był realizowany w ramach Teatru na Faktach w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego oraz znalazł się w gronie finalistów na festiwalu ENTRÉE w Teatrze Rozrywka w Chorzowie. Można zobaczyć ją również w spektaklu: „Baśnie o Legendach Karkonoskich”, w reżyserii Mateusza Brodowskiego, zrealizowanym w Jeleniogórskim Centrum Kultury. W Teatrze Muzycznym Capitol na #41PPA Off w spektaklu: „Śmierć człowieka- wiewiórki”, w reżyserii Roberta Traczyka, oraz w spektaklu: „Alternatywne życie czyli traktat o snach” w ramach kolejnej edycji Teatru na Faktach w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w reżyserii Mateusza Brodowskiego. Razem ze Stowarzyszeniem Spiżarnia FAN realizowała projekt „ Pieśni Liczyrzepy” który został stworzony w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura w sieci” jako aktorka oraz kierownik planu.

 

Producenci i organizatorzy:
Przemysław Wojcieszek
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

 

TEKSTY:

„W spektaklu Roberta Traczyka i Przemka Wojcieszka „Amazon Burns” pojawia się tyle wątków i zostaje poruszonych tyle problemów, że trudno wybrać wśród nich jeden najważniejszy. By nie tracić czasu na zastanawianie się nad tym, co dla wystawionego na podstawie tekstu Mai Staśko przedstawienia jest najistotniejsze, wymienię – dla porządku – poruszone w prezentacji tematy: wyzysk pracowniczy, nierówności społeczne, seksizm, feminizm, kapitalizm, ocieplenie klimatu, małomiasteczkowa mentalność, fetyszyzacja towarowa, samotność, niespełnione aspiracje oraz finansowe wykluczenie. Dużo jak na godzinny spektakl, nieprawdaż?…”

Kamil Bujny
Modelki nie rodzą się w Koninie [w:] www.teatrdlawszystkich.eu

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 04.07.2025 12:22

Fotorelacja z Festiwalu Polskiego Performance (nie) Obecność w Pradze

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu Polskiego Performance (nie) Obecność, który odbył się w Pradze 25 i 26 czerwca 2025. pokaż więcej »

Dodano: 15.06.2025 01:30

„Letnie Warsztaty Artystyczne – Sing, Art, Dance Gromadka”

30 czerwca ruszają „Letnie Warsztaty Artystyczne – Sing, Art, Dance Gromadka”. Dzieci uczestniczące w warsztatach będą miały możliwość rozwoju swoich talentów. pokaż więcej »

Dodano: 13.06.2025 02:30

„Taniec z Melpomeną. Szkice teatralne” Grzegorz Ćwiertniewicz

Nowość wydawnicza OKiS – „Taniec z Melpomeną. Szkice teatralne” Grzegorza Ćwiertniewicza – już w sprzedaży stacjonarnej w siedzibie OKiS oraz w księgarni internetowej. pokaż więcej »

Dodano: 13.06.2025 02:00

XI Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel”

Zapraszamy na XI Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel", który rozpocznie się już 4 lipca w Mieroszowie! W bogatym programie Festiwalu m.in. koncert tenorów, czyli Tre Voci – polskie trio wokalne, wykonujące muzykę pop operową. pokaż więcej »

Dodano: 13.06.2025 01:30

Dimensionlessness of Glass. Dolnośląskie Warsztaty
i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Tegoroczne hasło e-Glass Festival „Dimensionlessness of glass” ma ukazać różnorodność stylistyk, technik i koncepcji, poszukując nowatorskich, eksperymentalnych wymiarów szkła artystycznego i designu. W tym roku odbędzie się w terminie 14-26 lipca, 13-17 września oraz w listopadzie. pokaż więcej »

Dodano: 13.06.2025 01:00

25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa | Jubileusz Festiwalu!

W tym roku współorganizujemy 25. edycję Summer Guitar Festival, która odbędzie się w terminie 20-27 lipca w Krzyżowej! Wśród gwiazd jubileuszowej edycji festiwalu: Joscho Stephan, Sven Jungbeck, Mateusz Kowalski i Marek Pasieczny. pokaż więcej »

Dodano: 09.06.2025 11:58

Fotografia teatralna

Wystawa prac wykonanych w ramach IV edycji warsztatów fotografii teatralnej prowadzonych przez Tobiasza Papuczysa. Wernisaż 9 czerwca, godz. 18:00 pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2025 06:00

Velvet Thursdays x OKiS – czwartki dla wrażliwych uszu

Zapraszamy w każdy czwartek od 19 czerwca do 21 sierpnia na letni cykl wieczorów z muzyką ambient, deep, dub i organic techno w wykonaniu wrocławskich mistrzów gatunku. To wyjątkowa forma podróży w świat dźwięków i spokojnych rytmów.  pokaż więcej »

Przejdź do treści