Data i miejsce:

26 listopada 2023, godz. 19.00
Centrum Kultury i Rekreacji
plac Staromłyński 5, Lądek-Zdrój

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

26.11.2023 06:00

„Ballady i romanse”

„Ballady i romanse” autorstwa Horsy / Żurakowska (zespół Halszka) to koncert performatywny, spektakl muzyczno-futurystyczny lub też kosmiczna odyseja romantyczna. Spektakl jest współczesnym spojrzeniem na romantyczność jako trend w polskiej kulturze.

Jurorzy 42 PPA nurt OFF (Jakub Skrzywanek, Weronika Murek, Dominik Strycharski ) wyróżnili spektakl za zderzenie klasyki polskiego romantyzmu z post rockową formą muzyczną i uruchomienie w nim performatywnego potencjału…”

Teksty z „Ballad i romansów” Mickiewicza prezentuje „organiczna” ruchowo –  głosowa ekspresja Ewy Żurakowskiej – śpiew, onomatopeiczne melorecytacje, ludowe zaśpiewy i duża dawka elektronicznej muzyki w wykonaniu Tomka Wódkiewicza (Horsy) z bębnami w wykonaniu Piotra Harazin  i Michała Szczepańca na gitarze elektrycznej. Całość dopełniają stylizacje i kostium autorstwa Marii Kompf.

Rytualne i obrzędowe motywy romantyzmu przedstawione są w scenicznej wersji muzycznego rytuału, w futurystyczno – cybernetycznej  ceremonii dźwięku, z dynamiczną oprawą świateł i laserów.

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)