Data

9.11–2.12.2017
Wernisaż: 09.11.2017, godz. 18.00
Finisaż/Performance multimedialny: 01.12.2017, godz. 20.00

Miejsce

Galeria FOTO-GEN
Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
tel. 71 344 78 40
e-mail: galeria.foto-gen@okis.pl,
Galeria czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00.

Bilety

Bilety: 4 zł, ulg. 2 zł. W poniedziałki wstęp bezpłatny.

Udostępnij:

Dodano:

09.11.2017 08:50

Andrzej Dudek-Dürer „Czas”

Andrzej Dudek-Dürer, urodzony i mieszkający we Wrocławiu, jest jedną z najbardziej oryginalnych, konsekwentnych i rozpoznawalnych osobowości współczesnej polskiej sztuki. Performer, autor grafik, kolaży, fotografii i filmów, a także kompozytor i muzyk tworzący zarówno własne instrumenty jak i wykorzystujący media elektroniczne, jest aktywny na bardzo wielu polach wypowiedzi.
Wystawa będzie przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka-Dürera, od połowy lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Uwzględnione będą prace zrealizowane w różnych formach techniki fotograficznej, grafiki, prace wideo i nagrania dźwiękowe. Narzucającą się w nich kategorią pojęciową jest „czas”, którego wszechstronne rozumienie determinuje różne przejawy rzeczywistości. Bardzo bogata formalnie oraz ilościowo twórczość artysty, z konieczności zostanie przedstawiona w skondensowanej postaci tak, aby zaakcentować motywy i problemy najbardziej dla niego charakterystyczne  i wyrażane poprzez zróżnicowane środki techniczne.
Głównym motywem w pokazanych pracach będą fotograficzne autoportrety, w różny sposób przetwarzane, stanowiące element kolaży i fotomontaży, a także obecne w dokumentacjach performance. Ukazywanie się tam artysty jako „żywej rzeźby” dotyczy również prac odnoszących się do tzw. „sztuki spodni”, „sztuki butów” czy znaku „copyright”. Uwzględnione też będą znamienne dla artysty prace zawierające odwołania do dzieł Albrechta Dürera. Kolejną grupą dzieł będą te, które wiążą się z licznymi podróżami Andrzeja Dudka-Dürera po 1979 r. (łącznie z jego aktywnością w dziedzinie sztuki poczty), oraz realizacje wynikające z  kontaktów z innymi artystami. Twórczość z ostatniego okresu reprezentować będą wielkoformatowe autoportrety, w których wykorzystane zostały możliwości cyfrowego przetwarzania obrazu. Zaprezentowane będą też przykłady autorskich realizacji wideo oraz kompozycji muzycznych.
Wystawie będzie towarzyszyła bogato ilustrowana publikacja zawierająca też faktografię dotyczącą twórczości Andrzeja Dudka-Dürera, tekst wprowadzający oraz  fragmenty wywiadów z artystą, co pozwoli na dokładne zapoznanie się z jego koncepcją twórczą realizowaną już przeszło 50 lat. Ta ekspozycja niewątpliwie stanowić będzie jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń artystycznych we Wrocławiu. Przyczyni się do utrwalenia pozycji artysty, którego dorobek znany jest już na całym świecie.
Adam Sobota

Kurator: Adam Sobota

Mecenat: Cezary Przybylski — Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Projekt dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Patroni medialni: Pismo Artystyczne Format, DOKiS.pl, Quart Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Miesięcznik Odra, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Ziemia Kłodzka

Identyfikacja wizualna: Agata Szuba

Projekt dofinansowany przez Miasto Wrocław

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 03.09.2024 08:00

„Stascha…” na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Spektakl „Stascha, czyli płomień w oddechu”, o pisarce międzywojnia Stanisławie Przybyszewskiej, powróci w połowie września do Sali Teatru Laboratorium w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Trwają zapisy na spektakle. pokaż więcej »

Dodano: 29.08.2024 11:05

Spotkania informacyjne na Dolnym Śląsku

W imieniu wszystkich współorganizatorów zapraszamy osoby zainteresowane i zajmujące się szeroko pojętą kulturą na spotkania konsultacyjne w regionie dotyczące naborów związanych z Kongresem Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska, które rozpoczną się 2 września. pokaż więcej »

Dodano: 22.08.2024 12:57

WYBORY DO DOLNOŚLĄSKIEJ/ WROCŁAWSKIEJ RADY KULTURY

Chcesz mieć realny wpływ na politykę kulturalną naszego regionu lub miasta Wrocławia? Zgłoś swoją kandydaturę do Dolnośląskiej Rady Kultury lub Wrocławskiej Rady Kultury. Nabór kandydatów ruszy 29 sierpnia. pokaż więcej »

Dodano: 19.08.2024 13:46

Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska

W dniach 25-26 października br. pod hasłem "Sztuka współpracy" odbędzie się Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska adresowany do wszystkich osób zainteresowanych i zajmujących się szeroko pojętą kulturą. W programie m.in. debaty, dyskusje i warsztaty, wybory do dwóch Rad Kultury oraz działania artystyczne we Wrocławiu oraz w regionie. pokaż więcej »

Dodano: 02.08.2024 14:08

Nabór do programu: Osiedla Kultury i Sztuki

Trwa nabór projektów do programu Osiedla Kultury i Sztuki. Środki przyznawane są do momentu ich całkowitego wyczerpania. Zachęcamy do poznania listy projektów, które już otrzymały dofinansowanie w trwającym naborze. pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 12:00

POLSKIE PRZEBOJE NA DOLNYM ŚLĄSKU.

Wokalista Janusz Cedro zaprezentuje najpiękniejsze piosenki polskie lat 60. i 70. podczas koncertu we Wrocławiu i Lewinie Kłodzkim. Zapraszamy 7 i 8 września o godz. 17.00. Wstęp wolny. pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 12:00

10. Wrocławski Maraton Czytelniczy

7 września odbędzie się jubileuszowy, 10. Wrocławski Maraton Czytelniczy. We wspólnym czytaniu weźmie udział 100 osób, przedstawiciele świata kultury, mediów, nauki, samorządu i organizacji pozarządowych. Lekturą tegorocznego maratonu będzie jedna z najlepszych książek Marka Hłaski pt. „Piękni dwudziestoletni”. pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 10:00

Nagroda Odry za rok 2023 dla Urszuli Kozioł

Po trzyletniej przerwie Redakcja i Rada Redakcyjna „Odry” postanowiły przyznać Nagrodę „Odry” Urszuli Kozioł, poetce, prozaiczce, felietonistce, przez wiele lat redaktorce „Odry”, za opublikowany w 2023 roku „Raptularz”, tom poruszających wierszy „o miłości i śmierci. / O starości. / O potrzebie rozmowy z samą sobą (od ja do ja), ale też / z imaginacyjnym kochankiem”. […] pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)